25. 1. 2017

Áčko dohrálo základní část II. ligy

K poslednímu kolu II. ligy vyrazilo naše Áčko do Tuřan. V mrazivé neděli 22.1.2017 nás čekalo poslední utkání základní části proti domácímu družstvu RSC Tuřany A. Věděli jsme, že soupeř je to nevyzpytatelný a body nám do klína jen tak nespadnou.

Domácí měli pro naše utkání k dispozici 3 kurty, proto jsme začali hrát všechny debly najednou. Přáli jsme si samozřejmě získat 3 výhry, ale nakonec z toho byla jen výhra 1. deblu, kdy Haluza se Šplíchecem povolili soupeři (Milan Dorazil-Tomáš Nezval) jen 8 a 9 bodů. Míla s Jokem sice začali 1. set vedením 7:4, ale pak už bylo všechno špatně až do skóre 12:21 ve prospěch Martina Jelínka s Filipem Horákem. Druhý set vypadal mnohem nadějněji, jenže přišlo dalších pár chyb v koncovce a prohra 20:22. Kléra s Maťou proti Janě Nezvalové s Andreou Zemanovou taky prohrály 1. set, ale ten druhý už získaly pro sebe a razantně vstoupily i do setu třetího. Jaká škoda, že ani vedení 12:4 nestačilo na výhru. Soupeřky od půky setu zpřesnily hru, především Andree vyšlo několik přesných obranných úderů těsně za síť, a byla z toho další prohra v nastavení 20:22.
Na řadu přišly všechny mužské singly. Šplíchec na dvojce neměl s Tomášem Nezvalem ze soupisky Tuřan C těžkou práci a vyhrál 21:3 a 21:5. Míla v prvním setu nad Martinem Jelínkem vedl až do stavu 18:16. Pak ubránil 2 setboly ze stavu 18:20, aby v prodloužení prohrál 22:24. Hned na začátku 2. setu si Martin vyhodil rameno nehrající ruky. O pár chvil později si ho nahodil zpět a s tímhle hendikepem získal pro sebe i 2. set a celý zápas. Jokemu se podle jeho vlastních slov tentokrát herně moc nedařilo. Nedokázal Milana Dorazila zatlačit dostatečně dozadu do kurtu a byl nucen bránit se jeho smečím. Herní pohodu mu nevrátila ani odhozená raketa po dalším ze zkažených úderů a prohrál ve dvou setech -15 a -16.

Průběžný stav 2:4 nebyl podle našeho očekávání, ale naštěstí nás jako několikrát předtím, zachránil mix a ženský singl. Kléra s Haluzou spolu zatím odehráli všechny ligové mixy a povětšinou úspěšně. Bylo tomu tak i tentokrát, kdy dokázali ve dvou setech porazit Andreu Zemanovou s Filipem Horákem. Naše pohledy jsme pak upřely na zápas mezi Maťou a Janou Nezvalovou. První set získala Maťa hladce. V tom druhém se odehrávala velká bitva. Maťa musela dotahovat nepříznivý stav, zbytek týmu i fanoušek Máca vedle kurtu povzbuzovali z plných plic. Maťa odvrátila dokonce několik setbolů, ale po výhře 25:23 pro nás získala remízový bod.

Ve stejném víkendu se odehrály i zbylé zápasy ostatních týmů. Po základní části držíme nečekaně, i po odchodu Marka Matuly do jiného klubu, 2. místo, kdy se o nejvíce bodů zasloužil Šplíchec, Maťa a Haluza s Klárou.

Teď nás čeká z mého pohledu velmi zvláštní nadstavba, kdy by se spolu logicky měly v dalších utkáních střetnout týmy z horní a spodní poloviny tabulky po základní části, ale namísto toho budou proti sobě hrát liché a sudé týmy. Což myslím třeba týmům na 7. a 8. místě nemůže vyhovat, protože už se spolu v tomto ročníku nestřetnou, aby se ukázalo, kdo je letos nejslabší a sestoupí. Namísto toho budou hrát s týmy z horních příček.

Necháme se překvapit, jak se po dalších 3 utkáních přesype pořadí v tabulce. Kdo bude hrát o medaile a kdo o záchranu.