27. 11. 2017

Shark junior OPEN U9+U11

Brněnský oddíl BS Brno připravil na sobotní odpoledne turnaj pro kategorii U 9 a U 11. Letošní sezónu máme větší počet hráčů, ale na tento turnaj jsme „přibalili“ ještě dvě U 9. Pro Terezku Ženatou a Míšu Fedorkovou to byl první turnaj v životě a navíc holky trénují badec teprve dva měsíce. Turnaj se odehrál v tělocvičně Tauferových kolejí, kde na pěti kurtech hráli „jedenáctky“ rozdělený turnaj na kluky a holky a U 9 hrály v jedné společné kategorii. Hrálo se švycarem na 5 kol na dva hrané sety do 15 bodů. Velice příjemná byla i početná enkláva trenérů Komety , kteří svými radami přispěli k dobrým výkonům většíny hráčů. Hanka s Lisou a taky, Marian König, Máca, Mirek a Jirka Klecer běhali od kurtu ke kurtu podle situace, kde zrovna byli komeťáci ve hře. Ještě doplním naší startovku v U 11 : Šimon Klecer, Honzíkové Vrtek a Maršálek, Lukáš Vaněk a děvčata Julinka Königová, Anežka Kovaříková, Tereza Vraštilová a Bětka Mrázková. No a šlo se na to. Pro obě premiantky Míšu s Terezkou v U 9 to bylo velice náročný, kdy se na začátku utkaly s hráči, kteří už badec nějaký ten pátek hrají a tak proudy slziček stírali tatínci maminky babičky tetičky, strýčkové a další doprovod, který obě hráčky mohutně podporoval. Postupně se obě rozkoukaly a Míša jako první dokonce vyhrála i jeden zápas a v jednom jen malinkatý kousíček chyběl k dalšímu bodovému přísunu. Terka se rozjížděla o trošičku volnějí, ale její finiš, kdy po remíze ve třetím utkání porazila dva další hráče – kluky a bylo z toho velmi pěkné 2. místo v kategorii dívek U 9. Velká gratulace Terdě a poděkování všem zúčastněným kolem malých badmintonistek, kteří je přišli podpořit.

U 11 holky hrály a v celkové počtu 9 hráček a Terda Vraštilová opět bojovala o bednu. Ve vzájemném utkání s celkovou vítězkou Piterkovou měla mírně navrch a jen pár chybiček a to hlavně taktických ji stálo medaili, když skončila na 4. místě, kdy od druhého místa, při bodové rovnosti, ji dělilo jen pár míčku. O medaili také bojovala Anežka, ale té bohužel utekly bodíky v posledních dvou zápasech. Nejmladší Julinka opět ukázala, jak krůček po krůčku se přibližuje těm nejlepším. Ale i Bětka předvedla pěkný výkon a když ještě potrénuje, tak půjde ještě výše.

Mezi kluky se nejvíc dařilo Jankovi Vrtkovi, který bral body i medailistům a v posledním utkání bojoval o bednu. Remíza z tohoto utkání mu nakonec na vytouženou medaili v silné konkurenci nestačila. Pro Janka palec nahoru za obrovskou bojovnost. Nakonec tak jak Honzík Maršálek špatně začal, tak vyhrál poslední dva zápasy a v součtu bodů z předěšlých zápasech z toho nakonec bylo 8.místo za 6. Jankem a 7. Šímem Klecerem. Ten střídal dobré výkony s výkony, kdy přeci jen to chtělo trošičku chladnější hlavu. Své si uhrál i Lukáš Vaněk, který proti loňské sezóně dohání tréninkové manko a je vidět, že i on nabral další dovednosti a odměnou mu byli i získané body.

Turnaj měl velmi pěkné obsazení a pořadatelé připravili pro všechny velice příjemné badmintonové odpoledne. Za zmínku určitě stojí při absenci mikrofonu, vyhlašovač zápasu „Havlajs“. Takhle to má nějak vypadat, aby se hrálo a kurty nebyly prázdné. Palec nahoru.