13. 1. 2017

Bojovali, ale padli

Dalším klíčovým utkáním pro naše Céčko byl domácí zápas proti stejně ohroženému Allivictus Zlín. Soupeř měl dosud na kontě samé prohry, kromě výhry z podzímního utkání proti nám. Toužili jsme mu prohru vrátit a proto jsme po nešťastné prohře v Jihlavě trochu výrazněji zamýchali sestavou. Z Déčka šla hrát Bára a Zdenál, kteří mají poslední dobou dobrou formu a k ním ještě přibyl, v letošní premiéře Šáša. K tradičním bodům holek bylo potřeba přidat i body od kluků.

Na první debl šli oba Mirkové a byli pěkně nažhavení, protože právě zápas ve Zlíně pro ně nedopadl dobře. Teď, ale bylo vše jinak. Borci makali, jak na mistrovství a odměnou jim byla zcela zasloužená výhra 2:0, když ve druhém setu své soupeře dosti výrazně přehráli a došlo i na Mirkův G. oblíbený trick shot na síti. Druhý debl v netradičním složení Zdenál Mejzlík a Šáša se v prvním setu dosti hledali a předvedli množství vlastních chyb. Ale už v druhé polovině se jejich hra zlepšovala a to odpovídalo i druhému setu, kdy vývoj utkání začali otáčet. Trošičku nás napínali, když proměnili až pátý setbol, ale stav byl na sety srovnaný. V naději na důležitý, průběžný, druhý bod jsme šli do třetího setu. Ouha. Soupeř hned od začátku našim výrazně utekl a ti již nestačili reagovat. Ještě kolem 13 bodu se přiblížili na minimální rozdíl dvou bodů, ale soupeř opět odskočil a dovedl zápas do vítězného konce. Vše tedy bylo opět na holkách. Doubravka s Lisou šly do deblu s takovou razancí, že soupeřky nevěděly, kde jim hlava stojí. Pouhých 6 bodů pro soupeřky. Jenže druhý set klasika. Lehká nervozita z lehkého vítězství a byla z toho tahačka o každý míček. Nakonec však holky vše ustály, včetně setbolu soupeřek a připsaly druhý bod pro Kometu. Na kurt šel Dominik, který měl za úkol podráždit Zlínskou jedničku Štěpána Vyskočila. A v prvním setu se soupeř opravdu potil úplně všude. Dominik jednoduchou hrou držel mírný náskok a soupeř jen těžce hledal odpověď. Ke konci setu se však projevilo utajované Dominikovo zranění ramene a nalomený malíček z hokeje. Soupeř začal více útočit a set si vzal pro sebe. Druhý už ovládl. I přesto patří Domčovi obdiv za předvedený výkon. Díky tomu jsme mohli jít na další Zlínskou odvetu. Míra G. si věřil na Honzu Voráče. V prvním setu se Mirek snažil soupeře utahat přesnými míčky do zadní poloviny kurtu, ale na to měl Honza dobrou odpověď jednak ve strojovém vracení míčků na Mirkovu polovinu a hlavně Mirek s postupem času začal tropit nepřesnosti a byl z toho nakonec jednoznačný set pro Honzu. Druhý set přešel Mirek na hru, která mu již několikrát přinesla ovoce a vývoj druhého setu zcela opanoval. Stejně jako v druhém deblu jsme věřili v zisk třetího a tím důležitého bodu. Ale obraz byl velice podobný, jako v deblu. Mirek již nedokázal zopakovat výkon z druhého setu a Zlín se ujal vedení 3:2. Tak a do hry jde Bára. Tady byl vývoj trošičku jiný. První set boj o každý míček a trošku nervózní Bára, která vyhazuje až zbytečně moc míčků ven z kurtu. Nakonec koncovka pro nás. To nakopne Báru do druhého setu, kde soupeřce nedá šanci a srovná na důležitých 3:3. Super, stále žije naděje na body. Tak a je to na Šášovi a mixu. Proti Šášovi jde malý velký muž Luboš Kesl. Hned od začátku je jasné, že síť bude Lubošova a tak musí Šáša trpělivě tlačit soupeře do zadní části kurtu. Průběžně má náš hráč trošičku bodově navrh, ale přichází koncovka a zde zahraje Luboš několik přesných míčků a vyhrává důležitý první set 22:20. Ve druhém Šáša víc tlačí na pilu a set si bere s přehledem pro sebe. A zase. Třetí set po výhře druhého. Již dvakrát to vyšlo soupeři a my bychom potřebovali, aby to teď sedlo Šášovi. Ne. Zase hned od začátku Luboš utíká a náskok se nedaří ubrat. Na síti Luboš prokazuje svoji sílu a Šášovi to nějak nejde, jak by si představoval. 3:4. Remízový bodík je na Doubravce a Tomášovi H. Proti ním však Marian Šimo. A to je fakt oříšek. Navíc Doubravku postihnou zdravotní problémy a nikdo v hale si nepřeje nic, jen aby Douba byla ready. Proto druhou část skrečováváme a soupeř získává pátý bodík. I když všichni naši bojovali, tak soupeř zaslouženě vyhrává a mám nezbývá než doufat ve vítězství na Žíznivým papouškem v posledním kole a to ještě jsou ve hře zápasy ostatních týmů. Ale naděje ještě žije.