13. 11. 2016

Kometa B v Chropyni

Nedělní mrazivé odpoledne a my místo toho, abychom někde popíjeli Svatomartinské vínko jsme se vydali směr Chropyně. Kluci Nýva a Sokolík ze severu a my ostatní jsme si dali sraz v Brně, motivace byla na všech znát už v průběhu cesty. Do Chropyně jsem dorazili s mírným přestihem a tak jsme mohli sledovat konec utkání TJ Chropyně a SK Kuklenská a bylo to hodně napínavé výsledek o pár míčcích.

Všichni se poctivě začali rozcvičovat a za nedlouho jsme jako již tradičně začali mužskýma deblama. Darek s Hubertem začali velmi aktivně, možná i trochu moc. Hlavně Darek, který jak sám říkal, chtěl navázat na úspěch polských fotbalistů, najednou začal mírně tápat, hlavně nebyl schopen si vzpomenout, kde že to sakra nechal ten svůj bekend!!!!!! Drama až do posledních chvil prvního setu, emoce na maximum, ale nějak se to zvládlo – první set výhra 27:25. Následuje rozhovor, kdy si netradičně syn volá na kobereček tátu a nevím co mu řekl, ale najednou to byla úplně jiná písnička, druhý set již s přehledem 21:15.

A co kluci na druhém deblu, ukojená dobrým pocitem z vyhraného prvního setu jsem tak nějak je pozorovala jen po očku, JEJDAAAA co to co to kluci lehli ve druhém setu a jdou do třetího, ale přeci jen jsou zkušení borci a výhru si nenechali ujít. Hurá vedeme 2:0

Netradičně na přání Drobka následuje smíšená čtyřhra a na scénu vstupuje i Nýva na třetím singlu. To, že mix bude hodně náročný jsme věděli od samého počátku, Drobek i Kristýna jsou velmi dobrý pár, ale chtěli jsme se pokusit urvat další bodík. Zápas byl z mého pohledu hoden i vyšších lig, oba naši jak Darek tak Klára hráli naprosto úžasně, perfektně se doplňovali a podporovali jeden druhého. Snad i toto bylo poté oceněno na závěr a tak si připisujeme další bodík. Nýva zatím s přehledem přehrál svého soupeře a snad jediné překvapení u jeho zápasu pro mne byla poznámka „tvl dnes hraju úplně jako…..“, podotýkám toto po odehrání setu 21:8 – nevím Jirko co by jsi chtěl ještě víc – hrál jsi skvěle.

Následuje čtyřhra žen a na druhém singlu Sokolík. Holky zvládly čtyřhru v rekordním čase výhrou 2:0. Sokolík tentokrát narazil na houževnatého soupeře Petra Belhárka, byť Petr už před zápasem a i v průběhu neustále upozorňoval, že fyzičky nemá nazbyt, nakonec udolal Sokolíka ve třech setech. Oba borci si sáhli na dno svých sil, klobouk dolů.

A co nám ještě zbývá? Hubert na prvním singlu. Dnes to bohužel není on. Nedaří se mu dostat do tempa, nedaří se mu srovnat s halou, zkouší útočnější hru, zkouší bránit, ale prostě ten vítězný bodík si pro nás schoval na příště. Nevadí jsme tým a už teď jsme na stavu 5:2.

Jani opravdu už to bylo 5:2, proč to tak zdůrazňuji? Následoval totiž poslední zápas a to ženský singl. Všichni přítomní kolem kurtu a to snad bylo to co obě holky tak vyburcovalo. Jana i Verča Šťastná se pustily do boje jako by šlo o rozhodující bod utkání a má to tak být. Byly vidět neskutečně dlouhé výměny, několik rybiček na straně obou hráček, opravdu holky smekáme všichni co jsme tam byli. Zápas končí a my slavíme výhru 6:2. Úkol dne splněn, můžeme v klidu na přání nejmenované hráčky odfrčet do Mc Donaldu.

Na závěr moc děkuji všem hráčům, byli jste jako vždy skvělí, vrhli jste se všichni do zápasů po hlavě, s cílem se porvat o každý míček a tak to má být. Poděkování i týmu Chropyně za skvělou atmosféru a v neposlední řadě i přihlížejícím fanouškům zejména pak Marcelce a Jardovi.