25. 2. 2018

Céčko veze dvě vítězství z Hustopečí

Céčko čekaly v sobotu 24.2. poslední dva zápasy základní části v Hustopečích proti domácím a VUT. Tým byl už konečně od října téměř kompletní, chyběla ale Hanka a Tomáš Klecer. Přesto jsem hleděl k tomuto dvojzápasu s nadějemi na úspěch. Cíl byl udržet 6. místo v tabulce před Badmeny, což by nám přisoudilo ve čtvrtfinále „hratelnější“ Premiéru. Vše však mělo svou předehru.

VUT kvůli absenci kapitánky Báry Kubíkové dost vehementně usilovalo o předehrávku, kterou jsme nakonec odmítli a to vyvolalo napětí mezi kluby.V Béčku propukla marodka a na sobotu tak byli Hankou povolání Víťa Baisa a Honza Vodák. Dostanou tak sobotní 4 zápasovou badmintonovou nálož dřív, než odjedou do Hustopečí. Ajaj.

Rameno jakžtakž, tak jsem sbalil tašku a jel klukům na Sprint aspoň trochu ulevit zapojením se do deblu proti Jihlavě. Víťa s Honzou tam zatím statečně potili dresy a vypouštěli duši s o míle zkušenějšími hrači o tři ligy výše. Rychlá sprcha a odjezd do Hustopečí.

Rozkaz zněl jasně… S VUT se jen rozehřát, hrát na pohodu, okoukat halu, osahat čáry, zvyknout si na parkety a světlo. Pak naplno vlítnout na Hustopeče.

Máca s Honzou ale vyřídili druhý debl soupeře ve dvou setech, Iris s Klárou vyhráli ve třetím setu ženského deblu a stejně tak jsem i já se Starochem uspěli ve třetím setu proti 1.deblu VUT. Klára si následně poradila i v singlu žen a vedeme 4:0. To ale nebylo v plánu ;-)!

Horečnatě zasedám s Mácou, kalkulačka, propiska, tabulky. Soupeřovy avizované posily nikde, jak to teď zabrzdit? A chceme to vůbec brzdit? Ne. To není v povaze žádného amatérského hráče, aby nechtěl vyhrát. Necháváme tomu volný průběh.

Bez tlaku se hraje nejlépe. Honza zvládá tříseťák proti jejich trojce, já vítězím na dvojce, Marián s Irčou v pohodě zvládají mix a tak soupeře od kanára zachraňuje až 1. singl, kde si rtuťovitý Mirek Kolíbal nakonec po bitvě s Víťou ve druhém setu 23:21 bere jediný bod pro vysokoškoláky. Vítězíme 7:1 a vysoko školíme my ;-).

Nestíhám ani reportáže ze zápasů, hraje se současně na 4 kurtech. Díky Mácovi a podporujícím Mirovi Geršlovi však Viber reportáže fungují. Současně s končícími zápasy s VUT se už hraje ženský debl proti domácím Hustopečím. Naše holky ho zvládají s přehledem a Klára může spěchat na singl, aby mohla odjet dříve. Předtím ale zodpovědně vyhrává ve třech setech i singl a se 100% bilancí 4 vítězství ji moc děkuji a pouštím domů, nebo kam to.

Máca s Mariánem spolehlivě odehrají druhý debl a to už je třetí bod pro nás. Soupeř snižuje v prvním deblu ve třísetovém zápase proti ne úplně sehrané dvojce Víťa-Staroch. Následně Petr prohrává zápas s nejlépe hrajícím singlistou soupeře Krejčiříkem, který v předešlém kole porazil také našeho Jindru v Déčku. Já aspoň pomstím našeho Dušana a vyhrávám nad Nečasem. Ze soupeře mezitím vypadává, že trénují s plastem. Takže žádné nekonečné klíry od základní čáry, ale fungují dropy, kraťasy, dropy a zase dropy. Vedeme 4:2. Výhra nebo plichta? Výhra!

Víťa konečně tuto sobotu vítězí. Taktika proti plasťákům funguje, přehrává ve dvou setech jejich jedničku. Sólo v celé hale má tak tradičně náš mix Marián s Irčou. Soupeřka Halka Korábová i přes nechtěnou ránu do oka hraje dobře a po velké bitvě ve třetím setu 21:19 nám nakonec soupeř mix bere. Vítězíme tedy 5:3.

Celý sobotní badmintonový maratón od 11:00 do 20:00 končí a v dobré náladě jedeme do Brna. Končí i základní část 5. ligy, kde jsme s vyrovnanou bilancí 4 výhry, jedna remíza a 4 prohry obsadili solidní pátou příčku. V play-off nás čekají nepříjemné Hamry. Ale kdo ví, třeba to konec není…