15. 1. 2017

Dvakrát ve stejné řece

Jako druhý tým naskočilo do hry po novém roce naše béčko. Čekal na nás zápas venku s SK Kuklenská. To, že se bude jednat o zápas s velkou dávkou emocí na obou stranách jsme věděli již předem. Nicméně jsme se soustředili pouze a pouze na hru samou ať už to dopadne jak chce.

Soupisky nenabídly, žádná překvapení a tak do utkání, jak z naší strany, tak ze strany SK Kuklenská, nastoupily očekáváné sestavy. Již tradičně se rozehrály oba mužské debly. Tady jsme počítali s téměř jistými body. Zatímco Sokolík s Nývou šli jasně za splněním úkolu a svůj debl vyhráli 2:0, na prvním deblu se Hubert potýkal s velkou nervozitou. První dva sety nabídly až nečekaně vyrovnaný souboj a tak tu máme stav 1:1 a jde se do třetího. K vidění je opravdu krásný badminton a dlouhé a velmi atraktivní výměny. Naši borci si připravují jeden matchball za druhým, nakonec však nejsou schopni hrát svou tolik známou útočnou hru a tak třetí set končí ve prospěch soupeře za stavu 26:24.

Mezitím už rozehrály holky svůj debl. Dnes poprvé za nás nastupuje Lisa a i přes velkou nervozitu před zápasem potvrdila své kvality. Holky si zkušeně pohlídaly koncovky obou setů. Průběh dává věřit tomu, že by se mohl rýsovat další bodík. Ano je to tak výhra 2:0. Mezitím se na kurtu číslo jedna rozehrál třetí singl muži. Jak znám Jirku, hlavní je si zahrát, ale dnes byl razatně upozorněn, že potřebujeme, aby striktně bodoval. První set se Jirka zahřívá a tak končí v jeho prospěch za stavu 21:14, ale druhý set to už je spanilá jízda našeho borce, jedna nechytatelná smeč za druhou, variabilita hry, střídání tempa, to vše ukazuje Jirkovu zkušenost. Málem to vypadalo na kanára, ale nakonec svého soupeře Jirka drtí a ukončuje druhý set nekompromisní smečí za stavu 21:3. Průběžný stav tedy 3:1.

Do hry se dostávají jednička a dvojka singl, na jedničce Hubert a na dvojce Sokolík . Klobouk dolů před Hubertem jak se dokázal zklidnit po vypjaté koncovce v deblu. V prvním setu se přeci jen ještě trochu hledá, ale s podporou Darka a všech přihlížejících hráčů a fanoušků urve pro nás tolik důležitý bod skórem 21:18 a 21:11. A co Sokolík, je jasné, že Kuba nebude lehký soupeř, je u něj vidět hodiny a hodiny strávené na kurtu, ale zase na druhou stranu víme, že Sokolík je bojovník. Z mého pohledu je to tak 50 na 50. A jak jsem předokládála tak se i stalo. Po dvou setech je tu stav 1:1. Jde se do třetího. Tady Sokolíkovi utíká začátek setu, když k tomu přičteme několik chybiček a to že nevychází to co normálně vychází je tu druhý bod pro soupeře a pruběžný stav 4:2 jistá REMÍZA je doma, ale tu my nechceme.

Tak jdeme na to – Janča a její singl na kurtu číslo dva a na jedničce jdou do hry Darek s Lisou. Janča má nejdřív pocit, že bude nejlepší soupeřku vymazat z kurtu nechytatelnými smečemi, nicméně když už minimálně pátá smeč končí v síti je tu pauza při 11 bodu. A tady nastupuje zkušený Máca a vysvětlí Janě co a jak a že k útočnému úderu patří třeba i dropík. Takže od teď je to již celkem v poklidu a Janča vítězí 2:0 na sety. JOOOOOOOOOOOOOO HURÁÁÁÁÁ máme pátý bod – máme výhru.

Ve hře je, ale ještě MIX. Tady jsme věděli, že to nebude vůbec jednoduché, Marek je na mix specialista a o jeho kvalitách, klamavých úderech, víme všichni. Když k tomu, přičteme, že je to opět Lisina premiéra s Darkem výsledek se nedá odhadnout. Ty brďo, jen čučím, Lisa hraje jako bohyně, přesně plní Darkovy představy a ten tak může nekompromisně hrát svou útočnou hru. Pro mne osobně trochu nečekaně máme šestý bod. Máte ,myslím nejen můj, velký obdiv.

A jak se říká „dvakrát nevstoupíš do stejné řeky“ tak dnes se to Kometě podařilo, porážíme soupeře opět 6:2. Rychle zabíhám pro „na tajňačku“ přivezené šáňo a jde se slavit.

Výhrou jsme si zajistili skvělé druhé místo ve skupině. Na závěr děkuji všem hráčům, jako obvykle jste byli úžasní. Děkuji taky všem fanouškům, kteří nás podporovali jak přímo v hale tak na online vysílání.

Takže gratulace vítězům a čest poraženým. Další a poslední utkání základní části nás čeká ve středu 25.1.2017 od 19:00 proti SK Premiera BC „B„ na jejich domácím hřišti.