22. 10. 2018

Vítězný hattrick Céčka

Vítězný hattrick pro Kometu C

Slíbil jsem před časem Mácovi, že v prvním kole vyhrajeme třikrát 7:1 a nebude co řešit. Že ale skutečně ve 24 odehraných zápasech ztratíme pouhopouhé tři, tomu bych v neděli ráno určitě nevěřil! Tak popořadě.Kometa C vs HamryZačali jsme předehrávkou s Hamry, čímž jsme si ušetřili cestu navíc na nalosovaný vzájemný prosincový zápas až v Chropyni a zařídili si tak klidný předvánoční čas.Hamry, náš tradiční a vyrovnaný soupeř, dorazil prakticky v nejsilnější sestavě. Náš první mužský debl Víťa s Honzou ubojovali první zápas proti Růžičkovi s Poulem ve dvou setech. Marian s Tomášem museli jít přes třetí set proti nebezpečnému Dvořákovi s Vytlačilem, ale ve 3.setu dominovali a máme tak důležité vedení 2:0.U holek byla situace taková, že Lisa je zraněná, Klára připravená hrát za B. Poskládali jsme tedy dvojici z hostujících Báry Korábové a Hanky, Holky se domluvili na mixové hře, tedy Bára útočí, Hanka síťařka. To sice ne vždy fungovalo, protože Bára lítala po obou zadních rozích a v pohybu jí často nevycházely smeče. To soupeřky Vencálkovou a Zítkovou drželo dlouho ve vedení. Přesto zápas holky hlavně velkou bojovností a hlasivkami z lavičky nakonec zvládly, v infarktovém závěru 3.setu vyhrály 21:19 a připsaly nám třetí bod.Na dvojce singlu Jindra mezitím bojoval s běhavým Růžičkou. V prvním setu těsně padl 21:19. Ve druhém to vypadalo na obrat, Jindra vedl ještě 19:18, ale koncovka vyšla lépe soupeři, který snížil na 3:1.Honza šel na třetím singlu na mladého Davida Poula. V prvním setu předvedl neuvěřitelný blok na síti (trick-shot dne!), soupeře tím znejistil a vzal mu první set. Ve druhém setu už nedokázal Honza na soupeře dostatečně tlačit a ztratil ho. Ve třetím setu se navíc přidalo od Honzy hodně chyb. Honza poprvé mrská raketou o zem (chudák materiál ) a třísetový zápas šel za soupeřem, který dotahoval už na 3:2.Na prvním singlu jde hrát Víťa proti nevyzpytatelnému a na krev bojujícímu Petrovi Zítkovi. Ten si jedničku letos "zasloužil" uhranými body na turnajích. První set získává celkem přesvědčivě Víťa, ve druhém setu se strhne velká bitva, Víťa dostane hlaďák, ztuhnou mu nohy a bojovník Petr Zítka vyrovnává sety. Ve třetím už posilněný Víťa dominuje fyzicky a zlomí definitivně bojovnost soupeře. Vedeme už 4:2.Na singlu žen udělala hamerská Nikola Zítková za rok hodně práce na trénincích a byla naší Báře hodně nepříjemnou soupeřkou. Přesto to Bára nakonec zvládla ve dvou setech a získává nám rozhodující pátý bod! Na Mixu jsme namixovali dvojici Marian s Hankou proti soupeřům Dvořákovi s Vencálkovou Evou. Hanka byla sice občas zmatená, než ji Marián řekl, že si "občas zkouší nějaké údery", přesto si ale průběh zápasu naši zkušeně ve dvou setech hlídali a uzavřeli naše důležité vítězství proti klubu z Vysočiny 6:2.Kometa C vs Chropyně CO soupeři jsme toho moc nevěděli, snad jen to, že se probojoval dodatečně z 6.ligy a měl výborné statistiky v singlových disciplínách. Vzhledem k množství zápasů jsem trochu protočil hráče a nasadil "vietnamskou" verzi sestavy.Oba mužské debly byly z naší strany mnohem sehranější. Zápasy byly celkem suverénní jízdou a jak Marian s Tomášem na jedničce, tak Martin s Davidem neměli problém proti soupeřům navyšovat skóre. Opět tedy vedeme hned na začátku 2:0 a tak to potřebujeme.Z vedlejších kurtu, kde hostovala v B týmu, se k nám připojuje Klára a vytvoří debl s Bárou Korábovou. V prvním setu musely holky průběh setu otáčet, ale ve druhém už se solidně sehrály a soupeřky smázly, vedeme 3:0.Na druhém singlu Jindra mezitím prohrál proti soupeři Panáčkovi 1.set. S radami přispěchá z Áčka Joke, Jindra ubojuje druhý set a ve třetím podá snad svůj nejlepší výkon dne a dokráčí