26. 1. 2017

Odveta na Premiéře

Středeční večer se nesl v duchu odehrání posledního zápasu základní části našeho béčka, hráli jsme proti SK Premiéra a na Premiéře. Druhé místo v tabulce jsme měli více méně jisté, ale i tak všichni naši playeři přistoupili k zápasu zodpovědně.

Již na začátku se nám trochu zkomplikovala situace, protože se muselo začít hrát přesně v 19:00 a my už jsme dopředu věděli, že Darek a Hubert prostě tu sedmou nedají.

Netradičně se začalo dámským deblem a druhým deblem.

Holky……no to bylo drama, jen jsem na chvíli odskočila vyzvednout kluky rakouský, kteří nemohli najít tělocvičnu a vrátím se a vidím Lisa děs a hrůzu v očích „no kde jseš, my tečeme 0:9!!!!nikdo nás nepodporuje, no co to je!!!! prosím tě tak poraď něcoooo“, takže přestávka v jedenácti, uklidnění, nastolení jiné taktily a vysvětlení, že se hraje na dva vítězné a času je teda vlastně dost. A ejhle, pár peprných slovíček, na které jsme už všichni zvyklí, pár vítězných výkřiků Janči, které soupeřky nemile nesou a ze skóre 0:9 obracíme set a vyhráváme 22:20. Druhý set už je daleko menší drama, holky hrají přesně svou hru, Lisa se drží více na síti a Jana tvrdí muziku zezadu, prostě paráda, suma sumárum holky urvaly výhrou 2:0 první bod dnešního utkání.

Mezitím se Sokolík a Tomáš perou na druhém kurtu s velmi zkušeným párem Dušek + Bosák a hlavně s viditelností v hale, ta se nám pro celé dnešní utkání stala osudnou. Deblová dvojice z Premiéry potvrdila svou několikaletou sehranost a znalost prostředí, nutno přiznat, že hráli takticky a útočně. Koncovka prvního setu našim borcům uniká 21:23 a ve druhém setu už nenašli recept a tak je srovnáno 1:1.

Rozehráváme singl holek a zároveň první debl mužů. Jana předvedla další spanilou singlovou jízdu a skorém 7:21 a 16:21 přejela svou soupeřku a máme další bodík. Darek s Hubertem jakoby kopírovali holky, první set v dramatickém závěru otáčí na naši stranu 22:20 a v druhém již hlídají svou hru a vítězí 21:16. Vedeme 3:1.

Mezitím se rozehrál třetí singl mužů. Běhavý hráč premiéry Dušek a Tomáš. Tomovi bylo jasné, že musí hrát kratší výměny a útočnou hru, v prvním setu a ještě na té horší straně se mu to moc nedaří, ale druhý set už už vypadal, že bude pro nás, nakonec tomu tak není a vítězství bere Premiéra. Přesto si myslím, že Tom předvedl jako nečistokrevný singlista dobrý výkon. Stav 3:2.

Tak a jde se na to, rozehrává se na třech kurtech což je pro sledování jednotlivých zápasu ne úplně opitimální, ale nedá se nic dělat.

Hubert – dnes je to pro něj bohužel ve znamení trápení se s neznámou halou. Vubec není schopen se dostat do rytmu, hrát svou hru atd. Atd. Vše je jako na houpačce, první set drama jako blázen, ale k Hubertově velkému zklamání koncovka opět nevyšla a tak ztrácí první set 23:25. Nevadí jde se do druhého. Změna stran a totální změna, no podívejme to je naše singlová jednička – s naprostám přehledem výhra 21:3. Třetí set, nervozita a hecování na obou stranách – nakonec se štěstíčko obrací na stranu domácích a tak se skóre vyrovnává na 3:3.

Sokolík – Marťas promiň, k tomuto zápasu moc nenapíši nestíhala jsem sledovat, vždy jen tvůj výkřik avízoval, že je to boj se vším všudy. A taky, že byl. Opět třísetovka a mega velká pochvala pro Sokolíka, povzbuzen víkendovým vítězstvímna turnaji v Olomoucinechtěl v žádném případě svého soka nechat vyhrát. Třetí set a opět drama, Marťas už několikrát prokázal svou bojovnost a srdce velkého hráče a nejinak tomu bylo dnes, klobouk dolů – výhra v třetím 22:20, ale hlavně máme čtvrtý bod.

Jako již několikrát bude rozhodovat mix o tom, zda budeme odjíždět na vítězné vlně a nebo spokojeni s remízkou.

První set a totální dezorientace našeho páru, set končí hrozivým skóre 3:21 a nikdo v hale nechápe co se děje ani Darek ani Lisa, nechápou jak můžou dát x krát za sebou půl metrový out, jak můžou nechat x krát padnout míček, který je 10 cm v kurtu, ale i to je sport. Druhý set opět nám již z dnešního dne známe změna stran a tady je to náš mixový pár jak jej známe, celkem jednoznačná výhra 21:16. Jde se do třetího a opět stejný průběh jako např. Hubert, na jedná straně kurtu nasbírána velká bodová ztráta a výměna stran s nadějí a doufáním, že vše doženeme – nestalo se – soupeř ukončuje set za stavu 14:21.

Dnešek skončil remízou a my jsme si tak upevnili druhé místo v tabulce po základní části.

Všem hráčům za dosavadní výkony velký dík, stejně jako všem fanouškům. Nyní nás čeká měsíční pauza a potom boj o možnost účasti na finálovým dni, který bychom si všichni přáli. Uvidíme, uvidíme……