20. 9. 2017

Začala sezóna pro naše juniory

Prázdniny už jsou pryč a hned s jejim koncem se rozeběhl kolotoč gépéček pro všechny kategorie . Jako první naskočili do hry naše sednáctky i když Vojta s Tomem P. jsou samozřejmě věkem ještě mladší patnáctky. Společně s Tomášem Klecrem hráli v sobotu 9. září na GP C U 17 pořádáne v X areéně . Pro mlaďochy je to pořád sběr zkušeností s ostřílenými soupeři z vyšší kategorie , pro Tomáše K. už prioritní zápasy. Tomášovi K. Se podařilo prokousat do druhého kola a mlaďoši Vojtík s Tomem P. Bojovali proti silným soupeřům. Hlavně Tomáš však stačil Kubu Diviše z FSpS docela potrápit. V deblu potom Vojta s Tomem zaskočili starší 17 tky Smažil – Uher v prvním setu a oba hráči měli co dělat , aby naše přehráli . Nakonec se jim to podařilo , ale pro naše palec nahoru. Tomáš K. Se svým parťákem Vojtěchem Adamem z TJ Montas Hradec Králové těsně vypadli v prvním kole.

O týden později v sobotu 16. záři se komeťácké naděje U 15 zúčastnili GP C Ivančice. Hned od rána se však nějak mladým hráčům nedařilo. Vojta měl zdravotné problémy a tak naši vyrazili v celkovém počtu čtyř děvčat – Nikol, Terda V., Bára a Elis a jako jediný ochránce Tomáš P. Pro Elis a Báru to byl vůbec první bodovaný turnaj v životě. Klobouk dolů před organizátory, kteří ihned ráno reagovali na překvapené hráče neuskutečněného Mezinárodního turnaje U 13 a U 15 pořádané SK Slatinou, kteří bez informaci o zrušení turnaje, přijeli jako přihlášení hráči do Brna, kde se tak nějak mimo řečí dozvěděli o zrušení akce. Rychlé volání do „Vanglu“ a následně jejich příjezd na turnaj.

V mixech jsme to měli dobře rozlosované, bohužel Tomáš se Štěpánkou Ličkovou (Slavoj Podivín) překvapivě prohráli hned na úvod s dvojicí BS Brno Kurdiovský – Schafferová . Naopak Bára se svým parťákem Filipem Haringem z BC Klimovice došli až do třetího setu, kde jim chyběl kousek k překvapivému postupu nad dvojící Frýdek – Měrková. Nikol a Elis se utkaly ve vzájemném duelu, kdy Elis měla za parťáka také hráče z Klimkovic Adama Pospíška a Nikol Matěje Hořanského ze Sokola Růžďka. Těsně 21:19 a 22:20 prošla Nikol s Matějem do druhého kola, kde však dostali stopku od favoritů turnaje Smutný – Metzová. V singlech holky na své soupeřky nestačily až na Nikol, která udolala mladou domácí hráčku Měrkovou a ve druhém kole podlehla Sáře Schafferové z BS Brno. Tomáš v sobotu neměl den. Mladého žraloka a svého přemožitele z mixu Kurdějovského ještě ve třech setech přehrál, ale jiný mlaďoch, Ovčačík z líhně od Mirka Slavíka z Olomouce , už poslal Toma z pavouka pryč. A tak poslední šanci na úspěch byl debl. Pro Báru s Elis to byla opravdu velká zkouška, ale celý turnaj je doprovázel úsměv i přes prohry ve všech utkáních. Zato Terda V. společně s Terdou Durmiši propásly šanci na postup, proti mladičkým domácím trysko myškám Brázdová – Ciroková. První set byl jednoznačnou záležitost pro dvojici Terezek, ale od druhého setu převzaly iniciativu obě mladičké domácí hráčky a zaslouženě postoupily do druhého kola. Suma sumárum největším kladem bylo zařazení právě Elis a Báry to koloběhu „céček“. Za měsíc nás čeká Oblastní přebor na domácí půdě a tak je ještě čas potrénovat a zkusit urvat nějaký úspěch.