17. 10. 2016

První zápasy Áčka

II. liga JM kraje začala v sobotu pro polovinu družstev na kurtech VSK VŠV a pro druhou polovinu u nás doma na Zetoru. My jsme byli pořadateli zápasů mezi domácí Kometou A, Chropyní A, RSC A a Ivančicemi.
V prvním utkání jsme se střetli s obhájcem vítězství a loni neporaženým týmem z Chropyně. Tradičně jsme zahájii mužskými debly. Šplíchec s Lukášem se na jedničce utkali s velmi silnou dvojicí Martin Schmied – Míra Slavík ml. Míla s Jokem se na dvojce snažili proti Petrovi Zavadilovi s Ondrou Frýzou. Oba první sety jsme prohráli shodně 17:21. A zatímco na jedničce se klukům nepovedlo zápas otočit, na dvojce jsme naštěstí po dvou napínavých setech 21:18 srovnali na 1:1. Srovnané skóre bohužel netrvalo dlouho. Joke proti Martinovi Schmiedovi ani Míla proti Mirkovi Slavíkovi na jedničce a trojce singlu na body pomýšlet nemohli a rázem to bylo 1:3. Naštěstí to díky Martině s Klérou bylo po ženském deblu 2:3 a rázem 3:3, když Martina jednoznačně vyhrála i singl proti Báře Purdešové.
Pěknou hru předvedl a hlavně 4. bod uhrál na dvojce singlu zkušený Šplíchec nad Ondrou Frýzou a zbýval mix, ve kterém hrála Chropyně o remízu.
První a druhý set si rozdělili se shodným skóre 21:15 naše dvojice Kléra s Lukášem a chropynští Bára Purdešová s Petrem Zavadilem. Třetí set mixu a vlastně poslední set celého utkání přinesl pořádné napětí a nervozitu do obou táborů. Nejtěsnějším skóre 21:19 se štěstí přiklonilo k nám. Konečný výsledek 5:3 byl nejspíš pro soupeře z Chropyně překvapením, ale to samé platilo i o nás, protože naši výhru nad takto silným týmem nečekal nejspíš nikdo.

Potvrdit výhru jsme chtěli hned v následujícím utkání proti Ivančicím a z počátku to tak vypadalo. 2:0 po mužských deblech bylo slibné a ještě slibnější to bylo při mečbolu v 2. setu ženského deblu, který si vypracovala Martina s Klérou proti silné dvojici Brázdová – Štefulíková. Ten poslední bod se boužel získat nepovedlo a po prohře 21:23 se hrál 3. set. Tady měly naše holky další mečbol. Ten po smeči Martiny odvrátily soupeřky rámem na naši polovinu. A to byla labutí píseň zápasu, po dalším nastavení, tentokrát 20:22, naše holky těsně prohrály. Z 2:0 na 2:3 ve prospěch Ivančic překlopil skóre utkání Radek Brázda na jedničce singlu proti Jokemu. V prvním setu další nastavení a prohra 20:22. I druhý set skončil vcelku těsně, ale lépe pro Ivančice. Prohru z deblu napravil Aleš Kalousek na trojce singlu výhrou nad Mílou. Tady se žádný set nenastavoval, nicméně zápas se hrál na 3 sety, takže hladká výhra to pro soupeře nebyla.
Spolehlivý Šplíchec zajistil srovnání na 3:3 v 2. singlu mužů, když zvítězil nad Radkem Schmidem ve dvou setech. Naše ženská singlová jistota Martina vyhrála s velkým náskokem 1. set, ale ve druhém soupeřce Evě Štefulíkové podlehla a vývoj 3. setu vypadal při ztrátě 8:14 hrozivě. Naštěstí Martina zmobilizovala veškeré síly a výhrou 21:19 nám zajistila minimálně remízu.
Opakovala se situace z utkání s Chropyní, Kléra s Lukášem hráli o 5. bod. Jestliže jsme v loňské sezóně prohráli hodně zápasů jen těsně nebo v nastavení, teď jsme věřili v jiný vývoj. Člověk míní, ale badmintonový pánbůh mění. Kléra s Lukinem předvedli veškerý um a nechali na hřišti všechny síly. Přesto to nestačilo a Radek Brázda s Lenkou Brázdovou vyhráli po výsledku 19:21 a 23:25 z našeho pohledu.
S Ivančicemi jsme tedy remizovali 4:4.
Díky moc Doubravce za vedení utkání z pozice vrchní rozhodčí, Hance Pospíšilové za pomoc s organizací, fanouškům za podporu a týmu za výkony.
Další kolo nás čeká v listopadu v Jihlavě proti domácím a TJ Sokol Židlochovice.