16. 10. 2016

Těsná výhra Déčka proti České

V rámci Komeťácke soboty naskočilo na Zetoru do hry i naše Déčko v 5.lize. Samozřejmě jsme byli namlsáni výhrou 6:2 z Hradiště a body z venku jsme chtěli potvrdit i doma proti Badminton Česká. Konečně mohl naskočit do hry i Zdeněk Mejzlík a to bylo hodně klíčový pro celý průběh utkání. Už jsme věděli, že jak ačko ve svém prvním utkání proti loňskému vítězi 2.ligy Chropyni vyhrálo, stejně tak , že i Béčko jasně přehrálo SK Kuklenskou ve 3.lize.

Na kurtech 5 a 6 v hale na Zetoru se rozjela bitva obou mužských deblů. Na jedničce Mitch s Marianem proti dvojici Tichý – Pochop a dvojka Zdenál se Starochem proti Valíček – Bartoněk. Marian s Mitchem v prvním setu dosti tápali a to je stálo i jeho ztrátu. Na dvojce si naši došli pro setbol a zarazili se. Naštěstí setík urvali a druhý už ovládli. Zdenál znovu prikázal svojí sílu v deblu a Staroch jej perfektně doplnil. Na jedničce si už oba naši počali rozumět mnohem více než v prvním setu a tak druhý a následný třetí byl již zcela v jejich režii. Většinou tradičních 2:0 po deblech platilo i v sobotu na Zetoru. V druhé serii naskočily holky Iris s Hankou na debl a David Tran na trojce singlu. Holky došly až do třetího setu a vypadalo to nadějně, protože druhý ovládly právě ony. Stav 14:10 pro naše se však ukázal jako nedostatečný náskok a soupřky to dotáhly až do matchballu. Ten naše dobře hrající holky odvrátily a dokonce i ony měly stejnou šanci. Bohužel také bez využití. Až za stavu 24:23 soupeřky využily šanci a zápas rozhodly pro sebe. David od začátku tahal za kratší konec proti Rosťovi Valíčkovi. Zbytečně David udělal spoustu nevynucených chyb, které souoeř trestal a když se naopak naskytla tato možnost našemu hráči, ne vždy ji využil. Nevadí. Soupeř na trojce byl ještě nad síly Davida. Takže vyrovnáno 2:2. Do zápasu šel Víťa proti levorukému Jirkovi Bartoňkovi a Mitch proti Lukáši Pochopovi. Byl to Víťův zatím nejlepší zápas. Vyhrál první set a těsně ztratil druhý. V etřetím se šlo až do vyrovnané koncovky a štěstíčko tentokrát stálo na naší straně. Super. Vedeme 3:2. Mitch se na singlu trápil. I on šel do třetího setu a a i on došel do vyrovnané koncovky a i on měl a s ním i my jsme měli štěstíčko znovu na své straně. Oba singly 21:19 ve třetím setu do nás. 4:2. Bára a mix šli pro možný vítězný pátý bodík. Bára zratila proti soupeřce první set a po konzultaci s Darkem, který pomáhal s koučinkem na svojí soupeřku Jakrlovou ve druhém setu vyzrála zcela jednoznačně. Ve třetí to byla bitva o každý míček a ten posledné šel bohužel do plusových bodů soupeřky. 19:21. Takže na vyrovnané koncovky třetích setů to bylo vyrovnáno. 2:2, celkově 4:3. No a Blažci. Kdo je zastaví??? Marian tvrdil muziku a Irisek ovládal síť. Jsou to zkátka naší Blažící. Dvojice Rabdula Klusoňová moc šancí neměla. 2:0 a pátý bodík .Vítězný. Takže jsme posunuli celkovou bilanci do plusových hodnot, máme dvě vítěztsví ze tří zápasů a první část základní části zakončíme v Hamrech, kde je snad také šance na body. Díky ještě Dušanovi, který se ujal role rozhodčího a Doubravce, která společně s Hankou ošéfovala celý den, kdy se odehrálo celkem 6 zápasů a to ve 2,3 a 5 lize. Holky díky a samozřejmě opět velkému množství fanoušků, kterří nás opět přišli podpořit na vítězné cestě. Jsme rádi, že se na hře hráčů velice dobře projevují nové tréninkové prvky ze společných tréninků a hlavně udílené taktické rady o které jsme dřive byli ochuzeny.