30. 10. 2016

Cenná remízka Déčka z Hamrů

Nahuštěný termínový kalendář a kolize zápasů Komety C a D, to byl scénář nedělního dopoledne o posledním říjnovém víkendu. Céčko bojovalo ve veledůležitém zápase doma na Zetoru proti Žiznivým papouškům, kteří odmítli nabízený termín, dobře si vědomi toho, že v neděli by nemohli naskočit do zápasu 4.ligy posily z Déčka. U nás byla situace jasná. Posílíme Céčko za každou cenu. A tak v neděli neporazitelný Mitch i bodová jistota Marian zamířili do sestavy Céčka a bylo to klíčové rozhodnutí. Oba vybojovali důležité body a i když Mitch nakonec podlehl v singlu, tak bod z deblu a Marianův mixový zářez s Doubravkou přispěly, společně se skvělým výkonem ostatních céčkařů k porážce Papoušků v poměru 5:3. Však Honza je ve své reportáži náležitě vybarví.

A tak s Déčkem do Hamrů, což je nejsevernější a nevzdálenější místo naší oblasti badmintonu, vyrazilo Déčko ve složení Máca, Víťa, Zdenál, Staroch, Bára, Hanka a Iris plus fans Kléra. Drsná Vysočina nás přivítala větrem a zataženou oblohou, ale my jsme doufali, že vykoukne sluníčko a zahřeje podzimní den stejně jako náš výkon na kurtech. Jediný Máca znal prostředí tělocvičny v Hamrech, všichni ostatní se pomalu rozkoukávali na kurty, které jsou kříženy mnoha čarami jiných sportů a na stěně dominuje lezecká stěna. Kléra se hned ujala role povzbuzovače a kouče. Po cestě jsme probírali s jakým výsledkem bychom byli spokojeni a brali bychom remízku všemi deseti. I v Hamrech se začalo deblíky a to hned na třech kurtech. Poprvé se vedle sebe na kurtech potkali v deblu Máca s Vítěm na prvním deblu a Bára s Iris v tom holčičím. Na dvojce deblu byla ostřílená a letos dosud neporažená dvojice Zdenál se Starochem. První sety se vyvinuly nějak divně. První debl trošku překvapivě v pohodě vyhrál, druhý debl ještě překvapivěji prohrál a holky tápaly a set taky projely. Druhé sety a úplně jiný obraz. Máca s Vítěm neudrželi nadějný náskok a o set přišli, dvojka debl i holky vývoj utkání srovnali. Třetí sety. První debl hrůzostrašný úvod. 0:5. Jenže všichni víme , že zajíci se počítají až po honu. Není důležité, kdo dá první nebo pátý míček, ale kdo dá ten poslední. Šnůra na 8:5, naladění se na vítěznou vlnu a Máca s Vítěm berou první bodík pro Kometu. Za chvíli doráží druhý bod z druhého deblu. Paráda. Navíc holky bojuji o třetí. 20:20 a nervíčky. Ježiš to není možný. Už potřetí letos ztrácíme holčičí debl v koncovce třetího setu. To je fakt mega smůla. V mezidobí všichni na oddílovém chatu sledujeme cestu Céčka za zlatými body. Víťa jde na trojku singl. Opět je ho plný kurt, bojuje a maká o každý míček povzbuzen vítězství v deblu. Je až kruté pro něj, že stav je nakonec 2:0 pro soupeře. V paralelně hraném mixu nachytali své soupeře Máca s Hankou hned v úvodu a berou první set. I ve druhé je to jednoznačná záležitost až do půlky setu. Potom soupeř přechází na taktiku dlouhým výhozů a my se s tím nedokážeme srovnat. Naštěstí Hanka ukončuje výměny razantně na síti , když to jde a soupeř vyrobí několik fatálních chyb, Nakonec, ale mix drží vedení, byť o prsa korejské ženy, až do koncovky je z toho vítězství 2:0 a Kometa vede 3:2. Rozehrají se tři zbylé singly. Bára, Zdenál a Staroch. Staroch jednoznačně svého soupeře v prvním setu přejede a vypadá to nadějně. Zdenál jde po boji do třetího setu a Bára se svojí soupeřkou přetahují o každý míček. První set těsně pro domácí hráčku, druhý pro Báru. Starochovi se na druhé straně kurtu přestalo dařit. Opravdu je rozdíl stran obrovský. Hrát proti jednobarevné stěně nebo prostoru se spoustou rušivých míst. Ale to je výhoda domácího prostředí a každý si své musí uhrát. Zdenál udolává šefa Hamrů a našeho kamaráda Petra Zítku a my máme ten kýžený čtvrtý bodík. A k tomu dva hráče ve třetím setu. Bára diktuje tempo a směřuje k cíli. Tři čtyři bodíky si drží konstantní náskok. Ještě 16:13, potom pár šťastných míčků běhavé soupeřky. Jejda 17:18, ještě jdeme do naděje za stavu 19:19. Bože, to je smůla. 19:21. Štěstíčko na Kometu čeká jinde. Ne dnes , ale to přijde. Soupeř Petra už taky našel recept na body a tak z Hamrů vezeme dva body za remízku. Tu jsme chtěli a tu máme.

Hodnocení zápasu proběhlo v restauraci Yukatan ve Žďáru. Mexická kuchyně, kterou můžeme vřele doporučit. No a když Mexico, tak i tequilla a jiné dobrůtky. Odjíždíme spokojeni s remízkou a děkujeme domácím za bezva atmosféru a pěknou hru.