26. 3. 2017

Déčko taky v semi….

V boji o semifinále se Déčko utkalo v 5.lize se silným týmem VSK VUT. Dlouhodobě sehraný tým do poslední chvíle bojoval v základní skupině o první místo. Nakonec skončil na druhém místě a tak šel do dvojzápasu v roli favorita.

V prvním zápase na Zetoru jsme nastoupili v sestavě bez zraněné Hanky, jejiž místo zaujala Šárka z junior týmu a chtěli jsme se porvat o výsledek, který by nám nechal šanci na postup i v odvetě. K tomu nás naladily i mužské debly Máca s Marianem na jedničce a Zdenál se Starochem na dvojce, které vyhrály shodně 2:0 na sety. Šárka s Iris, byť se snažily, tak jejich nesehranost byla voda na mlýn soupeřkám, které snížily na 2:1. Šlo se na singlíky. Zdenál v dramatickém utkání na trojce přehrál svého soupeře ve třech setech a přiživil naději na dobrý výsledek. Šárka, pro kterou to byl velice náročný den, protože dopoledne hrála těžké zápasy ve finále 2.ligy, prohrála 0:2 se svojí soupeřkou a Víťa nepřetlačil soupeřovu jedničku. Až moc míčku směřující vzhůru a nevynucené chybičky od našeho hráče srovnaly průběžný stav na 3:3. V souběžně hraných utkáních nastoupili Blažíci v mixu a Staroch na dvojce singlu. Oba zápasy se v prvních setech hrály podle komeťáckých not a vše vypadalo dost nadějně. Staroch navíc docela rychle ukončil i druhý set a my měli čtvrtý bodík. Bohužel Klecerovi v dresu soupeře našli recept na Blažky a srovnali stav setů na 1:1. Do hry našich se najednou vloudilo až moc chyb a hlavně se nemohli srovnat s postavením na kurtu, kdy se Marian až často ocital na síti. Nakonec skončil úvodní zápas 4:4 a 9:9 na sety, my měli 6 míčku k dobru.

Vyspat se do růžova, shromáždit všechny síly a pokusit se uhrát postupový výsledek na kurtech VUTéčka. Pro většinu byla hala na VUT velkou neznámou a tak jsme trošku nervózně nastupovali k odvetě. Máca pomáhal a chránil a tak jeho místo na prvním deblu zaujal Víťa. Vše se skoro zrcadlově opakovalo. Oba mužské debly jasně vyhrály, holky prohrály a Šárka taky. Takže 2:2. Tady byly karty asi předem rozdány s jasnými trumfy. A teď šlo o to udržet včerejší singlíky a zkusit zda Blažci nebo Víťa nepřehodí stavidla dějin. Jenže opět se ukázalo, že ve sportu žádné papírové předpoklady nejsou stoprocentní. Zdenál prohrává první set a tím trošičku nabourává naše plány. Druhý naopak hladce vyhrává a tak věříme dál. I druhý singl má stejný průběh. Starochova ztráta setu a včerejší výsledky Vítě a Blažků obrací poměr sil k soupeři. Zdenál navíc prohrává třetí set. Jejda. Staroch ve třetím vydře naději. Do hry jdou poslední komeťáci. Víťa na jedničce a Blažci na mixu. Víťa se poučil ze včerejšího utkání a zatápěl svému soupeři. Většinu prvního setu vedl, ale koncovka 19:21 nechává postup na raketách soupeře. Blažci vlétli do zápasu, tak jak je známe a berou první set. Je to opět jejich hra. Druhý set Vítě opět vrací mega naději pro nás. Vyhrává druhý set. Paráda. Zase se všechno obrací na naší stranu. Když Blažci vyhrají 2:0 jsme v semifinále. Jenže půlka druhého setu 6:11. Tak se všichni uklidníme !!!! Mariánek pošeptá Iriskovi do ouška nějaké tajné zaříkávadlo a od stavu 6:12 už Blažci frčí. Prvně dotahují soupeře na 14:14, Ještě malý nádech pro Klecerovi 14:15 a potom už jen body pro Iris na síti a Maroše v druhé polovině kurtu. 21:15. Jooooo. Jsme tam. I Víťa chce svůj zápas dotáhnout do vítězného konce. Byť dnes prohrál, tak přispěl svým vítězným setem k obratu průběžného stavu a postupu. Všichni, opravdu všichni se podíleli na postupu v dramatickém dvojutkání, které mělo pro nás šťastný konec. I když opět utkání skončilo 4:4, tentokrát byl poměr setu 9:10 a to nás posunulo dál. Celý průběh monitorovala v hale Hanka a tak jsme všichni mohli v on line reportáži sledovat postupové drama. Komeťáci díky !!!