15. 1. 2017

2 bronzy z Oblastního přeboru

V sobotu 14.1.2017 se v nové X Areně ve Slatině uskutečnil Oblastní přebor JM kraje. Komeťáci Bára, Míla, Joke, Šplíchec a Sokolík vyrazili otestovat svoji novoroční formu.

V mixu hrál Šplíchec s Lenkou Přikrylovou a povedlo se jim 1. zápas vyhrát. Bára s Mílou už tak úspěšní nebyli a hladce 1. kolo prohráli.

V ženském singlu byla Bára blízko postupu, 1. set nad Jitkou Nečasovou vyhrála, druhý naopak prohrála a 3. bohužel taky – v nastavení 20:22.

Nicméně chuť si spravila v ženském deblu. Tam se spolu s Natálií Randulovou dostaly do semifinále, kde ve 2 setech podlehly dvojici Otáhalová-Přikrylová. Bára tak získala medaili za skvělé 3. místo.

V mužském singlu neměl Sokolík štěstí na los, kde dostal silného soupeře Pepu Plesku. Sokolík je bojovník a dokázal se vyhrabat ze ztráty 3:11 do koncovky, kterou bohužel prohrál. V 2. setu dokonce vedl 17:15, ale výhra mu nebyla souzena. Zápasy o pořadí se nehrály, tak musel čekat až do odpoledne na debl. Šplíchec, Míla a Joke měli více štěstí na los. Navíc je motivoval el presidente Máca, že je připravené letadlo do Liberce na MČR. Když se všichni 3 borci dostali do čtvrtfinále, Mácovi zatrnulo a hned hodil zpátečku. :-) Čtvrtfinále byla konečná pro Mílu po hladké prohře s Kubou Mazurem a Šplíchece po těsné prohře s Pavlem Halschem. Naopak Joke porazil Honzu Srnce a v semifinále se utkal s P. Halschem. Tam i přes vedení ve 3. setu prohrál, ale i tak zaznamenal svůj nejlepší výsledek na bodovaném turnaji u druhý dnešní bronz.

V deblu dokázali obě dvojice Sokolík – Šplíchec a Míla – Joke vyhrát 1. kolo. Kluci porazili ve 3. setech Mariana Koniga s Petrem Pipkem. My s Jokem ve dvou vyrovnaných setech Petra Svobodu s Martinem Štursou. Další kolo bylo nehratelné Kluci prohráli s Ondrou Helarem a Honzou Srncem, my s Michalem Světničkou a Ondrou Králem.