28. 2. 2018

Béčko bojovalo o naději

Víkend plný badecu nemohlo vynechat ani naše Béčko. To ve velmi kombinované sestavě odehrálo svá dvě utkání v sobotu na Sprintu, kde jako „domácí“ pořádala Veterina první kolo play out 2.ligy. Neučást Huberta a nemocného Tomáše Strnada jsme nahradili borci z Céčka, které navíc odpoledne čekala cesta do Hustopečí a tam zápasy 5.ligy.

V prvním zápase jsme nastoupili proti Veterině a zde byla ještě šance, že v případě výhry budeme živit naději alepsoň na baráž. A borci z Céčka dlouho zatápěli borcům z Veteriny pod kotlem. Nakonec z toho byla remíza 4:4, když o naše body se postaral debl Sokolík – Darek, holky v deblu Terka s Jančou, mixový pár Darek s Terkou a Sokolík, který netradičně nastoupil na jedničce a poradil si s bývalým extraligovým hráčem Novotný, což je určitě skalp, který se cení. Nakonec bylo kousíček i k vítězství, kdy Janča jen těsně prohrála svůj singl a soupeř tak udržel bodový náskok před našim Béčkem. Ještě se jednou musím vrátit k vystoupení Honze a Vítě v jejich prvním utkání ve druhé lize. Prvně si zkusili společně debl a uhráli velice solidní výsledek. Potom šli oba do singlu a tady své soupeře donutili vytáhnout opravdu své nejlepší zbraně. Honza proti bývalému hráči Komety Karlu Nechvílemu hrál užasně v obraně a celá Veterina musela Karla zvedat psychicky vzhůru, zvlašť po prvním setu, který uhrál více méně s velkou dávkou štěstí 22:20. Druhý už rozhodl větším rozdílem i když 21:15 je pro Honzu opravdu dobrá vizitka. No a Víťa. Ten dokonce dotáhl zápas se vele zkušeným Pavlem Perničkou do třetího setu. Zde, ale rozhodli zkušenosti a zápas si Pavel v rozhodujícím setu pohlídal opravdu zkušeně. I přes tyto prohry pro naše palec nahoru.

Proti Jihlavě už to moc nešlo, ale i přesto jsme vybojovali bodík v mixu (opět Terka s Darkem) a k tomu se přidali tři těsné prohry a to holek , opět Janči v singlu (ve třech setech) a prvního deblu. Navíc Víťa Baisa zle trápil Leoše Poříze na dvojce singlu a výsledek 19:21 a 17:21 je z pohledu Víti nadějný do dalších zápasů ve všech úrovních. Ještě doplním, že na druhém deblu si ve 2.lize svlj premierový zápas zahrál Zdeněk Mejzlík.

Poslední kolo odehrajeme v Jihlavě a pouze už teorie a zásah mimo tuto planetu může odvrátit pád o patro níže. Ale všichni víme, že zázraky se dějí a ve sportu je všechno možné, navíc jsme získali info, že Ester kdysi někde na louce párkrát pinkala s taťkem pálkou a košíčkem, takže……….