19. 11. 2017

Áčko odehrálo 2. kolo II. ligy

V neděli 19.11.2017 odjelo naše Áčko na druhé kolo II. ligy do Jihlavy. V prvním utkání proti silné Chropyni "A" by se nám líbily nějaké ty body aspoń za remízu a věděli jsme, že k tomu musíme bodovat především v párovkách. Bohužel ani jeden z mužských deblů nám radost neudělal: Šplíchec s Lukášem nestačili na silnou dvojku Schmied – Slavík ml., Joke s Mílou zase nebojovali jen se silným soupeřem Zavadil – Chlubna, ale i se soupeřovými míčky značky Wilson, na které se jim do konce zápasu nepovedlo zvyknout. Jejich kvalita byla opravdu všelijaká, vždyť za dva nijak dlouhé sety se těch míčů rozbilo snad 7. Zpátky do hry nás dostaly holky Bára s Maťou, tak aspoň z ženského deblu jsme měli bod.

Další bod jsme si přáli z mixu. Lukáš s Bárou nastoupili proti dvojici Petr Zavadil – Bára Purdešová. Petrova silná levačka vždy vzbuzuje respekt a v neděli měl zrovna svůlj den, k naší smůle se k němu s výborným výkonem přidala i Bára a ať se naše Bára spolu s Lukášem snažila sebevíc, možná i kvůli malé sehranosti tahala naše dvojice za kratší konec a prohrála ve dvou setech. Body na dvojce singlu v zápase Joke – Martin Schmied a na trojce Míla vs. Míra Slavík ml. byly spíš z oblasti science-fiction a skutečně tady nám pšenka nekvetla. Skvělá dvousetová výhra Šplíchece nad mladým Chlubnou a vybojovaný bod Martiny (i přes bolavé rameno) proti B. Purdešové znamenalo jen korekci výsledku na 3:5 v náš neprospěch.

Do druhého utkání jsme nastoupili proti domácí Jihlavě "A". Ta zatím letos bez Ondry Helara a Adély Vítkové na výhru teprve čeká, ale přesto nás nečekal lehký zápas. Začátek se nám povedl. Šplíchec s Lukášem porazili ve dvou setech Kubu Helara s Radovanem Kaštanem. Joke s Mílou se proti Leošovi Pořízovi s mladým Šimonem Prekem nadřeli víc, aby zvítězili ve 3 setech. Moc jsme si přáli další bod i z ženského deblu, ale Radka Pořízová s Jitkou Nečasovou byly proti a nedopřály Báře s Maťou, i přes těsný výsledek 22:24, 18:21, ani set. Od dvojice Maťa – Lukáš jsme v mixu čekali spanilou jízdu za dalším bodem. První set však prohráli s Kubou a Radkou v nastavení, takže až zlepšený výkon v dalších dvou setech přinesl plánovaný 3. bod. O ten 4. svedla velkou bitvu Bára v singlu žen proti Jitce. V prvním setu se Bára nemohla dostat do vedení a nevypadalo to s námi zrovna optimisticky. Pak ale Bára našla na soupeřku tu správnou zbraň a 4. bod jsme měli v kapse.

5. bod byl tak blízko, ale zároveň hrozně daleko. Získat se ho pokusil Míla na trojce singlu proti Šimonovi. První dva sety si borci hladce rozdělili mezi sebe. Do třetího to chtělo začít lépe, ale stav 0:5, 6:11 a 11:15 tomu zrovna neodpovídal. Povedlo se srovnat na 15:15, pak už to šlo bod po bodu, ale bod navrch měl vždycky Šimon. Za stavu 19:19 Mílovo příliš vysoké "krátké" podání a následně proti mečbolu smeč do autu a tenhle pokus nevyšel. V mnohem těžší pozici byl Šplíchec proti Radovanovi. V prvním setu zvítězil favorit Radovan, ve druhém ze sebe Šplíchec dostal to nejlepší a všichni jsme se těšili na rozhodující set. V něm se bohužel Šplíchecovi rozjel bolavý loket, nedovolil mu hrát údery dostatečně silně a dozadu, čímž soupeř snížil na 3:4. Joke proti Leošovi na dvojce singlu byl naše poslední naděje. První set to s námi vypadalo všelijak. Joke se poslední měsíc na kurt moc nedostal, tak nemohl chytit správné tempo a ani pohyb po kurtu nebyl ideální. V druhém setu vsadil Joke vše na maximální koncentraci, dostal se do vedení a to udržel až do konce setu. Třetí set byl infarktový, oba borci si nedali jediný míč zadarmo. Jokemu se dařila hra na síti a dokázal Leoše zatlačit do bekendu. V půlce setu získal malý náskok, který už nepustil. Bomba, paráda, vyhráli jsme 5:3.

V konečném součtu jsme ve 2. kole uhráli stejně jako v tom prvním jednu prohru a jednu výhru. Za 14 dnů se pokusíme přidat další body v utkání proti Veterině.