23. 10. 2018

Áčko vstoupilo do nové sezóny

Spolu s Kometou D, C a B vstoupilo do nové sezóny i naše Áčko.
Svoje síly jsme poměřili v zápase proti RSC Tuřany A. Začali jsme tradičně oběma debly mužů. Na jedničce to měli Darek se Sokolíkem hodně těžké proti Filipovi Horákovi s Petrem Jelínkem. Vždy do půlky setu naši borci drželi krok, ale pak začal úřadovat ex-extraligový Petr Jelínek a prohrávali jsme 0:1. Na dvojce nám udělali radost Joke se Šplíchecem a ve dvou setech porazili silnou dvojku Kuba Tichý – Martin Jelínek.
Sokolík pak hned po deblu nastoupil proti P. Jelínkovi a i když makal na 100%, v tomhle zápase jsme bod čekat nemohli. Holky Bára Korábová s Terkou Weinerovou hned na to bodově srovnaly, když v bojovném utkání dokázaly přetlačit Elišku Mikuláškovou s Andreou Horákovou. Rychlý 3. bod zařídil Joke proti Martinovi Jelínkovi, když dokázal v obou setech nalézt tu správnou chytrou hru, která na soupeře platila. V napínavém mixu získali 4. bod Darek s Bárou K., kteří spolu nastoupili poprvé a přes malé zaváhání ve 2. setu dokázali vyhrát nad Andreou a Filipem Horákovými 2:1.

Vedli jsme tedy 4:2 a měli 2 šance na výhru. Šplíchec bojoval jako lev proti Kubovi Tichému se zkušenostmi z 1. ligy, ale v prvním setu to stačilo jen na 17 bodů. Ve druhém se mu vedlo o mnoho lépe, Dokonce si vypracoval 2 setboly, ale nakonec pohrál 22:24.Další želízko v ohni byla Terka proti Elišce Mikuláškové. Terka měla výtečný nástup a v rytmu kvapíku získala bodovou převahu. Soupeřka však dokázala zareagovat a po zbytek zápasu byly k vidění dlouhé klírové výměny. Tahle fyzicky náročná zaháněná nakonec o malý kousek sedla lépe soupeřce a konečným výsledkem byla tedy remíza.
Před zápasem bychom tento stav určitě brali, nakonec chyběl k výhře malý kousek, ale nevadí, o další body zabojujeme v 2. kole proti Chropyni A a Veterině.