18. 10. 2018

Parádní vstup Déčka

A už to začalo. Po letní přestávce opět odstartovala liga smíšených družstev JmBaS. Jako první do hry vstoupilo naše Déčko čtvrtečním utkáním proti mužstvu BC Lokomotiva Kunovice D. Z očekávané sestavy vypadl rýmečkový Staroch , ale naštěstí Džankovi zády a Víťuv kašlík se zahnal slivovicí a vincentkou, přičemž rozhodla asi ta slivka. Soupeř taky nebyl kompletní, kdy jsme se těšili na Zdeňka Kopečka a Peťu Rašticu, ale ty si plnili domácí povinnosti. U nás v týmu si ligovou premiéru odbyla Lucka a Michal a oba na výbornou, oba byli ve svých zápasech 100%. Kromě hráčů zbylých našich družstev, kteří hráli na vedlejších kurtech nás přišli podpořit i ostatní členové Komety. Doubravka se ujala role rozhodčí a fanoušci Marian, Zdenál a Bára M. poháhali s taktikou u kurtu a hlasivkami v hledišti. Ostrý start obstaraly oba mužské debly. Jedničky Lošťa s Vítěm S. a dvojka Dušan a ligový novic Michael. Dušan je ve výborné formě a Michal také letí s formou vzhůru a tak z toho byla na úvod rychlá dvousetová výhra. I Džanek s Víťou začli dobře, ale potom přistoupili na to, že budou sami kazit a vyhazovat a to je stálo první set. Ve druhé jali jak draci do stavu 16:8, kdy jim někdo nasypal písek do soukolí a bylo to ještě stačili vykřesat naději : 19:20, ale druhý mečbol soupeř proměnil. A na startu byl druhý nováček. Lucka po boku Hanky šly od prvního míčku za výhrou. První set v poho a druhý jen menší komplikace do stavu 9:9 a potom už také jízda za body. Víťa v tu dobu právě odčiňoval výkon z deblu na druhém singlu. A vyhrál první set. Ve druhém setu se však jeho soupeř , vedoucí Kunovic Lukáš Zich, zranil a tak nám třetí bodík tak trochu padá do klína. Do hry jde Lucka na singl a Tomáš Klecer na jedničce. Tomáš si poradí s popravčím našeho prvního deblu Honzou Kašparem ve dvou setech a My jsme čekali zda Lucka v dobře rozehraném zápasu přihodí vítězný pátý bodík. Po výhře v první setu však Luca ztrácí těsně druhý a tak se na pátý bodík čeká. Jenže Lucka zvládá hru v rozhodujícím setu a připisuje pátý bod a potvrzuje první výhru Déčka v sezóně. Dušan vzápětí přidá šestý bodík a poslední zápas obstará mix ve složení Tomáš a Hanka. Zjevně nesehraný soupeř nestačí na přesnou hru Hanky na sítí a navíc mužská polovina soupeřova mixu Bronislav Melichar dává Tomášovi mraky příležitosti k Tomově oblíbené činnosti – smeči. Navíc Hanka jak podáním, tak příjmem nutí soupeře nabíjet Tomovi ostrými. No a je to. Výsledek 7:1 je pro sympatického soupeře až příliš krutý a všem nám je jasné, že odveta za Buchlováky bude hóóódně těžká. Dnes opravdu rozhodla týmová hra a do hry se dostali i nacvičené kombinace, které trénujeme.