12. 12. 2012

V Podolí bylo k bodům daleko

Ve velice dobré náladě i s početnou podporou fanoušků a to i zahraničních, jsme vyrazili ve středu večer do Podolí, kde jsme chtěli potvrdit naše domácí vítězství doma s Chropyní. Bohužel o co radostněji jsme přijeli, o to smutněji jsme opět z Podolí odjeli. Bohužel nemohli jsme nasadit do tohoto utkání naše posily zpoza řeky Moravy a to se bohužel ukázalo jako klíčové. Premiéru ve II.lize si tak odbyl Š@š@ a i přes dvě prohry se za své vystoupení nemusí stydět.

Začínalo se všemi třemi debly a my jsme měli na papíře získat minimálně dva body z možných tří. Na prvním deblu Lukáš s Tomem přesmečovali jasně své soupeře a po dvou vítězných setech jsme se ujali vedení. I na druhém deblu vše vypadalo v poho. Mara se Š@šem smetli své soupeře v prvním setu 21:9 a holky, Janča s Klérou, si udržovaly konstantní 4 bodové vedení v prvním setu. Ale zase se všechno nějak zamotalo. Na druhém deblu kluci ztratili druhý set a ve třetím již soupeř nedovolil drama. Holky přišly v koncovce o první set a ve druhém jen marně přemýšlely, jak zastavit atak soupeřek, které jasně dominovaly a urvaly celý špil ve dvou setech. Takže místo vedení 2:1, tajně doufajíc ve vedení 3:0 jsme tekli 1:2. Lukáš s Jančou v mixu měli před sebou vytýčený jasný úkol a to zisk bodu, ale to se také nepodařilo. Soupeř provětrával Lukáše v obou zadních rozích kurtu, a připsal si touto povedenou strategií i zisk celkového třetího bodu.

Kléra bohužel neměla proti Irči Mazálkové žádnou šanci a hladce lehla v prvním setu 5 :21. Přes zlepšený a bojovnější výkon ve druhém to stačilo jen na lepší skóre, ale opět prohru. Soupeř, který dosud v soutěži uhrál pouze 3 vítězné zápasy, měl již jistotu remízky a my jsme tušili, že dnes nám to nevyjde. Š@š@ měl před sebou mnohem těžší úkol než jeho oblíbenec Rocky v ringu. Protože před Š@šem v utkání s vele zkušeným Emilem Černým vyrostla kombinace zdi s gumovou metačkou míčku zpět na stranu našeho borce. Š@š@ lítal, dřel, ale neměl šanci. Pátý bod pro soupeře a my jsme již v posledních dvou singlech jen odvraceli debakl. Naštěstí oba naši kluci, jak Mára tak i Tom, šli do utkání vítězně naladěni.

Mára získal náš druhý bodík ve třech setech, ve dvou jasně 21:12 a 21:10, set co ztratil byl trápením a pohledem do velkého prostoru haly, který byl problémem pro všechny naše hráče, trénující na Kuklenské, v jedné z nejlepších hal v Brně, kde jsou kontrastní zelené stěny a míček je vidět celou dráhu letu a né až těsně před tělem. Tomáš proti svému velice známému soupeři Kamilovi vybojoval první set. Potom se bohužel přidaly křeče a i když Tom dělal co mohl a lítal po kurtu a smečoval snad i z parket, tak tentokrát se štěstí přiklonilo na stranu domácího borce a Tomáš prohrál 23:21 ve třetím setu, utekl mu i jeden matchball. I přes snahu všech hráčů jsme bohužel body neurvali a odjeli domů s prázdnou. V sobotu jsme chtěli s RSC bojovat o první místo a místo toho se budeme snažit nepadnout až na dno v tabulce. Jediným pozitivem večerní středy se tak stal řízkový festival, který organizovaly sestry Doubravka s Maruškou. Lisa k tomu přihodila okurečky od profesora Róna z Libně (chlebíček jsme všichni odmítli – maso je maso) a tak se přeci jen odjíždělo v lepší náladě. Borci a borky nic se neděje!. V sobotu zkusíme zabojovat proti RSC a vrátit se na vítěznou vlnu. Podruhé tak letos odjíždíme z haly v Podolí s prázdnou, ale věřím, že v odvetách soupeřům obě porážky oplatíme.