24. 1. 2018

Áčko po základní části II. ligy

Minulou sobotu hrálo naše Áčko v X Aréně na Slatině poslední kolo základní části II. ligy. Před zápasem jsme se museli vypořádat s absencí zraněného Lukáše a komplikovanou cestou Martiny ze Slovenska.

Místo Lukáše jsme nakonec do druhého deblu nasadili Mácu s Mičem. Oba zakládající členové našeho oddílu zavzpomínali na společné deblové začátky. To však neznamená, že by byli na hřišti jen do počtu. V deblu proti Laďovi Vorlovi s Petrem Svobodou ze Slatiny prohráli těsně 19:21 ve třetím setu. A ani proti Ivančickým Tadeáši Brázdovi s Alešem Kalouskem nedali svoji kůži lacino.

Máca nás zachránil nejen na hřišti, ale už před zápasem, když dojel do Břeclavi pro Martinu cestující zpožděným vlakem. Martina tak stihla naskočit už do prvního utkání proti Slatině A. Utkání pro nás sice skončilo letošní největší porážkou 1:7, ale 3 zápasy jsme prohráli až ve 3 setech. Martina svůj singl proti Lence Přikrylové, Máca s Mičem již zmiňovaný debl a Joke s Mílou překvapivě až 21:23 s dvojicí Pagáč-Ludík, když nevyužili vedení ve třetím setu 19:15, ani mečbol 20:19.

Následovalo utkání proti Ivančicím. To pro nás bylo klíčové, abychom potvrdili příslušnost do II. ligy i pro další sezónu. Sestavu jsme zachovali stejnou jako proti Slatině. První bod zapsal Šplíchec s Bárou v mixu po 2setové výhře nad Kalouskem s Cirokovou. Za chvíli to bylo 2:0, když Joke s Mílou vyhráli debl nad R. Brázdou a R. Schmidem (Jokeho dobrý výkon nezastavil ani spoluhráč Míla, který ho v průběhu 1. setu trefil raketou do hlavy). Bára s Martinou poté taky ve dvou setech vyhrály debl nad Cirokovou s H. Štefulíkovou. Snížení skóre na 3:1 zařídil T. Brázda s A. Kalouskem proti Mácovi s Mičem. V singlu porazil Šplíchec 2:0 R. Brázdu a 5. vítězný bod přinesla Martina taktéž po 2setové výhře nad H. Štefulíkovou. 6. bod zařídil spolehlivý Joke proti R. Schmidovi, jediný singl tak prohrál jen Míla 0:2 s T. Brázdou. Celkově jsme zvítězili 6:2.

Po základní části nám patří 4. příčka viz. tabulka na Tournament Software. Ve dvou nadstavbových kolech se znovu utkáme s Chropyní A, Slatinou A, Tuřany A a Ivančicemi. Pokusíme se udržet na příčkách, které povedou k bojům o medaile na závěrečném finálovém dni.