19. 11. 2017

Déčko pokračuje na vítězné vlně

Souběžně s Céčkem odehrálo v neděli 19. 11. 2017 na Zetoru dvě utkání taky Déčko. V prvním utkání se proti nám postavil tým z Hamrů nad Sázavou. Začalo se oběma mužskými debly, na jedničce nastoupili Mira Geršl s posilou z Badmenů Jindrou Řepkou a na dvojce David s Martinem. Pro Miru s Jindrou to byl první deblový zápas a nesehranost se projevila ztrátou prvního setu proti dvojici Poul/Linsbauer. Podobně se nedařilo ani klukům na druhém deblu, kteří hráli proti Dvořákovi s Vytlačilem. Mirek s Jindrou ale zabrali, zlepšili svůj výkon, urvali druhý set a třetí už si v klidu pohlídali. Napodobili je naštěstí i kluci na dvojce, ikdyž o dost těsněji. Takže po mužských deblech jsme vedli 2:0, super!

Následoval holčičí debl, do kterého jsem nastoupila já s Lisou. Hrály jsme proti holkám Vencálkovým. První set jsme získaly my, druhý se nám tak úplně nedařil, načež jsme ho prohrály. V pauze nám Máca poradil, že s „plasťačkama“ nemůžeme hrát výměny založené na dlouhých klírech, takže jsme do hry zařadily nějakej ten dropík a ono to šlo, třetí set šel pro nás-3:0. Souběžně vedle nás hrál na dvojce singlu Honza. Honza se snažil, druhý set byl velmi těsný, ale vítězství bral soupeř a tím taky pro Hamry získal první bod.

Další bod pro Hamry přinesl holčičí singl, který se mi moc nevydařil a prohrála jsem ve třech setech (vývoj skóre třetího setu z mé strany 1:7, 11:8, následovaly další nevynucené chyby a prohra 17:21 docela vystihuje průběh celého zápasu). Naštěstí se nám ale zadařilo v obou zbylých mužských singlech. Martin i přes svalové křeče porazil chybujícího soupeře 2:0 a Jindra vybojoval třísetové vítězství nad Petrem Zítkou. Na konečné skóre 6:2 to upravili Lisa s Mirou v mixu, kteří bez problémů vyhráli 2:0.

Druhé utkáni jsme sehráli s Řečkovicema. Zatímco Martin s Davidem si připsali další výhru po třísetové bitvě nad dvojicí Hornung/Neumann, Honza s Jindrou měli v zápase proti Foltýnovi s Doležalem velkou smůlu a pár neproměněných setbolů, což znamenalo prohru 24:26, 21:23. Po deblech bylo tedy skóre vyrovnané.

Další dva body na naše konto však přidal Mira G., který zase ukázal, že mu ty singlíky prostě jdou, a Jindra. Oba své soupeře bez problémů porazili 2:0. Stoprocentní jsme v tomto utkání zůstaly i my, holky, když jsme s Lisou porazily pár Jůzová/Neumannová a já přidala další bod v singlu proti unavené soupeřce. Na jedničce singlu bojoval Martin, který mimo 5. ligy zvládl ještě ráno odehrát 2. ligu v Ivančicích. Martin získal jasně první set, soupeř (Neumann) zase ten druhý. Třetí set byla bitva o každý bodík, tentokrát ale s větší dávkou štěstí pro soupeře, který vyhrál napínavou koncovku. Na konečných 6:2 skóre upravil mix, který odehrála Doubravka s Mirou. První set sice trošku zaspali, ale druhý a třetí už si pohlídali.

4 utkání, 4 výhry…taková je zatím naše bilance po dvou kolech 5. ligy. A můžeme jenom doufat, že formu potvrdíme i v dalším kole 2. 12. 2017 na Kuklendě, kde se utkáme s Premierou C a VUTčkem.