19. 11. 2017

Béčko odehrálo 2.kolo II.ligy

Béčko vyrazilo ve 2.kole 2 ligy na kurty do Ivančic, kde se utkalo s VSK VŠV a domácím BC66 Ivančice. Do Ivančic se naše družstvo tradičně sjíždělo z několika směrů a to jak z Vídně, tak Pardubic a Brna. V pátek na turnaji se bohužel zranil Sokolík a tak jsme sáhli do řad Déčka a povolali do hry Martina Nguyena. A to se ukázalo jako klíčové pro zisk prvního bodíku pro Béčko v soutěži. Během rána na Vysočině i zasněžilo, aleitak vláček s mlaďochy Terdou a Tomem dorazil včas a celá výprava se mohla sejít v 9 hodin na kurtech v Ivančicích. Sestava byla celkem jasná a navíc nám nahrálo, že Darek s Hubertem se opět vrací na první debl. Veterina je v současné době opticky oslabena o neúčast některých hráčů, ale zdání někdy klame. To se ukázalo už v deblech kluků, kde staří matadoři Pernička – Bár zle přezle trápili Martina s Tomem. Až třetí set naši našli recept na hru soupeře a brali první bodík. Terda s Jančou si poradili zkušeně v deblu holek a my jsme šli z první serie zápasu s potěšením za stavu 2:0. Jenže další tři zápasy vývoj otočili. Hubert měl mega velkou smůlu v koncovce obou setů proti Řehořovi. Oba v prodloužení prohrál, je to jen sport a tentokrát bylo štěstíčko na straně soupeře. Horší ztráta přišla v singlu holek kde Jana měla dobře rozehraný třetí rozhodující set , ale přichází špatný pohyb a pád na tvrdou zem a s tím i zranění kyčle. Prvně to vypadá na úplný konec, ale bojovnice Janča se jde pokusit o nemožné. Nejde to, zranění je vážnější než se zdálo a Veterina srovnává. Ve hře je mladý Tomáš proti matadorovi Pavlovi Perničkovi. A tady se ukázalo co jsou zkušenosti a znalost hry. Tom je mladý a jeho chvíle určitě přijde,ale tady byl bez šance. Chytrá hra soupeře a zbrklost našeho hráče překlopila průběžný výsledek na stranu soupeřů. Do hry jde první debl a rychle vyrovnává na průběžných 3:3. Karel Nechvíle proti Martinovi vytasil přesnou hru a to na Martina platilo,takže už zase jsme o bodík pozadu. Vše jde rozhodnout mix. Terda a Darek mají za sebou úspěšný prodloužený víkend. V pátek se stali „Nejlepším mixovým párem Brna „ ve 3. Ročníku našeho turnaje a v neděli toto potvrdili i rozhodujícím zápase proti Veterině. Získali zápas a tím i cennou remízu pro svůj tým.

S odhodláním pokusit se o další bodový zisk jsme šli i do boje s domácím týmem Ivančic. Jenže tady byly karty rozdány trochu jinak. Martin s Tomem nezopakovali dobrývýkon z utkání proti Veterině a přišli o vedení 18:13 ve třetím rozhodujícím setu druhého deblu. Ani Nahrebečtí si neporadili s deblem Ivančic, který nastoupil ve složení Brázda – Brázda – otec a syn. Navíc Jančino zranění ji nepustilo do hry a tak v součtu s holčičím deblem jsme prohrávali 3:0. Terka zahrála výborně singl a útočnou hrou porazila domácí hráčku a Hubert vyhrál souboj jedniček. Jenže to bylo z naší strany vše. Tomáš ani Martin moc šancí neměli a Darek s Terkou už neměli sílu alespoň na kosmetickou úpravu výsledku v mixu. Škoda. Tentokrát to bodově nevyšlo. Teď je důležité, aby se oba marodi, Janča se Sokolíkem, dali dohromady a zkusili v dalším utkání překvapit Chropyni.