28. 2. 2017

Áčko opět ve finále II. ligy

Říká se sice, že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, ale našemu Áčku se to povedlo. Opět po roce si zahrajeme finále II. ligy.

Druhé místo po základní části nám přisoudilo soupeře ze sudých míst a pořadatelství doma na Zetoru.

V sobotu 25.2.2017 jsme se nejprve utkali s Židlochovicemi „A“. Protože jsme na toto utkání měli k dispozici jen Maťu a soupeř také přijel jen s jednou hráčkou, ženský debl se nezapočítal nikomu a hrálo se jen o 7 bodů.

Po 2setových výhrách získal body Šplíchec proti V. Kotrcovi, Míla proti P. Janákovi i oba debly Šplíchec s Haluzou proti Weinbrennerovi s Mrkvicou a Joke s Mílou proti Kotrcovi s Janákem.

5. bod přinesl napínavý zápas v mixu, kde Maťa s Haluzou udolali skvěle hrající dvojici Otáhalová/Mrkvica. Bára Otáhalová byla nad síly Mati i v ženském singlu, i když druhý set skončil těsně 19:21. Joke získal proti M. Weinbrennerovi 1. set 22:20, ale pak už převzal otěže zápasu soupeř a uhrál 2. bod. Den jsme tedy zahájili výborně výhrou 5:2.

V druhém utkání nás čekala Veterina, což byl po základní části náš nejbližší pronásledovatel.

Z Béčka jsme si poprvé půjčili Janu Havlovou a ta se po výborném výkonu a třísetové bitvě zasloužila spolu s Maťou o bod z ženského deblu. Holky prohrály 1. set těsně 20:22, v druhém se vrátily do zápasu a ve 3. setu po těsné koncovce 21:19 porazily J. Říhovou s I. Klečkovou.

Oba mužské debly se taky odehrály ve 3 setech. Šplíchec s Haluzou otočili zápas proti dvojici Halsch/Růžička. Míla s nováčkem Nývou z Béčka se několikrát vyhrabali z téměř prohraného utkání. Měli dokonce jeden mečbol, ale nakonec podlehli Řehořovi s Bárem 21:23 ve 3. setu.

Posledním 3setovým zápasem byl 3. singl mužů, kde Nýva sváděl úžasnou bitvu se zkušeným Pavlem Perničkou. O Nývovi víme, že rád hraje dynamicky, silově a je k neutahání, ale klobouk dolů před jeho starším soupeřem. Pavel se nechtěl nechat zahanbit a předváděl badminton plný přesných a překvapivých úderů. Do poslední chvíle nebylo nic jistého. Nakonec Nýva uspěl a přidal důležitý bod.

K našemu vítězství 5:3 přispěl i mix. Maťa s Haluzou si hladce ve dvou setech poradili s dvojicí Klečková/Růžička. Taky ve dvou setech, i když v tom prvním až v nastavení 23:21, vyhrál i Šplíchec nad J. Novotným.

Joke na 1. singlu nestačil na Pavla Halsche. Ve dvou předchozích zápasech prohrál s Pavlem až ve 3 setech, tentokrát se mu však tolik nedařilo. Velikou bitvu s hořkým koncem sehrála Jana Havlová proti Janě Říhové. Janča se rvala jako lvice, žádný míček pro ni nebyl ztracený, ale po těsném vítězství v deblu musela tentokrát skousnout těsnou porážku.

Tímto utkáním pro nás hrací den neskončil, byli jsme totiž domluvení s Tuřany A, že předehrajeme naše utkání 6. kola. V posledním kole základní části jsme v Tuřanech remizovali a moc jsme si přáli tentokrát zvítězit.

Klasický začátek – mužské debly. Na jedničce Šplíchec s Haluzou proti M. Dorazilovi s Víťou Dostálem z Béčka RSC. Soupeř nedal žádný míček zadarmo, naši kluci museli předvést to nejlepší, co umí, a po setech 21:16 a 21:19 jsme se ujali vedení 1:0. Na dvojce opět dvojice Míla a Nýva. Kluci doufali, že napraví prohru z předchozího utkání. Po prohře 19:21 v 1. setu s dvojicí F. Horák/M. Jelínek se 2. set dlouho vyvíjel v náš prospěch, ale několikabodový výpadek ke konci setu znamenal srovnání skóre na 1:1.

V ženském deblu jsme do arény vyslali Janču Havlovou z Béčka a k ní z Déčka Hanku Pospíšilovou. Trochu jsme se báli, jestli s nimi soupeřky z vyšší ligy (Nezvalová/Zemanová) moc nezatočí, ale v prvním setu to bylo příjemné překvapení. Janča běhala a skákala po všech míčích vzadu, Hanka hlídala síť a holky se dostaly i na sympatické skóre 13:16. Pak už jim soupeřky sice do konce zápasu moc bodů nedovolily, ale dokud měla Janča vzadu dost sil, aby holky zvládaly zvolenou taktiku, nebyl to vůbec marný boj.

Prohrávali jsme 1:2 a srovnání či vylepšení skóre měli ve svých rukách Šplíchec na dvojce a Nýva na trojce singlu. Na Šplíchece je letos opravdu spolehnutí. Jako náš nejvíce bodující hráč ani tentokrát nezklamal a porazil M. Jelínka 2:0. Stejný průběh utkání jsme čekali i u Nývy proti V. Dostálovi. Víťa však v prvním setu držel Nývu dlouhými klíry ma zadní čáře, úspěšně se bránil i Nývovým smečím a dovolil Jirkovi jen 11. bodů. Tohle průběžné skóre Nývu dostatečně vybudilo, přidal na přesnosti a koncentraci. Zápas otočil a posunul nás do vedení 3:2.

Joke na 1. singlu chtěl moc a moc oplatit M. Dorazilovi měsíc starou ligovou porážku. Nastoupil maximálně koncentrovaně a brzy bylo jasné, že body budou doma. Skvělý výkon a hladká výhra 21:15, 21:8. Mnohem větší drama se odehrávalo v mixovém utkání. Maťa s Haluzou se ve třech setech přetahovali o vítězství s dvojicí Zemanová/Horák. Holky předváděly na síti výborné kraťasy a kontra kraťasy, oba kluci razantní smeče a obětavou obranu. Parádní zápas a ještě lepší výsledek pro nás. Měli jsme 5. bod, třetí výhru v kapse a jistotu finále. Na konečném výsledku se podílela na straně soupeře Jana Nezvalová, která porazila naši Maťu, jež nastoupila chvíli po dohrání mixu, ale to nic nemohlo změnit na naší výhře 5:3.

Loni byla naším finálovým soupeřem Chropyně A. Letos se utkáme se soupeři, ale troufnu si říct, že i kamarády, z týmu Jihlava A. To je jediný tým, který nám v této sezóně uštědřil porážku.
Máme tedy Jihlavě co vracet a budeme samozřejmě rádi, pokud na začátku zmiňovaná stejná řeka bude nakonec opravdu jiná a po loňské porážce tentokrát ve finále zvítězíme.