4. 12. 2017

Céčko uspělo se Židlochovicemi

Ve dalším utkání 5.ligy se naše Céčko utkalo se Židlochovicemi. Měl to být další soupeř, kterého jsme chtěli dostat v tabulce pod sebe, a z dosavadních výsledků vypadala rezerva Židlochováků jako nejsnadnější soupeř v základní skupině. To však nesmíte mít v názvu oddílu písmeno C, to přináší už od loňska smůlu . Výpadky v sestavě neberou konce. Já na dvojce stále bez pravačky, Staroch na trojce chřipka, Klára na singlu nemoc, Hanka stále nedoléčené koleno… Naštěstí se v pravou chvíli vrací z vysokohorského pobytu jednička Víťa. A jeho chvíle přijde později.

Takže opět v silně improvizované sestavě nastupujeme na kurty s podporou na vedlejších kurtech trénujících komeťáků a přátel. Začínáme mužskými debly. Máca s Mariánem jdou na mladou dvojici soupeřů, Gola má pěkně tvrdý útok a Palášek je snad schopen vrátit cokoliv, co k nim letí. Naši v prvním setu hledají způsob, jak této nepříjemné kombinaci čelit a první set ztrácí těsně 21:18. Naštěstí se časem projevuje stále více zkušenost, sklepávání na síti už míří tam, kam má, a soupeři začínají kupit chybičky. Otáčíme průběh 1. čtyřhry a první důležitá třísetová bitva jde na naše konto. Víťa s Honzou už nejednou spolu debl na tréninku hráli a je to na kurtu vidět. V zápase 2. deblu jsou sehranější, překvapivě mnohem častěji útočí a hru mají v obou setech pod kontrolou. Vedeme tedy 2:0 a přesně tak jsme to potřebovali.

Holky jdou na debl v sestavě s přemáhající se a kašlající Klárou a Hankou. Ženský debl je nejsilnější disciplínou soupeře, přesto se holky za výkon proti protřelým soupeřkám nemusí stydět a uhraných 15 a 17 bodů v setech je víc, než jsme čekali. Honza na trojce singlu nechává na kurtu všechny síly, maká, běhá. Nechce dělat chyby z útoku, takže udržuje dlouhé výměny. To je pro oba vysilující, ale více sil má nakonec Honza a po oba sety si udržuje náskok a vydře důležitou výhru. Díky Honzo, opět důležitý bod, vedeme 3:1!

Irča hraje v zápasech cokoliv, jen ne ženský singl. Dnes ale není kvůli nemocné Kláře jiná možnost a Irča jde na kurt zkusit štěstí. Proti Golové se ale drží výborně, v prvním setu dokonce vede 19:18. Nakonec se ale přece jen soupeřka prosadí a soupeř snižuje na 3:2. Na druhém kurtu se nám opět snaží pomoct náhradník Mitch. Dnes to ale nejde, mladý vysoký soupeř Palášek působí sice na kurtu flegmaticky, ale nakonec vždycky máchne rukou a vrací a vrací a vrací, až se proti Mitchovi uvrací k vítězství ve dvou setech. Je srovnáno 3:3.

Rozuzlení zápasu tedy přinese mix a jedničky na singlech mužů. Marián s Irčou opět předvádějí kvalitní a spolehlivý výkon, udržují si ve skóre od soupeřů odskok, takže si v druhém setu může Marián dovolit své oblíbené hračičky u sítě. Vítězíme v mixu ve dvou setech a remízu máme v kapse. My bychom ale nutně potřebovali vyhrát, tak se celá hala postupně srocuje u kurtu č.5, kde se hraje poslední zápas Víti proti mladému Golovi. Soupeř je rychlý a jeho smeče jsou takové děsné hřebíky, že se míček po dopadu odráží vysoko od země jako tenisák a končí daleko za kurtem. Opticky to vypadá na nerovný boj. Ale Víťa je bojovník, má výbornou obranu a udržuje dlouhé výměny. To se ukazuje jako dobrá taktika, protože, jak už to bývá, mladý hráč má nevyrovnanou psychiku. V závěru prvního setu je Gola nervóznější a Víťa šňůrou vítězných výměn bere první set 21:16. Ve druhém setu se oba tahají o každý bod, ale nakonec se Víťa probojoval k mečbolu 20:19. V tu nepravou chvíli si ale vybírá slabší chvilku, ztratí 3 výměny v řadě a soupeř vyhrává druhý set 22:20. Zahozený mečbol, už to vidím po zkušenostech černě, zvláště, když se strany ve třetím setu mění při nepříznivém skóre pro Víťu 7:11 a soupeř si náskok udržuje až do mečbolu 17:20. Hala přesto našemu hráči fandí a za bouřlivého povzbuzování Víťa postupně vyrovnává na 20:20. Mladý soupeř má další 2 mečboly, ale není schopen zápas ukončit, a tak se šance chopí Víťa a obrovskou bitvu ukončuje vítězstvím 24:22 ve třetím setu. Hala zabouří JOO! Víťa obíhá vítěznou děkovačku k fandům a konečně se na nás usmálo trochu štěstí. Vítězíme 5:3 a v tabulce půjdeme nahoru..

Děkuji všem hráčům za bojovný výkon. Hlavně v situaci, kdy se zdá, že všechno stojí proti nám.