17. 12. 2012

Ve Zlíně jsme lehli…

Na konci pracovního týdne v pátek 14.prosince jsme vyrazili s našim béčkem na zápas do Zlína. Soupeře, který dosud ztratil jen bodík za remízu právě s námi, v úvodním zápase sezóny, jsme se docela obávali. Do Zlína jsme přijeli v lehce kombinované sestavě, kdy na místě třetího singla a druhého debla naskočil Ondra. Soupeř byl kompletní a odhodlaný nás poprvé ve své krátké historii porazit. Dosud jsme měli lehce aktivní bilanci, kdy jsme vloni vyhráli ve Zlíně 5:3 a následné dva duely byly bez vítěze, protože skončily remízou.

Jako první se odehráli obě mužské čtyřhry. Na jedničce dostali v prvním setu naloženo Š@š@ s Mičem, ale ve druhém setu oplatili soupeři stejnou mincí a rozhodoval třetí set. Tam to ze začátku vypadalo, že si připíšeme úvodní bodík, ale koncovka rozhodla pro soupeře a tak do vedení šel domácí tým. Na druhém deblu hráli "zatím jen singlisté" Karel s Ondrem, kdy jejich soupeřem byla Zlínská jednička Marian Šímo a boss zlíňáku Luboš Kesl. V prvních dvou setech se naši kluci drželi dohodnuté taktiky a drželi překvapivě nerozhodný stav. Ve třetím setu již klukům jejich záměry moc nevycházely a soupeř vyhrál i tento debl.

Naše naděje jsme vkládali do deblu holek. Bohužel ani zde jsme neuspěli a holky prohrály docela lehce ve dvou setech. Ještě doplním, že v deblu za nás hrála Janča Havlová s Lisou

V prvním singlu Š@š@ asi rychle zjistil, že má proti sobě, stejně jako ve středu v Podolí, velice kvalitního soupeře, který je zatím nad jeho sílu. Hladká prohra s Marianem Šímem a do našich řad se začala vkládat myšlenka na náš debakl. Ten opravdu nastal, protože ani ve čtyřech dalších utkáních jsme nezískali čestný bod. Ondra na trojce hrál sice proti nejméně zkušenému hráči soupeře, ale po celý zápas tahal za kratší stranu provazu a odešel poražen dva nula. Pro Ondru to ale byla jistě cenná zkušenost a pochvalu zaslouží hlavně za výkon v deblu, kde jsme docela dlouho živili naději na bodík.

Karel proti „hrobařovi“ komeťáku Honzovi Voračovi hrál v průběhu celého zápasu vyrovnaně, kdy se oba soupeři tahali o každý míček, ale jak se dostalo skóre na hranici 17 bodů, tak se příděl Karlových bodů zastavil a soupeř vyhrál obě koncovky. Honza tak postupně porazil během historie týmu všechny komeťáky v singlu, proti kterým nastoupil. Ani Rastor, ani Š@š@ a v pátek ani Karel tohoto sympaťáka nepokořili.

Mix. Pokus o velké překvapení. Rodinka Zálešákových proti Mičovi s Doubravkou nenechala nikoho na pochybách, že nám fakt asi zaspívá kanárek. Překvapení se nekonalo, 2:0 na sety. Lisa šla do utkání s vědomím, že by mohla tu žlutou potvoru nechat zavřenou v kleci a my jsme doufali v zisk čestného bodu. V prvním setu svojí o hodně vyšší soupeřku přehrála docela jednoznačně. Ve druhém setu se Lisa nemohla vyrovnat s konstrukcí tenisové haly a nemohla na 100 procent využít své přesné vysoké podání a ještě soupeřka přestala dělat tolik chyb jako v prvním setu. Rozhodoval set třetí a tam zase rozhodla až koncovka a zase v náš neprospěch. Poslední míče po smeči soupeřky končí na naší půlce kurtu a soupeř je tak velice zpokojený. Vyhrál zaslouženě i když pro nás porážka 8:0 byla až moc krutá.

Zase jsme ztratili některé sety v koncovce. Děkujeme všem hráčům a fanouškům za cestu do Zlína. Poslední dvě utkání v základní skupině hrajeme doma a stále je zde naděje na zisk 6 bodů a tím i vylepšení si pozice před vytouženým play – off.