15. 10. 2017

Úvodní soupeři nad síly Céčka

Zápas s FSpS MU "C":
Mladý tým soupeře byl favoritem a má ambici proletět 5. ligu, aby se zase dostali na svou hladinu sportovní úrovně. Přesto jsme se na zápas v domácí hale těšili. Hrát s kvalitními soupeři potřebujeme, jedině to odkryje naše slabiny a herně nás to může jen posunout. Oba chlapské debly byly velkou přetahovanou. FSpS "C" v 6. lize neprohrálo jedinou čtyřhru a dokonce neztratili ani set. Tady museli na 2. deblu čelit hned v 1. setu setbolu, který se Zdenálovi s Petrem nepodařilo bohužel proměnit. Na 1. deblu nestoři Komety Máca s Marošem dokonce soupeře udolali ve 3 setové bitvě a zvítězili!. Bohužel byl tento bod v konečném účtování jediný. Irča s Klárou nedokázaly vyzrát v ženském deblu především na soupeřku Chadimovou, která dokázala vždy v pravou chvíli zaskočit i za svou o něco slabší spoluhráčku Smutnou. Ve 3. mužském singlu to byl alespoň přibližně generačně srovnaný souboj naší naděje Tomáše Klecera oproti mladému Grošovovi. Tomáš měl však bohužel často příliš krátké výhozy, takže si soupeř zatrénoval své oblíbené smeče s výskokem a hru ovládl. Klára se v ženském singlu probrala až ve druhém setu, kdy soupeřku více trápila, ale na obrat to nestačilo. Statečně se se soupeřem pral Peťa Staroch na 2. singlu, až ve 3. setu lehce povolila dynamika nohou a soupeř nakonec odpor Starocha zlomil. Víťa se na 1. singlu v úvodním setu jenom rozkoukával a jeho hra nabrala správný systém až ve druhém setu, který byl vyrovnaný až do závěru. Poslední 3 výměny ale bral soupeř a to je škoda, protože se Víťa začal hrou bavit a kdoví, co by bylo ve 3. setu?
Derby proti Kometa "D"
Nikdo si před zápasem netroufnul odhadnout vývoj zápasu. My jsme věřili ve vyrovnaný boj. Výsledek 7:1 pro spoluhráče z "Déčka" je však po předchozím solidním výkonu zklamáním. Jediný bod nakonec přinesla k našemu milému překvapení čtyřhra žen, kde se Klára s Irčou úžasně hecly ve velmi vyrovnaném a emocionálním třísetovém zápasu a Báru s Lisou porazily. Další pěkná třísetová bitva proběhla na 2. deblu proti Vietnamským spoluhráčům Martinovi s Davidem, ale Zdenál se Starochem tento bod nakonec neurvali. Na 1. mužském deblu se svátečně sestavená dvojice Víťa s Mariánem nesrovnali s mazáckou hrou sehraných Mirků na druhé straně. Marošovi se nedařilo ani v mixu, kde vycházelo na druhé straně Mirkovi Hulewiczovi vše, na co sáhl. Víťa na 1. singlu proti Martinovi v 1.setu bohužel neproměnil opakované setbolové šance. Pak se ale na všech singlech ve druhých setech našim hráčům trochu tahaly nohy po předchozích bitvách a spoluhráči z déčka tyto zápasy herně ovládli.
Pozitivní je, že nám proti silným soupeřům nezazpíval ani v jednom případě kanárek. V souběžně hraných zápasech na dalších kurtech jsme ale s nadějí vyhlíželi "hratelnější" soupeře z Židlochovického "Béčka", takže body v dalších kolech určitě přijdou. Každý na začátku sezóny poznal své slabiny, na kterých se dá, pokud je vůle, individuálně pracovat. Ze zápasů bude na Youtube i pořízený částečný záznam zápasů.O bodů ze singlů je určitě k zamyšlení a na singlové dovednosti se ještě na trénincích určitě víc zaměříme. Tím spíše, že nám singlová jednička Víťa na 3 měsíce zmizí do exotiky. S tím se musíme nějak porvat.
Všem spoluhráčům děkuji za nasazení. Není třeba se z proher užírat, ty "naše" zápasy teprve přijdou v listopadu a prosinci. Do té doby se s vámi těším na trénincích. Zdeněk