17. 12. 2016

Déčko vítězně s Hradištěm

Netradičně v úterní podvečer jsme doma hostili v 5-lize tým Badminton Uherské Hradiště. Po nešťastné a hlavně těsné prohře v Podivíně jsme chtěli naplno bodovat. V Hradišti jsme v prvním kole vyhráli 6:2 a tak se nebylo co divit, že jsme chtěli vyhrát i doma.

A tak 13.prosince v podvečer jsme na to vlétli. A když netradičně v úterý, tak i netradičně začal první debl a trojka singl. Zdenál má fakt fazónu jako hrom a nováčka v dresu Hradiště poslal rychle do sprchy. V obou zápasech jsme chtěli dát základ pro výhru. Máca s Marianem i přes komplikace ve druhém setu kdy si naši tento nechali sebrat 19:21 ve třetím stále vedli opravdu se podařilo dostat Kometu do vedení 2:0. Do hry šli holky a druhý debl. Zdenál opět tvrdil muziku a Staroch mu pěkně přitakal. Chlapci trošku zažertovali za stavu 20:10 v prvním setu, kdy si nechali sebrat 7 míčků v řadě, ale potom zase tahali za ten správný konec lana. Holky !!!. Tady jsme Iris s Hankou moc přáli, aby obě urvaly zápas pro Kometu. Několik dramat třetích setů v tomto ročníků, kdy se štístko překulilo na stranu soupeře a my jsme tentokrát doufali, že se budeme radovat z výhry. Průběh utkání tomu i naznačoval. Naše holky tvrdily muziku, hrály opravdu moc dobře, jenže nejprve přišel závěr prvního setu, kdy soupeřky utekly na 20:17, ale naše hráčky srovnaly. Potom měly i setbol, ale …… 22:24. Smůla. Ve druhém setu to bude už pro nás. Opět celou sadu naše držely opratě zápasu v rukách. Až do té smolné koncovky. Neuvěřitelné 22:24. Již letos několikátý zápas ztracený o dva bodíky. Příště, určo to příště už vyjde. Průběžný stav 3:1. A do hry šli Víťa (s podporou své ženy, která nás poprvé navštívila) a Bára. To co udělaly soupeřky našemu holčičímu deblu, to udělal Víťa soupeři. 22:20 a 22:20. Víťa byl všude a když k tomu ještě přidá přesnost, tak se o bodíky nemusíme na „jedničce“ bát. Vedle Bára bere první set, ale ve druhém to nějak nejde. Poslední výsledky Báře nevyšly, ale všichni věříme, že dnes to zlomí. A ve třetím už to byla spanilá jízda. No paráda. Bára přihazuje pátý bodík. A ve hře je ještě Staroch a mix. Staroch jde za bodem odhodlaně a přehrává svého soupeře 2:0. Na mix jde úspěšná dvoiice z prvního utkání v Hradišti. Marian a Hanka. Soupeř však překvapivě zabere špónu hned od začátku a tak jeho vedení 11:4 je pro nás trošičku překvapivé. Jenže zajíci se počítají až po honu. Že soupeř na sítí proti Hance neuspěje zjišťuje poměrně brzy. No a že i Marian srovnává mířidla začíná být jasné za stavu 17:17. Ještě jeden nádech soupeře při 18 bodu, malá brzda za stavu 20:18 pro naše. Ale set je náš. Byť o fousek 21:19. Druhý opět soupeř začíná lépe, ale dílčí vedení 0:3 je jeho labutí písní. Mixový pár Hanka – Marian přivážejí sedmý bod a my můžeme oslavit tři bodíky do tabulky. S hráči soupeře se moc dobře známe a jsme rádi, že dorazili skoro všichni staří známý a že jsme prožili pěkný večer na kurtech. Budeme jim držet palce, aby v dalších zápasech navázali na remízku z domácího utkání s Hamry (která nás moooc potěšila) a přidají další body v závodě o záchranu.

No a my se teď budeme soustředit na další utkání, kterým bude již ve středu 21. prosince 2016 odveta ve skomýrající hale v Jehnicích, kde je doma tým Badminton Česká.