16. 5. 2017

Smolíček v boji o bronz pro Déčko

Jako první v sobotu na finálovém dni JmBaS v X Aréně vstoupilo do hry naše Déčko. Jeho soupeřem bylo družstvo BC Hamry nad Sázavou, jehož hráči pravidelně navštěvují naše kempy. No, po sobotě zapřemýšlíme, jestli je to dobře. Kapitán Hamrů a náš kamarád Petr Zítka dovezl to nejsilnější co v okolí Hamrů na Vysočině hraje badec. Staří ostřílení borci doplnění dravým mládím. Tento koktejl nám stál v cestě v boji o bronz v 5. lize. V sezóně jsme se z Hamry utkali celkem dvakrát v základní části, kdy jsme na Vysočině remizovali a doma potom vyhráli 7:1. Ale teď tady stál soupeř v plné palbě a tak vše co bylo před sobou se nedalo počítat. Ani v jednom zápase z vyjímkou prvního singlu proti sobě nenastoupili hráči, kteří se potkali právě v základní části.

A začalo se tradičně na prvním a druhém mužském deblu. Za nás Máca s Marianem a na dvojce tradiční sběrači bodů Zdenál se Starochem. První set na jedničce naši hlídali a i když soupeř ke konci snížil set byl náš. Vývoj na dvojce však nebyl v naší režii. Asi poprvé v sezóně byli naši hráči přehráni a soupeř bral první bod. Na jedničce nakonec Máca s Marianem dotáhli boj do vítězného konce a tak to bylo srovnáno na 1:1. Šárka s Iris se snažily zaskočit sesterskou dvojici Hamrů. Chvílemi to vypadalo, že by to i šlo, ale soupeřky vždy o kousíček odskočily a tak zde se překvapení nenarodilo. Vedle Víťa v celkem pohodovém tempu přehrával svého soupeře až do stavu 20:15 a prásk. Najednou písek v soukolí a nervičky a nervičky. Víťa vypadl úplně z rytmu a soupeř dorovnává. Jejda, pojď Víťo. Dramatická koncovka mezi hráči, kteří vyzvávají dlouhé výměny konči sladkou tečkou pro nás. Druhý set navazuje na drama z koncovky toho prvního. Dlouhatánský souboj o každý bodíček nakonec opět v koncovce pro Víťu, který nechává padnou míček do centimetrového autu.

Takže opět srovnáno, tentokrát na 2:2. Do hry jdou dvojka a trojka singl. Staroch a Zdenál. Soupeřova dvojka David Poul je určitě nejkvalitnější hráč soupeře a tak jsme Starocha posílali do boje trochu s obavou. V úvodu však Staroch hraje velice učině a navíc soupeř posílá spoustu míčku do sítě a mimo kurt. Staroch si vypracuje až sedmi bodový náskok a zápas vypadá velice nadějně. Od půlky prvního setu však soupeř spřesní výměny a náskok se rychle tenčí až z něj nic nezbyde a naopak soupeř překlápí skóre na svojí stranu. Ale Staroch vyhrává těsně v koncovce. Druhý set je jednoznačnější s vítězem Davidem. Ve třetím Staroch zkouší bojovat a obrat Hamry o mega důležitý bodík. Set je vyrovnaný, kdy oba hráči předvádějí moc pěkný badec. Staroch však odchází poražen. Navíc vedle Zdenál nestaí na svého soupeře v prvním setu a soupeř má náskok prvního setu. Naštěstí koncovka druhého se přikloní k nám a Zdenál srovnává. Třetí set a boj, boj, boj. Zdenek trošičku zaostává, ale my víme, že je to bojovník a bude se snažit odvrátit prohru. Zápas končí stejně jako u Vítě malým autem. Naštěstí ze soupeřovy rakety Uff. 3:3. Do hry jde naše nejmladší hráčka. Šárka. Úvod jasně pro ní, získává velký náskok, který však nakonec musí uhájit v těsné koncovce. Ve druhém se obě soupeřky přetahují ve vedení. A řada je na hráčce z Vysočiny. Stejným rozdílem, tedy dvou míčku srovnává průběžný stav 1:1 na sety. Třetí set a opět naděje pro nás. Holky točí za stavu 11:6 pro Šárku. Ale hra je pořád velice vyrovnaná a brzy se to projevuje i na bodech. Ještě vedeme 19:18. Potom tři míčky pro mladou soupeřku a Hamry se ujímají průběžného vedení. Zase ty Blažci !!!! Zase to musí zachránit . A zase to zachraňují. I přes jakýsi prapodivný výpadek v druhém setu opanují ten první a třetí a srovnávají na 4:4. Jenže v boji o placky remíza nestačí. Bude roohodovat 9 zápas po vzoru extraligových bojů. Kapitáni si můžou zvolit jeden ze tří možných zápasů a to mix, singl mužů a singl žen. Do utkání nesmí nastoupit hráč, který tuto disciplínu již hrál v první části utkání. Co to pro nás znamená. No, že chceme mix . Zdenál se Šárkou by určo měli reálnou šanci. Jenže právě mix soupeř škrtá a protože my škrtáme ženský singl bude se rozhodovat v mužském singlu. U nás je varianta Máca nebo Marian. Takže jasná volba a to Maroš, byť je domlácený z mixu a kotník bolí a bolí. Soupeř posílá Honzu Dvořáka a ten ve dvou setech uděluje bronz pro BC Hamry nad Sázavou. Mariánku díky. Všem díky, bojovali jste až do konce a chyběl opravdu malinkatý kousíček.

Poslední utkání Déčka byla sice prohra, ale byla to moc pěkná sezona. Jako nováček jsme hráli o medaile. Chtěli jsme se zachránit a toto jsme splnili už dávno v základní části. Porazili jsme doma i konečného vítěze soutěže a to nejduležitější : celkem 4 nový hráči přibyli do naší sestavy a ukázali se jako platní pro tým. Z těchto jsou navíc dva z naší juniorky a to je příjemné zjištění. Takže rozhodně převažují pozitivní věci. A společná fotka se vzkaz pro naší Hanku ukazuje, jak umíme zatáhnout za jeden provaz.