už v klidu k důležitému vítězství.Vedeme 4:0 a vyhlížíme, kdo by nám mohl přinést vítězný bod. Podaří se to velmi rychle Báře, která přehrává soupeřku Schovancovou naprosto suverénně 21:3 a 21:7.David na třetím singlu absolvuje oboustranně zničující vyrovnané sety proti Jedličkovi. První set v prodloužení pro Davida, druhý set v prodloužení pro soupeře. Nakonec David pouští v koncovce třetího zápasu výhoz soupeře, který padá do kurtu a třetí set prohrává 21:18. Nepomstil tak loňskou porážku spoluhráče Martina od stejného soupeře.Martin si však následně na jedničce ví sám rady se soupeřem Brožíkem a i když ve druhém setu chvílemi polevil z tlaku, tak si skóre pohlídal a vítězí ve dvou setech.Opět mícháme mix, šetřím Mariana a místo něj jde Víťa a dnes poprvé Irča. Naši nemají problém se sehraností a soupeřům Hoškovi s Řihoškovou nedají v obou setech "ani čuchnout". Ulevilo se nám, že dnešní velkou neznámou máme za sebou a je z toho nakonec jasné vítězství Komety C 7:1.Kometa C vs VUTVUT posílilo o nám známého slováka Tomáše Lednického a navrátilce z Dánska Tomáše Veselého. Prohráli sice mezitím na vedlejších kurtech těsně s Hamry, ale to nic neznamená. Začátek opět obstarají naše debly, na jedničce Víťa s Honzou a na dvojce Martin s Davidem. Proti nim Veselý/Kolíbal a Balas/Klecer. Komeťácká deblová škola ale zase vévodí. Oba naše páry předvádí výbornou nátlakovou hru a na kurtech dominují.Do deblu holek se poskládaly Klára s Irčou. Mají proti sobě nebezpečný pár Kubíková/Klecerová. Holky se ale ničeho nebojí a nabuzená Irča předvedla dokonce na své poměry neskutečnou smeč za stavu 17:14. Na lavičce to jen obdivně zahučelo . Vedeme 3:0.Na dvojce singlu jde Jindra proti soupeři Šteffkovi. Jindra se dnes set za setem zlepšuje a konečně přesvědčivě vyhrává na 2 sety. Takže opět s nadějí vyhlížíme rozhodující pátý bod. Na jedničce a trojce singlu zuří obrovské bitvy.Honza na trojce bojuje jako vždy jako lev a proti sobě má útočně naladěného Balase, který každý kratší výhoz Honzy trestá nebezpečnými smečemi. První set pro Honzu, druhý pro soupeře. Honza se zdravě naštve po některých nejasných těsných míčích a doslova ubojuje třetí set. Raketa opět letí na zem (není už škoda materiálu ), tentokrát na oslavu důležitého vítězství a pátého bodu pro nás.Víťa souběžně hraje s tradičním soupeřem a faktickou jedničkou VUT Mirkem Kolíbalem. Doposud ho neporazil. I tentokrát je to ale veliká bitva. Víťa využívá počáteční nejistotu soupeře a hladce vítězí v prvním setu 21:8. Velmi rychlý a pestře hrající soupeř kontruje vítězstvím ve druhém setu 16:21. Ve třetím setu už Víťa "teče" 0:9 a nevypadá to vůbec dobře. Ale i Víťa je tradiční komeťácký bojovník. Navíc mu psychicky pomáhá, že se na vedlejším kurtu oslavuje celkové vítězství. Jde si za každým bodem a trpělivě ukrajuje z náskoku soupeře. Víťa si nakonec vybojuje prodloužení třetího setu a v něm za nadšení přihlížející haly vítězí 22:20.Že se hraje úplně jinak, když už je vlastně rozhodnuto, potvrzuje následně Klára. Nemá absolutně problém přehrát soupeřku Báru Kubíkovou a může si oddechnout. Má dnešní velmi bohatý program za B a za C tým za sebou a jako singlistka má taky svou nespornou kvalitu.V uvolněné atmosféře dohrává i náš tradičně sestavený mix Marian/Irča proti soupeřům Veselý/Klecerová. První set přesvědčivě pro naše. Koncovka druhého setu se ale zadrhává. Nikde na kurtech se už nehraje, tak mám podezření, že chtějí Marian s Irčou sami zhasínat halu. Naštěstí stačí trochu zafandit a naši nepřipustí třetí set. Nadělí tak na cestu celkově soupeři žlutého ptáčka v kleci.
3 zápasy a 3 přesvědčivá vítězství. Chceme se dostat do play-off a máme k tomu výborně nakročeno. Všem hráčům a fanouškům patří velké poděkování.Zdeněk