5. 12. 2016

Déčko z Podivína bez bodíku

Podivín byl další zastávkou v jízdním řádu 5.ligy pro naše Déčko. Ve čtvrtek večer jsme chtěli oplatit v Podivíně místnímu týmu porážku z úvodního kola soutěže. Ale už cesta z města se začala nějak motat. Někteří vyrazili s větším časovým předstihem už ve čtyři odpo, ale po hodině strávené v autě zjistili, že do bodu béé mají v podstatě stejně daleko jako před hodinou. Kolony, kolony a zase jen kolony. To bylo Brno. Konečně jsme vypálili na D2 a tudum tudum tudum , si to šijeme na Podivín. Z dalšího auta od Blažků přichází info, že jsou nám v patách. No paráda, sice nemůže Mitch a Hanka, ale i tak snad něco urveme. Tudum, tudum, tudum panelka na Břeclav je v celku a poho a tak ladíme v autě taktiku. Jenže ouha. Mariánek má takový divný dotaz z druhého auta. „Také stojíte v té koloně za Olympii“. Jejda. Bohužel dopravní nehoda zastavila kousek za autem A provoz na několik dlouhých desítek minut. V Podivíně se tedy rozehráváme ve čtyřech. Staroch, Zdenál, Máca a Bára. No na remízku by to mohlo vyjít. Jen Máca bude muset šmiknout mladého Adama Kostrhúna. Hm m, tak to je blbost. Naštěstí nám Jara Solařík , šef Podivína vychází maximálně vstříc a vše se dolaďuje k situaci druhého auta. Nakonec se scházíme komplet s tím, že netradičně na to vlétl Zdenál a Staroch v deblu a Bára v singlu. Zdenál má formu jak bič a Staroch se k němu přidá. Sice ve třech setech, ale bereme první bodík. Bohužel Báře se vůbec nedaří hrát něco, čím by překvapila domácí Solaříkovou a tak je srovnáno. Staroch opět na dvojce podal proti Richardovi Hykelovi skvělý výkon, ale opět, stejně jako v Brně z toho byla prohra o tři míčky ve třetím setu. Zdenál naopak získává ve třech setech bod na třetím singlu a my jsme stále ve hře o remízku, kterou bychom chtěli. Do hry jde mašina na body mix. Blažci. Tak tady jsme klidní. Jasná výhra. Debl holek Bára s Iris statečně bojovaly , ale ani tady z bodíku nic nebylo. Víťa nepředvedl tak statečný a kvalitní výkon proti Kostrhúnovi, jako v prvním svém utkání za Kometu, ale i tak stále žila naděje na body. Máca s Marianem hráli souběžně s holkama a oba naši si dobře pamatovali na nářez co od dvojice Kostrhún – Hykel dostali v Brně. Jenže tady to bylo hodně jiné. V půlce setu naši vedou 11:4 a vypadá to nadějně . O půlce Adam dostane čočku od kouče a obraz hry se rapidně mění. Co přilítne Adamovi na lopatu, tak z toho je bod pro soupeře. Domácí rychle ukrajují z koláče komeťáku a překlopují stav na svojí stranu v ten nejméně vhodný okamžik. 19:18. Ještě srovnáváme na a 20:20, 21:21, 22:22 ale dál už nic. I ve druhém setu jdeme do vedení a v půlce je to o bodík a naděje žije. A zase Adam. Ničí naše všemi možnými údery. Ke konci už jen soupeř hlídá náskok. Tak to bohužel nevyšlo a lehli jsme 3:5. Škoda, stejně jako v Brně i zde byla šance na remízku. Ale po té dnešní cestovní anabázi můžeme být rádi , že jsem dojeli zdraví a živí. Díky všem hráčům za podporu a v dalším utkání se budeme snažit proti Hradišti urvat vítězství.