18. 3. 2018

Céčko bude hrát o bronz

Céčko porazilo Hamry a zahraje si o medaili

Ve čtvrtfinále nám byly přisouzeny Hamry a v roli favorita jsme určitě nebyli. V Hamrech jsme odvraceli kanára a podle statistik neměl soupeř jedinou slabou disciplínu. Navíc dorazil na Fit4all v plné síle. Přesto jsme toužili po odvetě za loňskou prohru o bronz a jestli to měl být poslední zápas sezóny, tak do toho dáme vše.

Máca s Mariánem šli na první debl a počínali si opět zkušeně a připisují první bod pro nás ve dvou setech. Víťa s Honzou chtěli v druhém deblu moc uspět, ale soupeř byl prostě „deblovější“ a naši kluci prohráli ve dvou setech. Skóre je 1:1.

Klára s Irčou nastoupili proti sestrám Vencálkovým, které jsou nejlepšími hráčkami soupeře. Roli favorita i tady potvrdily a přehrály naše holky ve dvou setech. Já jsem se souběžně honil s o 30 let mladším hráčem Poulem. Nohama by to asi nešlo, musel jsem to uhrát hlavou a soupeře jsem udolal i s pomocí 7 prasátek ve třech setech. Skóre tedy stále srovnané-2:2.

Do boje šla Klára na singl a Marián s Hankou na mix. Klára tahala celou dobu za kratší konec a prohrála s Šárkou Vencálkovou celkem hladce. To mix vypadal nadějněji, ačkoliv na druhé straně stál zkušený Dvořák a druhá ze sester Vencálkových. Hanka byla na síti jistá a Marián posílal na druhou stranu jeden nepříjemný úder za druhým. Po prvním prohraném setu otáčíme skóre, bereme druhý set. Ale to už za čárou postává nervózní Máca. Hance spadly a rozbily se brýle, provizorní slepení moc nepomáhá. Míček vidí Hanka dvojitě a navíc Mariána začínají trápit záda…tě pic! Naštěstí si soupeř neuvědomuje, že hraje proti zlomenému a slepé ;-) a Marián s Hankou i přes handicap zvládají třetí set. Super výkon! Je to tedy 3:3.

Honza jde hrát odvetu proti našemu kamarádovi a kapitánovi Hamrů Petrovi Zítkovi a chce mu oplatit prohru v Hamrech. Honza začal dobře a bere si v koncovce první set. Zítka ale miluje třísetové bitvy a bere Honzovi druhý set. Zápas pískám já a ve třetím setu hlásím zvědavému Mácovi, že Honza už teče 12:19. To je zpravidla konec zápasu. V té chvíli se potím víc, než hráči na kurtu. Celý zápas držíme se soupeřem krok, to by byl konec nadějím. Honza ale opět ukázal, že je bojovník. Přeprogramoval si hlavu, změnil taktiku, sází ostré míče do zadních rohů a je trpělivý. To funguje skvěle, Honza uhrál 9 bodů v řadě a urval ztracený zápas pro sebe 21:19 ve třetím setu!

Rozhodne se tedy v posledním zápase jedniček. Víťa proti běhavému Aleši Růžičkovi. Ten, co v Hamrech ničil Mácu, který zaskakoval ve svém comebacku v singlu za chybějícího Víťu.

Pokud by teď Víťa prohrál, tak nám remíza nestačí. Hamry mají lepší skóre v setech, byl by konec. Neváhám to Víťovi říct, prostě vyhrát musí! Pod tlakem totiž ze sebe umí vydat nejvíc. Snad pomohl včerejší maratón videí z probíhajícího All England Open, snad „soustředění“ v Thajsku. Nicméně Víťa má správné délky výhozů a na svůj naturel častěji zaútočí a ve velké euforii všech hráčů, kteří obstoupili kurt, vyhrává ve dvou setech. Tím zdoláváme Hamry 5:3! Soupeř je pochopitelně zklamaný a my se radujeme z odvety za loňskou smolnou prohru a současně nečekaný postup do semifinále.

Zápas proti suverénnímu FSPS bereme jako odměnu za vybojované čtvrtfinále. Klára odjíždí z haly za lepším, Marián už s bolavými zády nastoupit nemůže. Jdeme si v poslepované sestavě uvolněně potrénovat s kvalitním soupeřem, který svou úrovní patří na pomezí 2. a 3. ligy. Žádný zázrak se nekonal, ale vysoce oceňuji, že Víťa na jedničce vzal set Jiřímu Derkovi, který za celou sezónu v singlu ještě žádný set neztratil. Prohra 0:8 nás neminula, je to první kanár v sezóně, který jsme schytali, ale nevadí nám to.

Končíme v dobré náladě v pizzerii LaPatas a těšíme se z prodloužené sezóny. Budeme za měsíc ve finálovém dni 5. ligy a to je po strastiplném začátku ligy určitě úspěch!