16. 5. 2017

Skvělé stříbro pro Béčko

Finále3.ligy. Tak o tom se nám na počátku sezóny ani nezdálo. Po loňské katastrofické sezóně Béčka, kdy ani semotní hráči nevěděli kdy a kde se hraje a kdy se Béčko zachránilo jen díky pomoci hráčů Áčka z počátku sezony jsme, tak trochu nevěděli co od sezóny očekávat. Hanka v roli kapitána však hned od počátku začala skládat družstvo, které kromě herních kvalit strhlo spoustu hráčů k touze bojovat za tým. A výsledek ? Bonus v podobě finále. Soupeř SK Slatina A. Tým, který mohl mít jen jeden úkol, ve složení , v jakém hrával po celou sezonu. Postup . To by bylo , aby to nebylo. Laďovi Vorlovi v předchozích sezónách utíkal jeden postup za druhým, když např. proti Kunovicím před třemi roky ve finále nesestavil tým. Takže jeho touha postoupit, navíc v domácím prostředí X- Arény byla obrovská. Soupiska soupeře. Jasná jednička Martin Ludík. Hráč, který by mohl z fleku hrát o dvě patra výše. Obě hráčky něžného pohlaví – Natka Lišková a Lenka Přikrylová ve statistikách dominují 3-lize. Absence Juraje Pagáče nám dávala určitou naději, ale SK Slatina jasný favorit. Zbytek týmu je stejně jako prvně uvedení hráči velice kvalitní. Komeťácká černá můra Emil Černý už vyškolil spoustu našich hráčů. Začal od Marka , přes Šášu, Jokeho atd . Petr Svoboda pak doplňuje tým a jeho body jsou v celkových součtech také vidět. Posledním do party byl šéfik Laďa Vorel. Ve svých letech klobouk dolů. Kometa B . Tentokrát bez Nývy, který plácal v Práglu Mavisem 2000 , ale s Mirkem, Darkem, Hubertem, Sokolíkem, Lisou a Jančou. Jak vyhrát ? Cesta byla určitě přes oba mužské debly. To byl ten základ. Jenže hned na prvním deblu je na druhé straně spolu s Laděm Martin Ludík. Statistika do tohoto utkání. Pro nás hrůzostrašných 16:0 ze všech disciplin. Kam nastoupili, tam soupeř brečel. No toto jsem raději Nahrebeckym ani neříkali. A oni hráli skvěle. Ano, taktika byla jasná, ale kdo by se chtěl nechat dořezat od nejmladšího z Ludíků ? Výhra 2:0. Paráda. Na dvojce deblu Sokolík s Mirkem. Mirek po týdenním školení : Né blbovinky, Né pi…..ky, Né, Né, Né. Bušit, bušit, bušit. A ejhle. Míra dokud bušil, tak byla na kurtu jedna dvojice. Výborný úvod. 11:21. Ve druhém setu přišlo pár udržovacích úderů a soupeř letí pro zisk druhého setu. Naštěští si oba naši vzpomenou na set první a dotlačí set do koncovky a následně i k vítězství. No super. 2:0. I průběžně 2:0 je skvělé, ale my potřebujeme ještě další tři, protože v případném 9 zápase bude mít soupeř velkou výhodu. Hrál by se asi mix a tam …. No nebudeme předbíhat. Lisa s Janou jdou na debl a Hubert se bude snažit udržet Ludíka v nové roli, poté co Martin prohrál první zápas v sezóně. Holky měly proti sobě mega silné protihráčky. I přes snahu však zde body nedošly. Na jedničce singlu rychle Martin utíká Hubertovi. Snad na rozdíl šesti sedmi bodů. A pak to začalo, pěkně bodík po bodíku se Hubert začal přibližovat. A najednou, těsně před koncem setu je to nerozhodně. Trošička štěstíčka by se hodila. Ale Martin už je velký hráč. Udrží nervy na uzdě a poslední dva míčky jsou jeho. Škoda, ale na druhou stranu Hubert hrál výborně. Druhý set a podobný průběh. Martin utíká, Hubert dotahuje, jenže teď si Martin už hlídá druhou polovinu setu a průběžný stav je 2:2. A teď se bude lámat chleba. Dvojka a trojka singl. Jeden je nutnost, dva by byly obrovská šance na celkové vítězství. Mirek se na počátku nedovede srovnat s přesnou a rychlou hrou Petra Svobody. Navíc Mirkovi absolutně nevychází první míčky a soupeř kontroluje a hlavně diktuje celý set. Tak Mirku, všechno jinak. Druhý set a ono to jiné je. Mirkovi vyjde pár výměn a začne si věřit. Nadějné vedení 18:16. Ty brďo, to by byla bomba jít do třetího setu. Koncovka. A je to v pr….i. Soupeř odmítá drama a nejistotu třetího setu. Výhra 22:20 otáčí průběh zápasu na 3:2 z pohledu domácích. Sokolík proti Emilovi. Už, už jej měl v prvním zápase sezony na lopatě, ale Emil sesedl a tenkrát v říjnu vyhrál. Teď je navíc doma a první set nedává Sokolíkovi šanci. Náš hráč však ví o co bude hrát ve druhém setu. A ono to vyšlo, sice o prsa korejské ženy . Naději by chtěl Sokolík živit i ve třetím setu, ale Emil má lepší údery a nějak to nevypadá. Potom přichází pár Sokolíkových výkřiků v nouzových situacích a přichází i dorovnání skóre. No a přichází koncovka. Všichni kolem ví co je ve hře. Ví to i oba hráči na kurtu. Tentokrát se štístko dotýká rakety Sokolíka, no spíš ťukne do rakety soupeře tím , pro nás správným směrem, kdy míček z Emilovi rakety končí mimo Sokolíkuv kurt. Joooo. Žijeme. Janča už hraje singl proti Lence. Míčky však z Jančiny rakety až příliš létají mimo kurt. Při delších výměnách je to dobrý, ale jak chce Jana zakončit přichází nepřesnost. První set je pryč, ale naděje tady pořád je. Druhý set dokonce Janča kolem 15 bodů svojí soupeřku dostihne a vypadá to na možnost nástavby v podobě třetího setu. Přichází , ale mečbol soupeřky. Ten Janča odvrátí, ale následné podání jde mimo výseč. Slatina vede 4:3. Darek s Lisou jdou bojovat o naději. Od začátku se však nedovedou srovnat s deblovým pojetím soupeřova mixu. První set jde až příliš rychle na konto soupeře. Ve druhém už naši získávají půdu pod nohama a i když v koncovce je to opět o dva, tentokrát jde set do nás. A tak jak se na finále patří, rozhodne se v posledním setu. Slatina má psychologickou výhodu. Slatina už případné prodloužení má jisté. My si jej ještě musíme vybojovat. A vypadá to dobře. 19:16. A potom 5 míčku v řadě pro soupeře. Je konec . Slatina vyhrává 3.ligu. Byla nejsilnější, měla nejsilnější kádr, prohrála jen poslední utkání základní skupiny, kde o nic nešlo. Darovala výhru Premiéře. Během sezóny nás porazilo jen jediné družstvo a to třikrát, takže titul je ve správných rukách. My jsme maximálně spokojeni. Ano byla naděje a ta ještě trvá. Čeká nás baráž proti Sokolu Židlochovice. Tak pojďme , nikdo nechce prohrát poslední zápas v sezóně. Všechno jsme potom rozebrali v hospůdce u steaku a jdeme do toho. A když to nevyjde, tak se svět nezboří. A hlavně jsme tým, jsme KOMETA.