13. 11. 2012

Kometa A porazila Chropyni A

Nelehký soupeř zavítal k nám na Kuklenskou, v pondělí večer 12.11.2012. Kometa A hostila Chropyni A v rámci druholigového klání. Hráče Chropyně Petra a Martina dobře známe z turnajů Victor tour a Kumpo tour a každý zápas s nimi je nelehkou konfrontací. Tým Chropyně je oddíl s fajn hráči, žádný konflikt neproběhl, sporný míček vždy skončil vzájemnou domluvou, děkujeme soupeřům za sportovní přístup a těšíme se na odvetu!

Zápas začal mixem a trojkou singlem. Za kometu nastoupil v mixu pár Lukáš Konárek a Lucka Grenčíková, sehraná dvojice nasadila vysoké tempo a od začátku zápasu si hlídala potřebný náskok, Komeťáci vyhráli ve dvou setech 21:15 a 21:10 nad párem Slavík Miroslav st/ Medunová Michaela. Vedeme 1:0.

Na vedlejším kurtu začalo utkání singlu mužů Marek Matula vs Petr Zavadil. Marek porazil Petra jasně ve dvou setech 21:9 a 21:12, nechyběla ovšem řada dlouhým výměn. Petr spoléhal na přesný bekend a výbornou obranu, Marek na pestrou hru a oba byli určitě rádi, že mají zápas za sebou. Vedeme 2:0

Třetím utkáním v řadě byl zápas Tomáše Šplíchala proti Martinovi Šmídovi. Velmi těžké utkání až na krev, kdy si borci vzali každý po setu, se rozhodovalo až v druhé polovině třetího setu, kdy Tomáš v sobě aktivoval zbytek sil a dokázal Martinovi v koncovce utéct a vyhrál rozhodující set 21:15.

Na vedlejším kurtu se rozehrálo a i ve stejný čas dohrálo utkání Lukáše Ploška proti juniorovi z rodiny Slavíků. Lukáš se snažil, řada dlouhých vyměn byla ukončena chybou jednoho z hráčů, vyhodou Lukáše byla pestrá hra a Mirek se spoléhal na výborný pohyb po kurtu, fyzičku a rychlost. Oba si žádný míček nedarovali zadarmo. Vítězství tentokrát putovalo do Chropyně, Lukáš prohrál 15:21 a 18:21. Průběžný stav utkání byl 3:1

Dalším zápasem začal druhý debl mužů a debl žen. Sehraná dvojice Tom Šplíchal a Lukáš Plošek nastoupila proti Mirkovi Slavíkovi seniorovi a Petrovi Zavadilovi. Naši borci si drželi potřebný náskok a utkání dovedli ve dvou setech do vítězného konce 21:8 a 21:15. Tento bod rozhodl, že hůř než remíza dnešní den na Kuklenské nebude, stav 4:1.

Debl žen nabídl dva úvodní vyrovnané sety a třetí set v režii Janči a Klárky, kdy se naše holky bod po bodu blížily k matchbolu a ten i proměnily. Soupeřkami jim byla dvojka zkušených hráček Chropyně A: Konvičná Zuzana a Medunová Michaela. Za Kometu putuje velká pochvala pro obě naše hvězdy Janču Belanovou (toho času na mateřské dovolené) a Klárku Svobodovou (po 4 měsíční pauze při práci v zahraničí se spoustou diskoték a parties) se vrátila do badmintonu a školního roku s výbornou formou. Holky spolu vyhrály druhý nelehký debl v řadě a stavají se silným článkem Komety A. Stav utkání 5:1.

Poslední dvě utkání se začala hrát kolem deváté hodiny večerní, na kurtu číslo 2 úřadovala v singlu holek Lucia Grenčíková, soupeřka Zuzka Konvičná se jí držela bodově vždy do půlky setu, Lucka pak šňůrou několika bodů v řadě odskočila a oba sety zaslouženě vyhrála 21: 9. 21: 9. Stav utkání byl 6:1.

Na kurtu číslo jedna se rozehrál první mužský debl. V něm nastoupili Marek Matula a Lukášem Konárkem proti Martinovi Schmiedovi s Mirkem Slavíkem ml. Každý pár si pohlídal jeden set s potřebným klidem (21:13 a 16:21) a vše se rohodovalo v koncovce třetího setu, v jediném nastavení dnešního utkání. První dva matchboly byly na straně hráčů Chropyně, pak následovaly dva na straně Komety a ten druhý se podařilo proměnit 23:21 Borci tak dali finální podobu střetnutí dvou oddílových áček na konečných 7:1

Děkujeme fanouškům Komety, Chropyně a Doubravce se Simčou za rozhodcování a řízení utkání!