26. 1. 2018

Déčko drží čelní pozice v 5.lize

V sobotu 20. 1. brzo ráno jsme se sešli, abychom odehráli dvě utkání v rámci 4. kola 5. ligy. K prvnímu utkání jsme nastoupili proti Hustopečím. Cílem bylo vyhrát, upevnit si pozici v tabulce a pomoct také našemu Céčku.

A tak se začalo tradičně mužskými debly. Radost nám udělali kluci Martin s Davidem, když po prvním vyrovnaném setu druhý set ovládli na plné čáře, když soupeřům povolili uhrát jen 4 body a první bod byl náš. Na vedlejším kurtu hráli Mirové G. a H., oba posilnění ranním koblížkem. Ani jeden z nich toho v poslední době moc nenahráli a to bylo ze začátku znát. Navíc viditelnost v hale na Kampusu není uplně ideální a snad každému z nás dělala trochu problémy. První set šel těsně pro nás, v druhém se moc nedařilo. A tak se šlo do třetího, naštěstí to kluci vyhráli a urvali tak druhý bod.

Dalšími zápasy byla 2. dvouhra mužů a ženský debl. Na dvojce nastoupil Jindra, který však na chytrou hru soupeře nenašel recept a Hustopeče získali první bod. Za to ženský debl jsme s Lisou ovládly ve dvou setech. 3:1

Mezitím přidal 4. bod Martin na prvním singlu podobným stylem jako v deblu – první set těsný, druhý už jasná záležitost. Zároveň taky k prvnímu zápasu za Déčko nastoupil Dušan N. Bojovným a emotivním výkonem si došel pro první set, ale druhý set na horší straně v zápětí ztratil. I začátek třetího setu ovládal soupeř, Dušan se ale nevzdával a bojoval o každý míč. Skóre se podařilo vyrovnat na stav 16:16, ale od té doby získal body už jen soupeř a byla z toho tak těsná prohra. 4:2

Posledními zápasy byl mix a singl žen. Mix byl doposud naší jistotou získaného bodu,ale tentokrát Doubravka s Mirkem H. nezvládli zápas proti soupeřům s deblovým pojetím hry, skóre tedy bylo 4:3. No a jelikož jsme chtěli vyhrát, tak jsem musela vyhrát i já singla. To se naštěstí ukázalo jako docela snadný úkol a tak konečné skóre bylo 5:3.

Druhé utkání dne jsme sehráli s týmem FSpS MU „C“. Tento tým je jasným favoritem na postup do 4. ligy, na soupisce má jak šikovné juniory, tak hráče se zkušenostmi z první ligy. Cílem tedy bylo uhrát alespoň nějaký setík, vyhraný zápas by byl jenom bonus. Sestava byla následující. Mira G., David, Dušan, Bára, Mira/Mira, Bára/Lisa, David/Dušan a Mira H./Lisa. A jak to dopadlo? Utrpěli jsme první porážku v této sezóně a pro jistotu hned 0:8, dostali jsme kanára a ani ten čestný setík se nakonec nekonal. Nejblíže k němu měli asi Mirkové na 1. deblu, případně Dušan v mírně exhibičním singlovém utkání. Troufnu si však říct, že jsme si všichni dobře zahráli a že se zápas odehrál ve fajn a uvolněné atmosféře.

Základní část 5. ligy zakončíme utkáním proti Židlochovicím „B“ a už teď se můžeme těšit také na play-off, do které s největší pravděpodobností půjdeme z druhého místa.