28. 11. 2016

Áčko hrálo 2. kolo II. ligy

S touhou rozšířit bodový zisk z úvodního kola II. ligy vyrazilo Áčko Komety v neděli 27.11. do Jihlavy. Těšili jsme se na dobrou atmosféru, kterou umí domácí hráči vždycky vytvořit, i halu známou z četných turnajů. Proto nás při vstupu do haly trochu překvapilo lehké přítmí, podle vysvětlení správce způsobené výměnou osvětlení za úsporná LED světla.

Zápas s domácími byl až náš druhý v pořadí, nejprve jsme měli změřit síly se Sokolem Židlochovice A. Hned první bod jsme získali díky 2. deblu mužů, protože soupeř neměl dostatek hráčů. S Jokem nás dost mrzelo, že si nemůžeme zahrát, když už jedeme takovou dálku. Vložili jsme tedy svoji energii alespoň do fandění Lukášovi se Šplíchecem na 1. deblu a holkám v ženském deblu. Kluci moc radit ani fandit nepotřebovali, nad dvojicí Janák – Mrkvica hladce vyhráli a získali pro nás 2. bod. U Kléry s Maťou to bylo větší drama, nejprve snadno získaný 1. set 21:8, před druhým setem dostaly mladé soupeřky Otáhalová – Zbořilová rady od svého zkušeného kapitána Michala Weinbrennera a oplatily holkám stejnou mincí 8:21. Před rozhodujícím setem zase přidali našim holkám rady Joke s Lukášem a s velkou radostí jsme po výhře 21:15 mohli oslavit 3. bod.

Pak změřil svoje síly na 1. singlu Joke s Michalem Weinbrennerem. Michalova hráčská kvalita je v celém JM kraji dostatečně známá a Jokeho navíc předchozí 3 dny trápila střevní chřipka, takže zápas skončil bez překvapení již po dvou setech a soupeř snížil na 1:3. Souběžně hrál Míla 3. singl s Petrem Janákem. 1. set vyzněl hladce pro mě. V průběhu 2. setu bylo skóre pořád ve prospěch soupeře až do stavu 18:19. Pak 3 body v řadě a hlavně šťastně proměněný mečbol prasetem znamenal zisk 4. bodu.

Zbývaly 3 zápasy, kdy jsme chtěli zkusit urvat i ten poslední vítězný bod. Kléra s Lukášem začali proti Zbořilové s Weinbrennerem dobře v mixu a první set byl jejich. Ve druhém setu byl k vidění špičkový mixový zápas, borci se proháněli z rohu do rohu, holky předváděly skvělé kraťasy na síti. Stav 19:19, pak soupeř boduje z příjmu a dlouhou setbolovou výměnu proměňuje přesným dropem. Ve třetím setu na naše hráče trošku dolehla deka z prohrané koncovky a soupeř snížil na 2:4.

Naštěstí máme mašiny na body Šplíchece a Maťu. V první polovině setu hrál Šplíchec s Mrkvicou těsně 11:10, pak si udělal menší náskok a dotáhl 1. set k vítězství. Druhý set měl podobný průběh a vítězný bod tentokrát zařídil právě Šplíchec. Maťu proti Otáhalové tak nemusela mrzet první prohra v ženském singlu za její účinkování v Kometě. V prvním setu to bylo po obrovském boji 24:26, druhý set už soupeřka vládla 10:21. Maťo, nevadí, tahle prohra nás nemusela bolet, vyhráli jsme 5:3.

Na vedlejších kurtech mezitím remizovala Jihlava s Chropyní a tak jsme mohli nastoupit proti domácím. Hrálo se najednou na 3 kurtech, tak jen ve zkratce, co jsem stihnul sledovat. Kléra s Maťou porazily po boji Radku Pořízovou s Danielou Trostlovou. Byly tak v tomhle kole v deblu stoprocentní a hlavně získaly 1. bod pro nás. Jihlavští Leoš Poříz s Radovanem Kaštanem ukázali svoji sílu, ve dvou setech přehráli Lukáše se Šplíchecem a srovnali na 1:1.

Míla s Jokem se konečně dočkali deblu a utkali se s bratry Helarovými. Celý první set jsme vedli, abychom ho prohráli těsně 19:21. Ve druhém jsme měli ještě větší náskok 12:4, pak šel Ondra Helar na podání a rázem to bylo 12:12. Naštěstí tentokrát koncovka 22:20 dopadla dobře pro nás. 3. set se nám nepovedl, strany jsme měnili za stavu 3:11. Nesložili jsme však zbraně, snížili na 15:17, abychom nakonec prohráli 15:21. V tomhle deblu se Ondra Helar projevil jako rozdílový hráč mezi námi všemi aktéry na kurtu.

Maťa si v singlu spravila chuť po předchozí porážce se Židlochovicemi a přehrála Radku Pořízovou bez potíží 21:9 a 21:11, Skóre 2.2 vypadalo pořád slibně. Všechny mužské singly však získal soupeř. Na trojce nestačil Míla na Leoše Poříze, který vyhrál hladce ve dvou setech. Joke to měl proti Radovanovi Kaštanovi super těžké, protože Rado v předchozím zápse porazil dokonce i Martina Schmieda z Chropyně. V prvním setu Joke lehl jen 16:21, ale pak už mu po střevní viróze chyběly síly a byl rád, že má druhý set za sebou.
Největší naděje jsme vkládali do Šplíchece v souboji s Ondrou Helarem. Velká škoda ztraceného prvního setu 19:21. Druhý set 21:17 pro nás byl super, ale ve třetím tahal Šplíchec za kratší konec a Jihlava získala 5. bod. V mixu si totiž Kléra s Lukášem vcelku snadno poradili s dvojicí Trostlová – Helar J., takže celkové skóre utkání bylo 3:5.

Proti Jihlavě byly holky a mix stoprocentní, bohužel chyběl aspoň jeden bod z nějakého mužského zápasu. Ale i tak jsme díky výhře nad Židlochovicemi neodjížděli z Jihlavy s prázdnou.

Po čtyřech utkáních máme zatím 2 výhry, remízu a prohru. 3. kolo se bude hrát o víkendu 17.-18. prosince na Premiéře.