20. 12. 2016

2 výhry pro Áčko

V neděli 18.12. pořádala Premiera v tělocvičně na ZŠ Horní 3. kolo II. ligy. V plánu byly zápasy Veterina vs. Chropyně A, Premiera A vs. Chropyně A a taky 2 utkání našeho Áčka.
Sešli jsme se v tradiční sestavě a naším prvním soupeřem byla Premiera A. Lukáš se Šplíchecem rozehráli 1. debl proti Tomášovi Bičanovi s Honzou Dupákem. Chvilku trvalo, než si zvykli na prostředí v tělocvičně s extrémně nízkým stropem a hru svých protivníků. První set vyhráli těsným rozdílem 21:19, ale druhý set už byl o něco snazší, čímž jsme se dostali do vedení 1:0. Zároveň se hrál debl žen. Maťa s Klérou proti Jolaně Turenové a Kamile Pospíšilové. Byl to boj o každý bod. Nadějně rozehranou výměnu při našem setbolu 20:19 v prvním setu smolně přerušil míček, který přilétl z vedlejšího hřiště. Výměna se opakovala a výsledkem byla prohra 20:22. Druhý set nabídl podobné drama bohužel opět s koncovkou v náš neprospěch, tentokrát 19:21. Bylo srovnáno 1:1.
V další bod jsme mohli doufat díky Matě, která singly zvládá bravurně. Proti Jolaně Turenové to byl opět těsný set, v tomto případě 21:19 pro nás. Druhý set pak už Maťa získala hladce a vedli jsme 2:1. Míla s Jokem věřili, že by mohli získat další bod v 2. deblu mužů. Tomáš Prek s Jardou Samkem z Premiery ale byli jiného názoru. O prvním setu by se asi dalo říct, že chybělo trochu štěstí 19:21, ale druhý byl už víceméně celý v režii soupeřů, kteří srovnali na 2:2.
Lukáš s Klérou rozehráli mix proti Tomášovi Prekovi s Kamilou Pospíšilovou. Všichni diváci se mohli těšit na pěkný mixový zápas, v kterém bylo těžké odhadnout, jak dopadne. K vidění byly napínavé výměny a dobré výkony všech čtyř hráčů. I když Kléra tradičně bojovala se svou starou bolestí – pohybem po kurtu – tak na straně soupeře to trochu kompenzoval Tomáš, který střídal skvělé chvilky s nějakou tou lacinou chybou. Nad oběma svými parťáky o něco vyčnívali Lukáš na naší a Kamila na protější straně. O tom, že to byl napínavý zápas svědčí i náš mečbol s výsledným skóre 21:19 ve druhém setu. Jedničku singl rozehrál Joke proti Tomášovi Bičanovi. Joke naráží na jedničce singlu na nejtěžší protivníky a letos zatím nedosáhl na výhru. Jenže tentokrát bylo všechno jinak. Určitě se projevil jeho trénink s Honzou Hubáčkem, možná i výměna omotávky na raketě, kdy Joke jako zatvrzelý "froťák" začal používat klasický overgrip. Jokeho pestrá a účinná hra brzy přinesla ovoce v zisku 1. setu 21:13. Druhý set vypadal podobně, závěr se trochu zkomplikoval, ale výhra v nastavení 23:21 znamenala náš 4. bod. Joke, jsi borec!!!
Na 3. singlu nastoupil Míla proti Laďovi Prudkému. První set získal Laďa hladce, druhý set už byl mnohem napínavější, ale výsledkem bylo zrcadlové skóre 1. singlu. 13:21 a 21:23. Naštěstí máme Šplíchece, kterému jsme všichni fandili, že dokáže porazit stále se lepšícího Jardu Samka. Za povzbuzování všech spoluhráčů i fanoušků Máci, Dušaná Nechvátala a Hanky se to povedlo a spolu se Šplíchecem jsme mohli slavit 3. výhru 5:3 v sezóně.

V druhém utkání jsme se střetli s Veterinou. Tohle utkání by se dalo rozdělit napůl podle napínavosti zápasů. Hladké výhry 2:0 v ženském singlu (Maťa vs. Iva Klečková), ženském deblu (Kléra + Maťa vs. Iva Klečková + Jana Říhová), mixu (Lukáš + Kléra vs. Pavel Pernička + Jana Říhová) a 2. singlu mužů (Šplíchec vs. Martin Řehoř) nám přinesly vedení 4:0. Ale udělat ten poslední krok pro zisk 5. bodu bylo opravdu těžké.
Nepovedlo se to Mílovi proti bývalému Komeťákovi Karlovi Nechvílemu. Ani průběžné vedení v 1. setu nestačilo a set získal Karel, po 2. setu bylo vyrovnáno, ale 3. set se nepovedl a Karel snížil na 4:1. Joke posílen výhrou nad Tomášem Bičanem pokračoval ve skvělém výkonu i proti Pavlovi Halschovi. Vyhrál 1. set 21:16, Ve 2. setu bylo vítězství blízko, ale Joke ho prohrál v nastavení 20:22. V 3. setu scházelo Jokemu k výhře opravdu jen kousíček. Vedl 20:11, když Pavel naprosto přestal kazit a postupně stahoval bod za bodem. Nezastavila ho ani žaludeční nevolnost, kterou musel vyřešit až odběhnutím na toaletu, vrátil se za stavu 20:19 pro Jokeho a dokončil obrat na 20:22. Neuvěřitelné, ale soupeř snížil na 4:2.
Zbývaly oba mužské debly, v kterých jsme experimentovali s novými dvojicemi. Lukáš s Mílou proti Pavlovi Halschovi s Martinem Řehořem se v 1. setu hledali a vyjasňovali si vzájemná očekávání. 2. set se jim povedlo vyhrát a šlo se do 3. Stejné to bylo vedle, kde hrál Joke se Šplíchecem proti Pavlovi Perničkovi s Karlem Nechvílem. I tady bylo po dvou setech vyrovnáno. Drama jako blázen.
Na jedničce jsme skóre pořád dotahovali. V samotném konci zápasu bohužel Míla dvakrát zasmečoval return soupeře do sítě a bylo tak na něm podávat za nepříznivého stavu 19:20. Podání na bekend, Pavel vyráží proti a sklepává, míček se zastaví o pásku a padá na naši polovinu, Míla na kolenou po něm aspoň ještě hrábne raketou, ale nekontrolovaný výhoz končí v autu – prohra 19:21 a už vedeme jen 4:3. Honem se přesouváme fandit na vedlejší kurt, kde kluci vedou 16:15. Pak 19:15, potom už jen 19:17, ale při předposledním míčku se ubránili útoku soupeře a mečbol proměňuje Šplíchec smečí. Jo, dopadlo to a máme další výhru 5:3.

Uf, byly to pořádné nervy, ale vylepšili jsme naši dosavadní bilanci na 4 výhry, 1 remízu a 1 prohru.
Poslední zápas v základní části nás čeká v lednu proti RSC Brno Tuřany A. Potom v únoru a březnu další 3 nadstavbová utkání. Snad se nám bude dařit i dál a udržíme se mezi prvními 4 týmy.