18. 10. 2017

Béčko na startu

I družstvo Komety B naskočilo tuto neděli do ligových zápasů a to jako nováček ve 2.lize. Máme velkou radost, že i my můžeme mezi námi přivítat nováčky našeho týmu. Terku Weinerovou, kterou nám z DDM Holice svěřil pan Pacovský na hostování a Tomáš Strnad, který u nás hostuje z TJ Sokol Dobruška.

V prvním zápase nás čekal tým SK Brno Slatina A, který naprosto jasně minulou sezónu postoupil jako my z trojky do dvojky. Ve skrytu duše jsme si mysleli na alespoň nějaké bodíky, ale je vidět, že Láďa Vorel nenechává nic náhodě a jde si již od prvních kol za svým cílem získat 1.ligu. Tým posílen o hráče Tomáše Komára nás při pohledu na konečný výsledek 7:1 jednoznačně přehrál. Nicméně když se díváme na to, že jsme pět zápasů z osmi hráli na tři sety, že v mixu nebyla za stavu 20:19 přiznána možnost nového míče…mylsím, že se nemáme za co stydět, příště se budeme určitě chtít porvat o lepší výsledek.

V druhém zápase jsme se potkali s našim Áčkem. K zápasu byť proti „vlastním“ jsme se postavili se vší vážností a odhodláním vyhrát. Začali jsme mixem a druhým deblem. Mix Terka s Darkem vyhráli první set 21:19 a vypadalo to hodně nadějně, nicméně Lukáš s Martinou si další dva sety pohlídali a tak prohráváme 1:0. Druhý debl, tady jsme od rána řešili, že Sokolík přijel zraněný a bolavé stehno mu nepovolilo hrát to co s Tomem umí a již několikrát předvedli na různých turnajích, byť se Tomáš snažil za Sokolíka zaskakovat co mohl na Jokeho a Mílu to prostě nestačilo. Stejný scénář měl i singl Sokolík vs. Joke byť srdcař Sokolík v prvním setu urval výsledek 19:21 ve druhém už to prostě nešlo. Prohráváme 0:3 a vyhlídky nejsou moc růžové.

Do hry naskakují duo Nahrebecki proti Lukášovi s Tomášem. První set se kluci rakouští dostávají do rytmu, Darek se častokrát zlobí sám na sebe, ale je to prostě hráč s velkým H. Vše si srovnal v hlavě, celkově zklidnil situaci a tak si dokráčeli ve druhém setu pro těsnou výhru 21:19 těsnější to už nemůže být…..ALE ono může je tu rozhodující set ..infarktové stavy, ale nakonec za burácení všech fanoušků béčka bereme třetí set 23:21 a tím první bod.

Když jsem týden před zápasem pozorovala Lisu na tréninzích jak je naladěná na derby mezi C a D bylo mé rozhodnutí jednoznačné. I tuto lvici pošlu na kurt bojovat, ta tam nechá duši. A vyplatilo se.

Holky byly rozhodně papírově slabší, ale sport je neměřitelná veličina a člověk míní a sportovní bůžek mění. Holky Lisa a Jana bojují na maximum, Jana háže jednu rybičku za druhou, tady je přesně vidět, že ji badec zase začal bavit, že se ty hodiny věnované tréninku vyplatily, Lisa přidává své standardní hlasité poznámky, které jsou na veřejně přístupných stránkách nepublikovatelné. Sumasumárum JOOOOO objetí všech kdo byl kolem holky urvaly bod. Kapitán Míla trochu zbledl a mě vystoupala tepovka tak, že mi hodinky detekovaly aktivní běh a na displeji se objevila poznámka „dobrá práce jen tak dál“. Tak tedy jedeme dál.

Singl a na scénu vstupují naši benjamínci Tomáš v singlu právě proti Mílovi a Terka proti Báře. Zatím co Tom si poradil se svým zápasem velmi hladce u Terky se nám to nějak šmodrchá, první set prohráváme 17:21. Nevadí pár rad a ejhle ono to jde, bereme druhý set. Tak a co teď. Třetí set hraje Bára krásnou hru, využívá celé plochy kurtu a je moc moc trpělivá. Terce k naší smůle nevychází útok, k tomu se přidá pár chybiček a tak výhra a bod jde na stranu Áčka.

Poslední zápas a naděje na remízku, která by snad slušela oběma týmům. Nicméně áčko zastoupené Šplíchecem si jde pro rozhodující bod. Bohužel i Hubert je mírně handicepovaný a svalové křeče mu nepovolí hrát to na co jsme zvyklí. Zápas spíš protrpí, ale nedá se nic dělat.

Konečný stav v náš neprospěch 3:5.

Pohled vedoucí týmu, jsme nováčkem ve druhé lize, hráli jsme proti loňským finalistům druhé i třetí ligy a chyběl opravdu kousíček a měli jsem doma výhru, rozhodně se není za co stydět. Jdeme dobře naladěni do dalších zápasů a tím bude zápas proti VSK VŠV Brno a BC 66 Ivančice v neděli 19.11.2017 v Ivančicích