23. 12. 2016

Prohra Déčka s Badminton Česká

Konec roku se nevyvedl výsledkově Déčku. Ve středu 21.12. odehrálo Déčko poslední letošní utkání v rámci základní skupiny 5.ligy proti družstvu Badminton Česká. Soupeř nám toužil oplatit porážku z listopadu na Zetoru. Ještě odpoledne jsme byli ujišťování, že není kompletní a ryméčky a bebina a práce a ….. Ale to už známe, takže samozřejmě, že byli v plné síle. Nakonec ztráty v týmu jsme počítali my. Staroch měl tu rýmečku, Bára seděla na recepci v práci a Máca se taky sekl, když zlobivý brněnští řidiči dělali jednu nehodu za druhou. Na poslední chvíli jsme tmuseli povolat Davida Trana, který byl silně zdravotně indisponován po dopravní nehodě, na které byl účastníkem minulý týden. Netradiční složení týmu a tři opory mimo hru se podepsali na celkové prohře, byť s trošičkou štěstíčka jsme mohli uválčit remízku. Hrálo se v hale v Jehnicích, kterou jsme si oťukli minulý měsíc v přátelířku s BC Řečkovice. I v Jehnicích se začalo oběma mužskými debly. V listopadovém utkání jsme vyhráli 5:3 a právě párovky nám daly základ k vítězství. Ve středu večer to bohužel tak nebylo. První debl ve složení Mitch s Marianem svojí úlohu splnili, ale nově složený pár Zdeněk s Davidem si se svými soupeři neporadili a prohráli 2:0. Byla to první Zdenkova prohra v soutěži. Do hry šly holky Iris s Hankou a proti ním bývalá hráčka FSpS MU Randulová. První set holkám utekl rychleji než si představovaly, ale ve druhé ostře šlapaly domácí dvojici na paty a nakonec z toho byla prohra 17:21. Do hry následně šel Zdeněk a Mitch na singlu. Zdeněk potvrdil, že výpadek v deblu byla zcela ojedinělá situace a Jirku Bartoňka na druhá straně přehrál v poměru 2:0 a my jsme drželi průběžný stav 2:2. Navíc Mitch nás nechával v naději na zisk dalšího bodu. První set sice s Lukášem Pochopem prohrál, ale druhý již ovládl a ve třetím nastala klasická přetahovačka bodík po bodíku. V nejméně vhodný okamžik, ke konci setu, však soupeř získal malý náskok, který dovedl až do konce. To byl asi klíčový zlom celého utkání. Hanka v singlu odehrála velice dobré utkání a favorizovanou Jakrlovou dlouho trápila. Celý první setík byl vyrovnaný a Hanka soupeřku dostávala pod tlak a ta pouze odvracela míčky směrem do autu nebo sítě. Přesto set nakonec soupeřka získala a ve druhém už srovnala mířidla a Hanka už nedokázala vzdorovat. Přesto se poprala s netradiční úlohou velice dobře. 2:4 byl průběžný stav, ale ještě jsme měli dvě želíska v ohni. Mix – Blažky a Víťu. Blažci nezačali dobře a prohrávali 14:3, ale to by nebyli Mariánek s Iris. Najednou z jejich raket lítaly přesné a smrtící údery na druhou stranu a dotáhli skore na rozdíl dvou bodíků. Randulovi na druhé straně byli v tuto chvíli zcela mimo mísu, ale pár chybiček našich v závěru a štěstí na straně druhé převalilo set na stranu domácích. Druhý set začal mnohem vyrovnaněji, ale konec byl už jasnější pro soupeře, který přidal vítězný pátý bod. Víťa opanoval na dvojce singlu proti šefovi České první set a ve druhém měl blizoučko k bodu. Setbol bohužel proměnil soupeř a Víťa těsně prohrál 20:22. Třetí si už zkušeny protihráč hlídal a připsal šestý bod pro svůj tým. 6:2 vypadá děsně, ale herně jsme na soupeře určitě měli. Druhý debl a mix letos poprve ztratili body. Co naplat, musíme zamakat příště. Doma budeme hostit Hamry, se kterými se pokusíme udržet třetí místo, právě před posledním soupeřem.