27. 4. 2017

Déčko čeká boj o bronz

Tak zázrak se nekonal, ale i přes celkový postup soupeře z Podivína musím všem hráčům poděkovat za velmi dobrý výkon. Ale pojďme na začátek odvety semifinále 5.ligy proti Slavoji Podivín. Po úvodní prohře 1:7 na soupeřových kurtech jsme se snažili aspoň zabodovat a porvat se o víc bodíků než v pondělí v Podivíně. Jenže hned na začátku jsme museli počítat ztráty. Víťa byl pracovně v Oslu a Mariánek se trápí se zády. Do hry šel znovu Tomáš Klecer a k němu se přidal Máca a Dušan. Další rána přišla při příjezdu soupeře, který ještě posílil v mužské části týmu o Richarda Hykela. Ale my jsme byli doma a tak jsme šli bojovat za Kometu. SA hned v úvodních deblech jsme dokonce šli do vedení 2:1. Máca s Dušanem moc šancí proti mlaďochům neměli, ale Staroch se Zdenálem urvali zápas v koncovce třetího setu. Hezkýýý borci . Šárka potom hned přidala bodík v singlu v kvapíkovém rytmu a společně s Iris přehrály i své deblové soupeřky. Průběžných 3:1 vypadalo nadějně. Jenže mužské singliky šli jednoznačně do bodové kasy soupeře. I když všichni tři Staroch, Zdenál i mladý Tomáš makali body to nepřineslo. Tomáš si , ale vyzkoušel že se dá hrát s každým a Herzána pěkně v prvním setu trápil. Pro Tomáše palec nahoru. Soupeř otáčí na 3:4 a Máca s Iris hrají o remízku v mixu. Až nějak moc jednoduše to klapalo na začátku. 11:4 vypadalo nadějně, ale na druhé straně mladý Daniel Kostrhůn začal ostře finišovat. I přesto se naši dostali ke dvěma setbolům, které ale nevyužili Soupeř hned první proměnil pro zisk setu. Druhý byl stejný jako první, ale naši si nenechali vnutiti styl soupeře a hladce vyhráli druhý set. Ve třetím však opět dominoval Daniel, který se dokázal vylízat z množství míčku na celém kurtu a od stavu 7:11 z pohledu našich vzal otěže zápasu do svých rukou. A už to pro naše bohužel nedopadlo dobře. Je mladej a fakt dobrej. Podivín tedy vítězí celkovým poměrem 5: 3 a zaslouženě letos bude bojovat o přímý postup. Není v soutěži lepší družstvo a ani ve finále, proti komukoliv by si mlaďouši z líhně Pavla Kavana neměli postup nechat utéct.

A co my ? Zklamání ? No tak to rozhodně ne. Když to shrnu. Letos jsme byli nováčci a s tím jsme šli i do soutěže. Cíl záchrany jsme rychle splnili a postup , byť o prsa korejské ženy, do semifinále, přes VUTéčko byl příjemný bonus. Navíc se můžeme těšit na boj o bronz a ten my chceme !!!!! Do hry jsme nasadili celkem čtyři hráče, kteří nikdy nehráli žádnou soutěž. Mezi nimi naše hráče z Junior teamu Šárku a Tomáše. Šárka si dokonce zahrála finále 2. ligy. Dalším plus je určitě velká pomoc zachraňujícímu Céčku. Marian, Staroch, Zdenál i Máca přinesli důležité body v boji o záchranu 4.ligy. Takže teď hodíme semifinále za hlavu a jdeme si pro placku ve finálovém dnu 13.5. v X-Aréně.