26. 11. 2016

Tomáš na M ČR U 13

Pro premiérovou účast na M ČR kategorie U 13 si náš zástupce Tomáš Procházka nemohl vybrat lépe. Hala v Českém Krumlově už byla svědkem spousty mistrovství a je určitě baštou našeho badecu. A tak v sobota 26.listopadu 2016 byl pro Tomáše den D. Zatím jeho nejdůležitější turnaj v životě. Postup si vybojoval v mixu a singlu a tak na kurty šel hned z rána. Prvně si na slavnostním nástupu poslech státní hymnu a potom již bedlivě sledoval pavouka a hledal v něm své soupeře. Za parťačku v mixu měl Tomáš Majdu Tyrmerovou a oba z losu neměli moc velkou radost. Jihomoravský pár Smutný – Ševčíková nedávala moc velké vyhlídky na postup mezi 8 nejlepších. Je to osud. S Martinkou si Tomáš vybojoval právo účasti a teď proti sobě stáli ve druhém kole. Naši měli v prvním volný los, stejně jako nasazení Smutný – Ševčíková. První set utekl našim asi hodně rychle. Moc chyb, nesehranost a jistota soupeře. Druhý set, ale naši začali úplně jinak. Šli do vedení a když se soupeři nedařilo překlopit skóre na svojí stranu začali jsme přemýšlet o třetím setu. To stavu 15:14 to šlo, jenže potom  přišel jeden míček o kterém by se dalo pochybovat a soupeř šanci využil. Poprvé ve druhém setu šel do vedení a to už nepustil. Škoda. Další set mohl být velice zajimavý, hlavně pokud by Tomáš s Majdou udrželi stanovenou taktiku, která nestala ve druhém setu ovoce v bodově 18 bodů. V singlu narazil Tomáš na svého oblíbeného soupeře Daniela Reta z Rychnova nad Kněžnou. Bilance 0:3 a ještě v podstatě tři předešlé hladké prohry. Klasický Tomův začátek 1:5, 4:10. Naštěstí přestávka, Hanka mu nalije do hlavy pár myšlenek a …. Jejda , ono to jde . Pomaloučku, polehoučku, bodík po bodíku a Tomáš jde poprvé do vedení 18:17. První set vybojuje 21:18 a soupeř se ke konci setu soustředí hlavně na máchání rukama a švihání pohledy po svém trenérovi. Že druhý set bude jiný jsme tušili asi všichni. Jenže do stavu 10:11 je obraz hry stejný. Soupeř nervozní a Tomáš využívá nabídnuté šance. Přestávka a bohužel živá voda pro Daniela. Set ovládá 21:13 a jde se do třetího. Tam se kluci honí za každým míčkem, jako by to bylo finále. My jsme pořád o kousíček napřed. Nadějný stav 18:16 a soupeř smečuje mimo. Nééééé. Jde to na čáru. Tomáš chvíli hledí beznadějně na místo dopadu a my tušíme , že to mlže být rozhodující moment. Ještě Tomáš srovná na 19:19. Potom dva špatné údery. THlavně křižný drop za stavu 19:20 letí snad hodinu k čáře u nohou rozhodčí. Jooooo. Chviička naděje. Prosím, prosím, že je to čára !!!! Bohužel není. Milimetry, možná jen jeden, možná jen půlka této jednotky délky. Šlo to ven. Ani soupeř se neraduje, protože sám neví, kam to dopadlo. Rozhodčí to má, ale opravdu jak na talíři a její verdikt je správný a neměnný. Škoda, mega škoda, takový ten klasický konec nadějí. Zůstává poslední zápas o konečné pořadí. Tome pojď, ozdob svojí účast prvním vítězstvím na mistrovství. Proti Tomovi stojí naděje z líhně Olomoucké akademie Mirka Slavíka Honza Ovčačík. Ten už jednou Tomáše porazil, vloni v Podolí. Ale dnes má Tomáš větší hlad po vítězství. První set nedá soupeři šanci. A ani ve druhém si nenechá soupeře přijít bodově k tělu. 20:14. Pomale vstáváme a jdeme Tomovi gratulovat. Jenže tomu se na kurtu asi líbí a chce si ještě užít halu. K tomu jsou, ale potřeba soupeřovi body. No a ty pomalu přiskakují na digitální počítadlo za zády Toma. 15, 16, 17 , 18 ,19 …. No a nalitá smeč soupeře, která končí daleko mimo kurt. Uff. 21:19, konec dobrý, všechno dobrý. Tomáš odehrál letos zatím svoji nejlepší sezonu, kterou ozdobil účastí právě v Krumlově. Tak malinko chybělo k postupu do druhého kola, ale je to pryč a před Tomem jsou další výzvy. Ta první je srovnat si vše a začít makat, jak se má. Tome držíme palce do dalších zápasů a fandíme ti.