26. 1. 2017

Papoušci nám vzali naději

V posledním zápase základní části už mělo Céčko jen velice teoretickou naději na účast v play off. Pouze výhra 8:0 by nás nechala ve hře. To se nakonec nestalo, ale všichni komeťáci, kteří nastoupili bojovali, jenže Žíznivý papoušek byl tentokrát nad jejich síly. Domácí SK Žíznivý papoušek dokonce bojoval o třetí místo v tabulce a tak na nás vlétl v plné síle.

Hned po úvodních mužských deblech padla naděj na naši přímou záchranu. Mirkové, naši tradiční sběratelé bodů přehráli na prvním deblu dvojici Marian König – Peťa Pipek. Ale hned na vedlejším kurtu dominovala domácí dvojice Michalů (Gracl – Zrůna), kteří vyhráli nad Tomášem H. s Davidem. Byť to byl od Davida velice dobrý výkon a Tomáš se snažil odvracet ataky soupeře, nebylo to nic platné. Do hry šly holky Bára s Doubravkou a tady oběma patří velká pochvala. Obě se dobře doplňovaly a braly body za výhru 2:0. Džanek šel do třetího singlu s přáním překvapit běhavého Jirku Štefla. A na začátku utkání se mu to i dařilo. Soupeř potom přidal na délce úderu a s tím si už Džanek neporadil. Mirkové chtěli potvrdit výborný výkon z deblu i v singlu proti silným protihráčům. Mirek H. na jedničce proti Marianovi a Mirek G.na dvojce proti Pipasovi. První set byl na obou kurtech boj a každý míček a na obou kurtech to i vypadalo pro nás velice dobře. Ke konci si však domácí borci koncovku pohlídali a tak Mirkové v dalším setu museli dotahovat. Mirek H. již nenašel zbraň na výborně takticky hrajícího Mariana a podlehl 0:2. Druhý Mirek vzdoroval statečně a kluci si opravdu moooc pěkně zahráli. Oba předvedli krásné výměny, jenže na krásu se nehraje. Pipas v závěru Mirka udolal a tak se průběžný stav přelil na stranu papoušků. 2:4. Bára šla do hry s touhou přehrát soupeřku a udržet naději na remízu. První set udržela v koncovce, druhý a třeti již opanovala soupeřka. Opět Báře chyběl kousíček, pár míčků a bylo by vše jinak. Budou další zápasy a Bára určitě připíše další bodíky pro Kometu. Souběžně hraný mix s účastí Doubravky a Toma přiživil také v prvním setu remízovou zápletku, kdy soupeři naši na začátku výrazně utekli a náskok, který se sice tenčil, dovedli do vítězného konce. Doubravka svoji soupeřku přehrála na síti a Tomovi se dařilo držet Michala Zrůnu na distanc. O pauzičce zasáhl do taktiky soupeře přihlížející trenér papoučků Vojta Šelong a obraz hry se změnil. Tradiční zóna rozvodu se stala pohřebištěm většiny míčku na naší straně kurtu. Byla z toho prohra 2:6 a tím padl i naše přání na remízku. Soupeř zahrál velice dobře a naši i přes velkou bojovnost zůstali na štítě.

I přes prohru máme zatím vše ve svých rukou či spíše na svých raketách. Prestižní souboj s Řečkama o naději na baráž, bude stát jistě za to jej vidět.