4. 12. 2017

Béčko – Chropyně nad naše síly

Na velkého favorita soutěže, družstvo TJ Chropyně „A“ narazilo naše Béčko 3.12. v neděli dopoledne ve třetím kole 2.ligy. Chtěli jsme se pokusit aspoň o dílčí úspěch v podobě výhry v nějakém zápase. Po delší době jsme byli kompletní a tak jsme nastoupili v „tradiční“ sestavě, s Darkem a Hubertem na druhém deblu. První si vyzkoušeli Tomáš se Sokolíkem a tuto čtveřici doplnila Jana s Terkou. Aby těch fógliků nebylo málo tak na prvním deblu hrál za Chropyni ještě Mirek Slavík. A tak se naší borci snažili odolávat velmi zkušené dvojici Schmied – Slavík. To se jim dařilo jen částečně a i přes dobrý výkon soupeř držel naše pod tlakem a byl z toho první bod pro soupeře.

Nahrebeckým utekl první set, ve druhém po krátké rodinné poradě, to už byl jiný pár. Zatlačili na pilu a výsledkem bylo mírné vedení po celý druhý set. Naši měli dokonce i tři setboly , ale nějak se to nezadařilo a soupeř pěti míčky otáčí set a bere si celý zápas pro sebe. Ještě doplním, že za Chropyni nastoupila dvojice Frýza – Chlubna.

Aby to nebylo málo i v holčičím deblu jsme tahali taky za kratší provaz. Hrálo se na třech kurtech najednou a tak nebyla možnost sledovat všechna utkání. Každopádně po deblech jsme prohrávali 0:3.

Další serii zápasu byli všechny tři mužské singly. A tady patří velká pochvala Tomášovi, který sehrál nádherný zápas , který dovedl ve druhém setu do setbolu. Ale stejně jak druhý debl i tady chybělo štěstíčko, které se od Béčka letos již několikrát odvrátilo. Sokolík se snažil zaskočit Martina Schmieda a v prvním setu se mu to těsně před koncem setu i dařilo, když šel do vedení 18:17, ale klasika. Tři míčky pro Martina (ale toho z Chropyně) a bylo to. Ve druhém už favorit Schmied drama odmítal hned od počátku a tak to už bylo 0:5. No vlastně 0:6, protože na jedničce nenašel Hubert žádnou zbraň na rychle a přesně hrajícího Chlubnu a také zde to bylo na dva sety pro soupeře.

Poslední dvě naděje byly v mixu a v singlu žen. Mix Darek s Terkou dřeli makali, bojovali, tak je oba známe. Urvali set a v rozhodujícím třetím se dlouho tahali bod po bodu o náš první bodík. Ale…. 0:7 a Janča dopadla obdobně. Taky proti Báře Purdešové brala set, ale další už byly pro soupeřku.

Bohužel vypustili jsme sice kanárka z klece, ale za předvedený výkon se určitě stydět nemusíme. Vše jsme probrali na oddílovém chatu a víme kde jsou naše možnosti a co máme jako cíl. A na jeho splnění budeme mít ještě dostatek příležitostí v dalších zápasech.