19. 11. 2017

Céčko bere první vítězství

Nedělní odpoledne 19.11., venku po první letošní chumelenici. Domácí hala v Líšní už podruhé hostila turnaj V.ligy-2. kolo. Céčko po prvním kole bez bodů. Ale s odhodláním v dalším dvojzápase s tradičními brněnskými kluby konečně jednou vyhrát. Proti Řečkovicím by to snad šlo, musí jít! Premiéra C je v této etapě soutěže ještě posílená o zkušené kvalitní hráče, tudy to asi nepůjde. Ale popořadě.

Nasazení hráčů do zápasů nebylo vůbec jednoduché. Jednička Víťa v Himalájích, já s nehratelnou rukou vypadávám z dvojky, Hanka nemůže koleno plně zatěžovat. Jak to napsat? Nakonec padne rozhodnutí sestavu na Premiéru „zalepit“ Mitchem, kterého jsme naposledy viděli s raketou v ruce asi před třičtvrtě rokem, z juniorky Tomem Klecerem a svou premiéru si odbude Honza Vodák, kvalitní tréninkový sparingpartner a velký badmintonový srdcař. To nejlepší, co jsme v dané situaci mohli poskládat se tak částečně šetřilo na nejdůležitější zápas kola s Řečkama…

Ve čtyři tedy začalo utkání s Premiérou C deblovými zápasy žen a 1. deblem mužů. Klára s Irčou a Máca s Mariánem do toho šli po hlavě a oba naše debly vyhrály k radosti komeťáků první sety. Tak to má doma být! Holky se ve druhém setu až příliš křečovitě držely rady hrát na nervóznější a chybující Danču Janečkovou a hra ztratila správný systém, ztráta druhého setu. Ani chlapům se nepodařilo udržet nátlakovou hru a rovněž ztratili set. Hned první zápasy tak šly do tří setů. Zatímco zkušený Lick s Tomkem se v hale už rozkoukali a vybojovali pro Premiéru třetí set, tak holky se tahaly v nelítostné bitvě o každý bod. Klára s Irčou vybojovali mečbol na 20:19! Ale jak to často chodí, pokud se mečbol promarní, tak se to vymstí. A to se přesně stalo, holky ztratily poslední 3 výměny a celý zápas. Ale za bojovnost jednička!

Na dvojku debla nastoupila narychlo slepená sestava náhradníků Mitch s Tomem Klecerem. Protřelí soupeři naší nesehrané dvojici moc šancí nedala a soupeř bral třetí bod. Za chvíli to bylo už 0:4, to když si Staroch, posunutý na jedničku, nepřišel na běhavého Zdeňka Sáru. Že vyjdeme v celém zápase naprázdno bylo jasné po ženském singlu, kde se sice Klára tradičně ve druhém setu výrazně zlepšila, Verča Sárová si ale už zápas přesto pohlídala. Zbývalo bojovat o čest v mixu, na dvojce a trojce singlu mužů. Marián s Irčou hráli pěkný třísetový zápas a i když třetí set do výhry nedotáhli, tak bylo znát, že se jejich hra s časem postupně zlepšuje. Honza Vodák si premiéru odbyl se zkušeným borcem Tomášem Prekem. Honza makal, ale soupeř ho zkušeně nečitelnými údery udržoval v tlaku, aby nemohl hrát to, co by na soupeřovu baculatou postavu určitě platilo. Kanárkovi jsme přesto i tentokrát unikli. Možná se to čekalo nejméně, ale Mitch na dvojce potvrdil, že techniku úderů nezapomněl a běžecký trénink mu dopomohl, že ve třísetovém zápase proti Karlovi Stromšíkovi jasně ovládl třetí set a jako jediný vzal Premiéře zápas. Gratulujeme Mitchi! Doufali jsme, že Premiéru více potrápíme, ale s provizorně poskládanou sestavou to asi na víc, než na 1:7 nešlo uhrát.

No nic, Mitch z haly pádil do práce, přeskupení řad a nástup na Řečkovice, které určitě nepřijely dát kůži lacino. Začalo se oběma mužskými debly. Máca s Mariánem si zkušeně připisovali proti Neumannovi s ještě vloni za Kometu hrajícímu Tomáši Hornungovi bod za bodem a bez větších komplikací brali dvousetové vítězství. Opačně to vypadalo s druhým deblem, kde nastoupili nesehraní Petr Staroch s juniorem Tomem Klecerem. Soupeřům Doležalovi s „Ricárdo“ Foltýnem nedokázali pořádně zatopit. V Tomášové hře je velký potenciál a má správný směr, chybí ale ještě mnohem větší úderová jistota. Jenom více takových zápasů mezi dospělými a až potom začne fungovat to, že útok, nebo kraťas má smysl jenom tehdy, když letí přes síť a do hřiště, bude Tom velkou posilou. Je to tedy 1:1. Holky jdou na debla a Honza má svůj druhý soutěžní zápas na trojce singlu mužů. Holky hrají skvěle obě, hlavně od Irči najednou nelétají na druhou stranu naivní nahrávané „kopečky“J, ale pěkně řízné přímky dolů a to funguje skvěle. Proti Neumannové s Jůzovou vyhrávají dvakrát 21:16 a viditelně si spravily náladu. Honza na trojce hraje technicky oproti své premiéře lépe, hecuje se každým míčem a soupeře Jurčeka herně přehrává. Druhý set sice dokončuje až proměněným čtvrtým mečbolem, ale zcela zaslouženě vyhrává svůj první zápas za Kometu. Gratulujeme!

Klára si proti Adéle Neumannové přináší dobrou náladu z předchozího deblového vítězství, na kurtu je klidnější a nátlakovější, než mladá soupeřka a bere jasné vítězství. Na dvojce se ale Peťovi Starochovi prostě dnes nic nedaří. Nefungují dobře nohy, nedostává se ke své silné zbrani, hře na síti. Při delších výměnách od základní čáry obvykle tahá za kratší konec a prohrává proti „pirátu“ Neumannovi oba sety. Přesto vedeme 4:2 a máme to ve svých rukou.

Spanilá jízda na závěr, mix Mariány s Irčou, nedávných vítězů mixového turnaje v kategorii Medium. Oba předvádí skvělou útočnou a chytrou hru a Hornunga s kapitánkou soupeře Bárou Jůzovou jasně převálcují.

Po mé skreči na jedniččce po zahájení hry na jedničce singlu tedy v součtu vítězíme 5:3. Dobře my! Do páté ligy patříme a můžeme si brousit zuby na další soupeře v našem hráčském „levlu“. Jsme schopni zalepit díry v sestavě vlastními náhradníky, což je taky dobrá zpráva.

Těšíme se na předehrávku 3. kola s Židlochovicemi 30.11. Bude to další soupeř, kterého chceme v tabulce „natlačit“ pod sebe a máme na to! Všem děkuji za výborný přístup k zápasům a první vítězství v sezóně!

Zdeněk.

I já se přidávám ke gratulaci Céčku a hlavně díky všem hráčům za jejich přístup. Mitchovi, který naskočil po delší době , Honzovi za skvělý zápas proti Rečkám a všem za bojovnost a mega důležité body.