16. 11. 2012

Naše béčko podlehlo Podolí C

Ve středu 14.11.2012 večer vyrazilo naše béčko na soutežní utkání 4. ligy na kurty SK Podolí “C“. Soupeř v prvním kole soutěže vyprášil VUT Brno na jeho kurtech 7:1 a i díky tomu, že má na soupisce pravidelné účastníky 3.ligy bylo o favoritu jasno.

My jsme ale chtěli urvat alespoň remízový bodík navíc. Vzhledem k onemocnění Rastora naskočili do sestavy Karel, Máca a Marian. O den dříve jsme dořešili přestup Jany Havlové a tak i si mohla vyzkoušet soutěž v jiné oblasti než ve které dosud působila. Janča byla dosud hráčkou TJ Montasu Hradec Králové, v Brně studuje a s kometou už nějaký pátek i trenuje, takže jsme rádi, že se stala i naší hráčkou.

Hrálo se v hale v Podolí, která asi nepatří zrovna k našim oblibeným halám vzhledem k její rozhlehlosti a pohledu do velkého prostoru, ktery není odělen žádnou plachtou ani přepážkou. Ale samozřejmě podmínky jsou pro všechny stejné.

Začalo se 3. singlem, kde Karel zazářil a porazil silného Juru Pedála ve třech setech. Na druhém kurtu se hrál ženský debl a na našich holkách Janči a Nelce se projevila nesehranost a taky fakt, že soupeřky Jitka s Irčou podávají dlouhodobě velmi dobré výkony právě ve společném deblu. Byla z toho prohra našich holek 2:0.

Na třetím kurtu do toho vlétl čerstvý dvojnásobný taťka Mič s rychlíkem Š@šou. První set v poho, druhý set hrůza a tak kluci museli zase ve třetím zařadit dvojku a získat asi povinné body. Vedli jsme tedy 2:1 po první serii zápasu, ale všichni jsme věděli, že domácí mají ještě nabito ostrými v dalších zápasech. V singlu holek předvedla velmi pěkný výkon Janča a je jen velká škoda ztráty prvního setu v koncovce. Druhý set si již její soupeřka pohlídala a připsala si vítězství 2:0 na sety a srovnala na 2:2 celkově.

Na prvním deblu chtěli překvapit Máca s Marianem proti deblovému specialistovi „Mývalovi“ se svým zkušeným parťákem Dočekalem. V prvním setu jsme sice tahali celou dobu za kratší stranu provázku, ale nakonec jsme s trochou štěstí soupeři urvali vítězství v setu pod rukama. Druhý set ovládli domácí a rozhodoval třetí, kde jsme se drželi až do poloviny setu, kdy byl stav vyrovnaný, ale potom soupeř bodově utekl a my jsme už jen skorigovali skóre. Byla z toho prohra 2:1 na sety.

V prvním singlu bojoval Š@š@ proti svému neoblibenému soupeři - Strouhalovi. Po jasně vyhraném prvním setu, se mu již v druhé tak nedařilo a stav se vyrovnal. Škoda, že po dotažení bodově se na soupeře Š@š@ nedovedl udržet koncentraci na hru a nepokračoval ve výkonu z prvního setu. V rozhodujícím třetím setu to byl zase divoch Š@š@ a v druhé polovině setu soupeři utekl a zvítězil, čímž nám dal šanci na celkovou remízku.

V druhém singlu naskočil Mič „Neporazitelný“ proti Jindrovi Schickovi, kterého známe hlavně s VŠ ligy. Asi největši překvapení se zrodilo v Mičově hladké prohře 2:0. Soupeřovi to „nějak fut vycházelo“ a míčky mu padaly do míst, kde se Mič zrovna nenacházel.

V posledním špilu, v mixu jsme se tedy dostali pod tlak, kdy Marian s Doubravkou bojovali o remízku. Proti ním stála velice dobře sehraná dvojice Mýval s Jitkou, kteří již ten večer urvali každý v deblu po bodíku.Po vyrovnaném průběhu prvních dvou setů se šlo opět, jako už dnes po několikáté do třetího – rozhodujicího. Naši měli skvělý vstup, kdy vedli rozdílem 7 bodů. Již od půlky setu však sbírat bodíky více soupeř a od stavu 20:14 již bylo asi vše skoro jasné. Marian s Doubravkou ještě vše zdramatizoval 4 body v řadě, ale další smeč z naší strany již skončila kousek pod páskou na naší straně a domácí si tak asi dost vydechli po celkovém vítězství 5:3. Marian s Doubravkou podali velice dobrý výkon a Marian by si připsal další skalp velice kvalitní dvojice.

Pro nás je celková prohra velká škoda, protože bodík byl velmi velmi blízko. Co se však nepodařilo na kurtech v Podolí, to by se mohlo podařit na domácích kurtech v dalším kole proti VUT Brno. ;-)