30. 1. 2017

Déčko uhájilo 3.místo proti Hamrům

Celý týden, před důležitým utkání Déčka, proti BC Hamry v 5.lize, chodili špatné zprávičky. Zdenál marod – antibiotika, Irisek s Mariánkem lehli s kašlíkem, Mitch musí pomáhat a chránit , Davča zůstává doma na rodinné oslavě a Šárce odložil premiéru mezi dospěláky lyžařský zájezd se školou. Ale naštěstí máme další hráče a navíc i srdcaře, kteří by pro Kometu dýchali a padli. Blažící hlásí v sobotu večer přerušení léčby a nástup v neděli na kurty. Zdenál ukládá prášky k ledu a jde aspoň na debl se svým parťákem Starochem. Hanka ladí formu na těžký singl, který ji v nedělí čeká, při neúčasti Šárky. Soupeř dorazil do naší haly v Líšni na Zetoru i se svými skalními fandy a tak mohla začít bitva o třetí místo v základní skupině. Nám stačila remíza, soupeř musel bodovat naplno a ještě následně doma porazit Podivín.

No a jak vybojovat s rýmečkou , kašlíkem, nervozitou a bolavými zády kýženou remízku ? Tak v plánu jsou samozřejmě mužské debly, továrna na body Blažíci a něco urvem v singlech a nebo zamakají holky.

Jde se na to. Na jedničce v deblu Máca a Marian na dvojce Staroch a Zdenál. Zřejmě jsme soupeřům zapomněli říct, že tady chceme bodovat my. Borci z Hamrů lítaji po kurtech a oba zápasy jsou neuvěřitelně vyrovnané. Máca s Marošem odvracejí v prvním setu dva setboly, aby potom „v klidečku“ přejeli soupeře 26:24. Iris, se kromě rýmečky, přidávají po infarktové koncovce prvního deblu i srdeční potíže. No tak jen trošičku. Ve druhém setu už je to o trošičku lepší, byť se taháme o každý bodík, přeci jen koncovka jde do nás. 1:0. Druhý debl první set udrží, ale ve druhém nepromění tři mečboly a to se klukům stává osudným. Soupeř ve třetím setu utíká v tu nejméně vhodnou chvíli a to na konci setu. Už jen kosmetická úprava z naší strany a soupeř kontroluje letící míček z našich raket mimo kurt a je to. 1:1 . Holky naštěstí rychle berou vedení na naši stranu a vedeme 2:1. Do hry jde na trojce singlu Dušan. Proti němu kapitán Hamrů a pravidelný účastník našich kempů Petr Zítka. Dušan se výborně drží v prvním setu. Dlouho drží favorita na uzdě a i naději na další bodík. Zkušený levoruký soupeř však přeci jen Dušana přehrává a ve druhém setu už diktuje rytmus zápasu. Přesto Dušan předvedl dobrý výkon a jsme moc rádi, že dnes mohl zasáhnout do hry. V singlu žen jde na kurt Hanka. V prvním setu se srovnává se soupeřkou, která posílá své klíry pravidelně k zadní čáře. Ale už ke konci setu Hanka nachází recept, jak si s tím poradit. Přesto první set pro mladičkou soupeřku. Tak jak na Premieře Hanka „nakopává“ Lisu k jízdě za vítězstvím, tak teď ji to Lisa vrací a Hanka jde do druhého setu úplně s jinými myšlenkami v hlavě. Přesné dropy a víra ve vítězství obrací vývoj zápasu. Třetí set už Hanka drží otěže zápasu v ruce a my máme třetí bodík. Průběžně 3:2. Joooo. Ve hře je naše jednička Víťa. Schválně se zmiňuji o tom, že je Víťa jednička. Ono to začíná být opravdu tak. A zrovna včerejší večer to ukázal. Víťa ke své šíleně ničící vlastnosti, z pohledu soupeře, že je zkrátka všude, přidává i taktiku a větší úderovou jistotu a je z toho jednoznačný první set a fantastický obrat ve druhé, kdy už už to vypadá , že soupeř srovná, ale koncovka jde zásluhou všeho výše uvedeného do Vítě. A máme to doma. 4:2. No a Blažci. Vy, že jste byli nemocní ? Co kecáte. Zkrátka Marianánek a Irisek. Hladce, s přehledem, elegantně. 5:2. A to není konec. Staroch, který celý večer zodpovědně uniká hráčům se soplíkem u nosu, aby nechytil nějaký bacilek od půlky prvního setu sehraje výbornou druhou polovinu a jednoznačně urve první set. Ve druhém trochu napodobí Vítě, kdy si nechá soupeře utéct, aby stejně jako Víťa bral výhru 22:20 ve druhém setu. No to je fakt paráda. 6:2. Všem mega mega mega díííííky. I soupeřům, kteří vytvořili pohodovou sportovní atmosféru a těšíme se výlet do Hamrů i v příští sezoně. No jasně a na Petra, Martina, Nikču a třeba někoho dalšího i na našem kempíku v dubnu. Peťo, 21.4.-23.4. Díky i Lise za podporu v tu správnou chvíli.