28. 3. 2017

Áčko opět po roce druhé

Z důvodu brzkého termínu kvalifikace o I. ligu se finále II. ligy JM kraje muselo odehrát nejpozději v neděli 26. března.
V ten den se ve finále utkalo naše Áčko s Áčkem Jihlavy.
Sympatický tým pod vedením kapitána Leoše Poříze přijel posílený o Vlastu Bartáka a uzdravenou Adélu Vítkovou. To my jsme naopak byli hodně oslabeni o neúčast Mati Remenárové, která si užívala odloženou svatební cestu ve Vysokých Tatrách.
Do utkání jsme tak nominovali teprve patnáctiletou Šárku Syrovátkovou z Junior týmu, která si až v tomto roce vyzkoušela dospělácký zápas v našem Déčku.

Utkání organizoval JM svaz pod taktovkou předsedkyně STK Jany Nezvalové. S Jihlavou jsme se domluvili na neutrální půdě v krásné X Aréně ve Slatině. O řízení utkání, zápisy a rozhodování se pak postarala Jana a jako druhý rozhodčí Kuba Tichý (hráč Montasu Hradec Králové).

Začali jsme mixem Haluza s Klérou proti dvojici Adéla Vítková / Vlasta Barták. První set jasně pro naše mixové stálice, ve druhém se naopak nedařilo vůbec nic a rozhodoval až napínavý třetí set. V něm si naše dvojice udržovala mírný náskok, odrazila veškeré pokusy soupeře o přiblížení skóre a získala náš první finálový bod. Souběžně s mixem se hrál i singl žen. Šárka byla před zápasem hodně nervózní, ale k překvapení všech se nijak nebála hrát a vypracovala si dokonce 2 setboly 20:18. V tom okamžiku přišel bohužel odpískaný přešlap při podání a s tímhle nešťastným okamžikem v hlavě se nepodařilo zastavit obrat soupeřky na 20:22. I v druhém setu Šárka bojovala o každý míč a prohra 14:21 rozhodně není špatná.

Za vyrovnaného stavu 1:1 se rozehrály oba mužské debly. Průběh jednotlivých setů se v obou zápasech odehrával zrcadlově. Haluza se Šplíchecem po velkém boji vyhráli nad Leošem Pořízem s Radem Kaštanem 1. a 3. set a dostali nás do vedení. Joke s Mílou to měli naopak, 1. a 3. set s Ondrou Helarem a Vlastou Bartákem prohráli a zase bylo srovnáno 2:2.

Po další dvojici zápasů šla do trháku Jihlava. V ženském deblu vyhrály ve dvou setech Adéla Vítková s Radkou Pořízovou nad naší Klérou s Šárkou. Čtvrtý bod pro Jihlavu získal Leoš Poříz po výhře nad Mílou ve třech setech.
Naději na srovnání skóre pro nás vybojoval Šplíchec. Tomáš za celou sezónu získal nejvíc bodů našeho týmu a to nejlepší si nechal na poslední zápas. V bitvě s Ondrou Helarem urval první set 26:24, druhý vcelku hladce prohrál, ale ve třetím předvedl perfektní fyzičku a psychickou odolnost a snížil na 3:4.
Srovnání na 4:4 a šanci hrát 9. rozhodující zápas měl v rukách Joke. Ale proti sobě měl velmi silného Radovana Kaštana. Joke po skvělém výkonu vyhrál první set, ve druhém byl za stavu 19:19 dva míče od výhry. Bohužel prohrál 19:21 a navíc praskl výplet. S novou raketou nedokázal navázat na předchozí průběh. Rado mu ani nepomohl žádnou nevynucenou chybou a Jihlava tak mohla po výsledku 5:3 začít slavit vítězství v II. lize.

Chtěl bych moc poděkovat za celou sezónu: všem kdo za Áčko hráli, ostatním Komeťákům za fandění, Jihlavě za férový zápas a Janě s Kubou za organizaci a rozhodování.

Zde je odkaz na pár fotek z finále od Tomáše Šplíchala.

Díky a těšíme se na další ročník II. ligy.