16. 4. 2018

Céčko bronzové v 5.lize

V boji o 3. místo jsme nastoupili ve finálovém dni proti Premiéře C. Výhry se někdy nerodí jen na hřišti, ale i v hlavě.Pro vysvětlení: vloni Céčko smolně prohrálo bitvu o bronz s Hamry díky tomu, že jsme po remíze 4:4 museli do devátého rozhodujícího zápasu nasadit v té chvíli zraněného Mariana. A my jsme si to dobře pamatovali a dali letos hlavy dohromady. A plán byl jasný : odehrát v základní hře tak trochu „šméčko“ mix a Mariana ukrýt soupeřům právě pro rozhodující zápas. Super, vyšlo to!

Ale postupně. Začali jsme mužskými debly. Byli jsme oslabení o Mácu, kterého do boje nepustilo bolavé koleno. Jeho místo vedle Mariana zastal junior Tomáš Klecer a šli tím pádem na druhý deblový pár Premiéry Sára-Stromšík. Soupeř cítil šanci. Tom v předchozím 5 startech nezvítězil ani jednou, ale jen my jsme věděli, že jeho forma stále stoupala a teď to prolomil v pravou chvíli. Na souhru Tomáše s klidným a zkušeným Marianem bylo radost se koukat, kluci vzorně rotovali na kurtu a útok střídal útok, občas proložený nepříjemnými útočnými klíry. Tomovy smeče už nelétají do sítě a navíc oba naši hráči prokázali perfektní smysl pro soupeřovy těsné auty. Klobouk dolů, vedeme 1:0.

Víťovi s Honzou to proti velezkušeným Tomek-Lick už tolik nešlo. Nedokázali se dostat do nátlakové deblové hry a postupem času se stále více a více jen bránili hlavně Lickovým atakům a debl prohráli. Je srovnáno 1:1.

Klára s Hankou jdou na ženský debl a já zkusím štěstí proti nejlepšímu singlistovi soupeře Zdeňkovi Sárovi. V té chvíli už jsou v hale naši Áčkaři Míla a Joke a my jsme vděční za jejich rady. Já v prvním setu ještě sice trochu fyzicky stíhám, ale soupeř je i přes zatejpované lýtko stejně pohyblivější a na fyzičku mě nakonec udolá ve dvou setech. To holky, Klára s Hankou sice ztratily první set,ale potom změnily taktiku a zápas krásně otočily a v jediném třísetovém zápase vyrovnávají průběžně na 2:2. To jsme potřebovali, díky!

Honza šel hrát na trojku singl proti Stromšíkovi a herně se mu v prvním setu moc nedařilo. Ve druhém dřel, bojoval a dotáhl set do prodloužení. Ovšem oproti čtvrtfinálovému zápasu proti Hamrům, kde heroicky průběh svého zápasu obrátil, to tentokrát nevyšlo. Víťa ale naštěstí na jedničce nic nenechával na náhodě a hůře se pohybujícího Tomka si vodil po všech rozích a bez problémů hru kontroloval. Stav je tedy 3:3.

Odpočatá Klára jde na singl, setřepala nervozitu a potvrzuje roli favoritky tohoto zápasu a nedává Elišce Hyklové žádnou šanci. Na vedlejším kurtu hraji s Irčou mix a Marian k překvapení soupeře sedí klidně na lavičce. Lick s Hankou Nechvátalovou jsou sehraný pár, nepřišli jsme na taktiku na jejich hru a mix prohráváme.

Bitva tedy končí remízou 4:4. Premiéra sice vítězí na sety, ale my víme, že rozhodne pravidlo devátého zápasu. Soupeř je naštěstí oproti nám na tuto variantu nepřipravený a nastražená past sklapne. Škrtají se oba singly a podle našeho přání se odehraje rozhodující zápas v mixu. A do něj nastoupí tentokrát zdravý Marian a Klára. Tedy naši hráči s nejlepší statistikou za celou sezónu.

Marian potvrzuje svůj klid a taktický přehled a namotivovaná Klára je připravená rozbít Laďovi Vorlovi podlahu v hale korkovou hlavičkou míčku. Skvostný mix, kdy si Klára klidně zacouvá za Mariana a ničí Danielu Janečkovou jednou smečí za druhou. K tomu Marinovy nečitelné drajvy.Není divu, že za hlasitého povzbuzování všech komeťáků máme zanedlouho k dispozici 8 mečbolů. A jak to tak chodí, tak 3 promarníme, až nakonec soupeř sám ukončí zápas příliš krátkým servisem a je hotovo!

Užíváme si euforii, která nám před rokem tak těsně unikla. Po těžkém začátku sezónu, kdy jsme po 2 zápasech byli na posledním desátém místě jsme to dotáhli na bronz. Zvládli jsme hlavně týmově nejdůležitější zápasy. Každý svým dílem přispěl. To se ukázalo jako rozhodující. Všem hráčkám a hráčům za celou sezónu děkuji, byli jste skvělí!

Zdeněk

- A my všichni hráči Céčka, bychom mooooc rádi poděkovali Zdeňkovi jako šefikovi našeho bronzového týmu za to, že nás vedl touto nelehkou, ale nakonec parádní sezónou, kdy dával jednotlivé kamínky mozaiky dohromady, až z toho byla skvělá tečka na finálovém dni.