19. 3. 2018

Áčko bude hrát o bronz

V sobotu 17.3. odehrálo naše Áčko 2. nadstavbové kolo II. ligy. Do Chropyně dorazil i dvojnásobný otecko Lukáš, kterému jsme tak mohli všichni ještě jednou pogratulovat, a směle se pustit do prvního utkání proti Tuřanům A. Zde stojí za zmínku 3 nejnapínavější zápasy. Lukáš s Martinou v mixu proti Kubovi Tichému s Eliškou Mikuláškovovu prohrávali ve 3. setu 14:20, když se na podání dostala Martina. Udržela klid, dokázala rozehrát všechny výměny a naši zvládli srovnat skóre. Soupeř si vypracoval jeden mečbol, naši 3 mečboly a nakonec za podpory zbytku týmu zvítězili 25:23.

Za stavu 3:3 jsme měli 2 možnosti pomýšlet na remízu či výhru. Bára v singlu proti Elišce Mikuláškové prohrála 1. set těsně 18:21. Ve druhém hrála skvělý badminton, holky se tahaly o každý bod a v koncovce Bára vedla. Nakonec kousíček chyběl a ztratila 2. set v nastavení 21:23.

Lukáš si po dlouhé době zahrál singl. Soupeřem mu byl Kuba Tichý, s kterým svedl už jednu pěknou bitvu v mixu. V singlu to bylo podobné s opačným průběhem. Ve 3. setu měl Lukáš za stavu 20:18 dva mečboly. Kuba v ten moment zahrál 2× překvapivé vystřelené podání a 4 body v řadě otočil na 22:20. S Tuřany A jsme tedy prohráli 3:5.

V dalším utkání jsme chtěli minimálně remizovat s Ivančicemi, abychom měli jistotu účasti na finálovém dni. Trošku jsme zamíchali sestavou, takže třeba Mira G. si na 3. singlu zahrál proti mladému Tadeáši Brázdovi. Na umělecký dojem, verbální proslovy a nedbalou eleganci vyhrál Mira. Na body bohužel Tadeáš.
Jediné dva třísetové zápasy v tomhle utkání si zahrál zase Lukáš (čili všechny 4 zápasy v sobotu hrál na 3 sety). Na 1. deblu se Šplíchecem udolali v rozhodujícím setu Aleše Kalouska s Radkem Schmidem 21:18. V mixu s Bárou prohráli ve třetím setu s mladou dvojicí Brázda-Klapalová 9:21 (zde už asi Lukášovi trochu došly síly). Tahle porážka nás nemusela mrzet. Ivančice jsme porazili 5:3 a v dubnu si zahrajeme o bronz proti Tuřanům A.