27. 2. 2018

Áčko odehrálo 1. nástavbové kolo

Po skončení základní části II. ligy hrálo naše Áčko v neděli 25.2.2018 1. nástavbové kolo. Osmička týmů se rozdělila na 5 družstev bojujících o medaile a 3 družstva o záchranu. V tomto 1. nástavbovém kole jsme si zopakovali utkání proti aktuálně první Chropyni "A" a druhé Slatině "A".

Naše slovenské posily měly tento víkend jiné starosti a radosti, viz. Lukáš třeba tyto Malá Liana Konárková, proto jsme do týmu povolali Miče Neporazitelného a Báru Mikšátkovou.

Dopředu jsme tušili, že body pro nás tentokrát visí hodně vysoko. Od nechtěného kanára nás zachránil Joke, který poprvé uspěl proti Martinovi Schmiedovi na 2. singlu. Naději na další bod měli Bára Korábová s Mílou v mixu proti Magdě Lengálové s Ondrou Frýzou, kteří odehráli jediný 3setový zápas, bohužel bez výhry. Výborně zahrály i obě naše Báry v deblu proti další Báře (Purdešové) s Magdou Lengálovou. Na to, že spolu naše holky hrály poprvé byl výsledek 18:21 a 16:21 těsný.

Celkově jsme tedy podlehli Chropyni "A" 1:7.

Proti Slatině "A" jsme odehráli o jeden 3setový zápas více. Na 1. deblu Joke s Mílou otočili nepříznivý stav a porazili 2:1 dvojici Komár-Svoboda. V mixu Míla tentokrát s Bárou Mikšátkovou také otáčeli zápas po prohraném 1. setu. V tom 3. měli dokonce po obratu z 12:18 na 20:19 jeden mečbol, ale dvojice Lišková-Vorel byla proti. Kromě deblu přidal Joke další bod v 2. singlu mužů proti Petrovi Svobodovi. Joke měl v tomto kole skvostnou bilanci 3 výher ze 4 zápasů. Šplíchec proti Martinovi Ludíkovi to měl velmi těžké a stejně tak Bára Korábová, proti Lence Přikrylové. I tak se Bára statečně potýkala se soupeřkou a přesilou domácích fanoušků a v prvním setu mohla myslet na úspěch i přes těsnou prohru 17:21.

Mič chtěl stůj co stůj dostát svému přízvisku Neporazitelný, ale celý víkend narážel na silné soupeře, namátkou Mirek Slavík, Tomáš Komár, či v deblu Ludík-Vorel.
Utkání jsme tedy prohráli se ctí 2:6 a za 3 týdny nás čeká 2. nástavbové kolo v Chropyni.
Zde se utkáme s Tuřany "A" a Ivančicemi.