16. 10. 2017

Áčko zahájilo 2. ligu.

V sobotu 15.10.2017 se v naší hale na Zetoru sešla celá Kometa. Všechny 4 týmy zahájily svoje soutěže.
Do nové sezóny jsme nastoupili i s novou hráčkou – Bárou Korábovou hostující z Hustopečí. V prvním utkání nás čekal tým Tuřany A posílený o Kubu Tichého se zkušenostmi z 1. ligy a Petra Jelínka, ještě loni hráče extraligy.
Věděli jsme, že proti Petrovi se budou body získávat těžko, což se i potvrdilo. Lukáš s Bárou v mixu, ani Lukáš s Tomášem na 1. deblu neuspěli, ale i tak jsme dál měli šanci na dobrý výsledek.
Martina vyhrála singl nad Janou Nezvalovou, Joke s Mílou získali bod ve 2. deblu. 3. bod se povedlo získat Mílovi i na 3. singlu proti Milanu Dorazilovi. Zbývalo udělat poslední krok zajistit si aspoň remízu. Bohužel se to těsně nepovedlo Jokemu po napínavé 3setové prohře s mladým Martinem Dostálem. Šplíchec na jedničce vedl v prvním setu nad Kubou Tichým 20:16, ale nakonec z toho byla prohra ve 2 setech. Nejblíže k bodu měly holky, které ve 3. setu vedly 19:15 a pak ztratily 6 bodů v řadě. Smolná prohra 3:5, ale i takový je sportovní život.

V druhém utkání jsme se poprvé v historii utkali s naším Béčkem. Začátek vypadal fantasticky. Martina s Lukášem porazili v moc pěkném mixu ve 3 setech Terezu Weinerovou s Darkem.
Míla s Jokem si ve dvou setech poradili se Sokolíkem s Tomášem Strnadem. Sokolíka hendikepovalo bolavé stehno, tak kluci nemohli předvést stoprocentní výkon, ale i tak bojovali jako lvi, kdy se několikrát oba vrhli po zdánlivě ztracených míčcích. Stav 3:0 pro nás zajistil Joke proti Sokolíkovi po napínavém 1. setu a hladké výhře ve druhém. Ale pak se začaly dít věci.
Lukáš se Šplíchecem porazili duo Nahrebeckých v prvním setu, pak těsně prohráli druhý set 19:21 a třetí set 21:23. V ženském deblu jsme počítali s jistým bodem, jenže Lisa s Janou Havlovou se vzepřeli papírovým předpokladům a velkou bojovností i badmintonovým umem ve 3 setech zdolali naši Martinu s Bárou. Když pak Tomáš Strnad porazil Mílu ve dvou setech, rázem bylo srovnáno 3:3.
To už se kapitán Míla začal bát o konečný výsledek. Naštěstí ani Bára v ženském singlu nedala svoji kůži lacino a získala zpět ztracený bod z deblu. Porazila Terku Weinerovou ve 3 setech. Všichni se těšili na první singl, kde se měl utkat Šplíchec s Hubertem. Hubert dokázal vzít v prvním utkání set Martinovi Ludíkovi, takže Šplíchece nečekalo nic lehkého. Bohužel Huberta hned na úvod trápily křeče v obou nohách a nemohl ukázat všechno, co umí. Tomáš Šplíchal si zkušeně pohlídal průběh obou setů a dopřál našemu Áčku první vítězství v sezóně po výsledku 5:3.

Díky všem za předvedené výkony. V 2. kole jedeme do Jihlavy, kde se popereme o další body proti Jihlavě A a Chropyni A.