29. 4. 2018

Déééčko přes Slatinu zpět do 4.ligy

Dlouho , předlouho jsme čekali na soupeře pro naše Déčko v boji o postup do 4.ligy JmBaS. Prvně se jaksi posunovali dané termíny, potom nikdo nevěděl s kým vlastně budeme hrát, až se ozvala SK Slatina „C“ s překvapující zprávou, že v boji o 9.místo ve 4. lize porazili favorizovaný BAO Uherský Brod v 9 zápase (mix) 30:29 ve třetím setu. Překvapením to bylo, protože do tohoto utkání Céčko Slatiny neuhrálo jediný bodík a bylo poslední. Navíc Brodu se uzdravil Martin Krčmář a v posledních utkáních, kdy se snažilo ještě zachránit přímo na úkor SK Kuklenská B, docela slušně bodovali. Úspěšná sestava Slatiny ze zápasu s Brodem nám zůstala utajena, protože STK dosud nedalo nic na výsledkový servis a tak bylo pro nás trochu překvapením, když se ve čtvrtek večer v hale Zetoru v Líšni, kde se utkání odehrálo, ukázalo pár tváří, které nám nebylo moc známo. My jsme, ale věřili svému týmu, že dotáhne úspěšnou sezónu, kde prohrál jen se suverén soutěže FSPS C, do úspěšného konce. Oželet jsme museli Mirka H., který je po operaci ramene a od badecu má pauzu a který nás přišel alespoň podpořit hlasivkami. Začalo se tradičně oběma mužskými debly a my jsme si věřili na obou kurtech. Začátky prvních setů tomu i nasvědčovali. Na jedničce Mirek s Dušanem a na dvojce Martin s Davidem. Bodíky na naší straně pěkně přibývali a nic nenasvědčovalo nějakým komplikacím. Stačila však chvilka v koncovce, ztráta koncentrace, pár vlastních chybiček, pár rychlých míčků soupeře a koncovky a tím i první sety byli fuč. No to byl trochu šok. Mirek s Dušanem i David s Martinem se poučili z průběhu zápasů a došli si pro druhý set. Martin s Davidem trošičku zase po dramatu, ale bylo to nadějné. Na druhém deblu kluci šlapali i ve třetím a první bodík byl náš. Super, navíc pro Dušana první výhra za Kometu, Duši dííík. Zisk rozhodujícího setu na druhém deblu se však od nás odvracel . V půlce hrůzostrašných 4:11. A nedařilo se nic. 7:16. Potom se však pomaloučku a potom rychleji začala ztráta umazávat až do stavu 16:18. Koncovka, koncovka, koncovka. Opakované chyby, kdy jsme se spíše jen bránili a Slatina srovnala na 1:1. Do hry mezi tím vlétly holky Bára s Lisou. Tady nebylo co řešit, holky se chvíli rozkoukávaly a potom přiskakovaly bodíky na naš účet. Vedeme 2:1. Ve hře je na trojce Jindra. Proti němu Saša Uher, který přestoupil do Slatiny od brněnských žraloků a byl teprve po základní části dopsán na soupisku soupeře. Tady to Jindrovi vůbec nevyšlo, nedařilo se mu prodat vše co má natrénováno a tak soupeř díky mladému hráči srovnává na 2:2. Do hry jdou borci z našeho Asia teamu. Potřebujeme bodík z jednoho z těchto singlů. Davča je v prvním setu nesvůj. Martin naopak nechybuje, jak v deblu a bere si první set coby naše jednička. Paráda a naděje. Zrovna Martin hraje proti soupeři, který jej tak moc trápil v deblu. Davča ve druhém setu zabírá, ale na obrat to nestačí. Vše je tedy na Martinovi a ten se zachoval jako správná jednička a opora. Vítězí dva nula a stav je tedy vyrovnaný 3:3. Do hry jde mix Mirando s Lisou a na singl žen, tentokrát dívek, Bára. Mix jde za vítězstvím hned od počátku – 7:0, potom sice soupeř začne i bodovat, ale Mirek dnes ví, že srandičky a parádičky jdou na druhou kolej. Joooo. Čtvrtý bod je náš. Takže vše má v rukách a nohách Bára. Sice malá postavou, ale včera velká výkonem. První set ji utíká vinou nervozity a zbytečných vlastních chyb. Hlavně první půlka tohoto setu opravdu Báře nesedla. I když úvodní sadu bere soupeřka už od půlky je hra zcela vyrovnaná a spíše soupeřka je moooc ráda, že se hraje jen do 21. Druhý set a jiná Bára. Srovnává na 1:1. A tak jak to má být, rozhodne se v posledním setu základní části. My hrajeme o postup, soupeř o naději na rozhodující 9. zápas v případě remízy. Na této variantě se kapitánka Doubravka se svým protějškem ze Slatiny dohodla již před utkáním. Třetí setík a klasický vývoj dle předepsaného detektivního scénáře. Bodík sem, bodík tam. Půlka 11:10, těsněji to nešlo. Náskok dvou bodíku je brán jako trhák, ale vzápětí kontr soupeřky a máme tu koncovku. Nadějných 17:15 pro Báru. Ale další stav 18:18. Soupeřka má mečbol 19:20. Mirek se lehce potí, protože bude zřejmě na něm rozhodnout v mužském singlu v devátém zápase. Ale Bára je bojovník, což už několikrát za Kometu prokázala. 20:20 a potom jeden vítězný úder a jedna chyba soupeřky, která koncovku neustála a my můžeme slavit výhru 5:3. Po roce se bývalé Céčko a současné Déčko vrací do 4.ligy. Velká gratulace celému týmu a dííky Doubravce, která se chopila taktovky, ukočírovala zkušené hráče s dravým mládím a nebála se zařadit do sestavy i nováčky, kteří se jí odvděčili body v důležitých utkáních. No a borci a borky oslava na závěrečné pártošce může propuknout.